Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit ajánlanátok ebben a...

Mit ajánlanátok ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy már lassan kikészülök idegileg. Lehet, hogy azért van, mert nagyon összevagyok nőve úgymond a szüleimmel, de annyira megvisel amikor összevesznek. De mindig ilyen apróságokon és természetesen hamar kibékülnek. Most valami nagyobb dolgon vesztek össze és már 1,5 napja nem szólnak egymáshoz. Apum próbálna, de anyum még mindig szótlan. Apu az mindig olyan, hogy ha valami sértőt is mond, abban a pillanatban el is felejti és pár perc múlva menne nála a szent a béke. De anyum nagyon a szívére veszi és nála eltart egy kis ideig még megbékél...Csak tudjátok addig is olyan iszonyat nyomasztó érzésem van, hogy apu próbál kedves lenni, anyu meg nem. És ez lassan ronccsá tesz. Tudjátok, én nagyon ragaszkodom a szüleimhez, mivel régen egy szobában kellett aludnunk hosszú éveken át és úgy éreztem, hogy nekem ők a védőangyalaim és támaszaim. Ketten. El sem tudnám őket képzelni, hogy szétmenjenek. Én abba belebolondulnék. De nem is hinném, hogy van rá esély, 17 éve így élnek, de azon kívül ha minden rendben van nagyon jól megértik egymást és szeretik is. De nekem az a problémám, hogy ilyenkor, mindig hányingerem lesz, nem tudok enni és szédülök. Ennek mi lehet az oka?

Ilyenkor azt kívánom, hogy öleljék meg egymást és felejtsük el az előbbit. Mikor erre gondolok mindig elmúli a gyomorgörcsöm, de aztán visszajön.

Van aki esetleg még hasonló cipőben jár? Nekem még az is jó lenne, ha valaki bíztatna, hogy ne féljek, úgyis ki fognak békülni, ez csak átmeneti, a veszekedés erősíti a kapcsolatot...De sajnos nincs ki mondja, egyedül vagyok ilyenkor és iszonyatosan félek. :(

16/L



2021. ápr. 12. 08:12
 1/10 A kérdező kommentje:
Jaj igen, azt kihagytam, hogy ilyenkor többször felkelek az éjjel és olyan álmaim vannak, hogy ők ketten jóban vannak, nevetnek együtt meg hasonlók. És mikor visszaalszok mindig az az álom folytatódik. Annyiea rossz olyankor felkelni, hogy mégsincs minden rendben.
2021. ápr. 12. 08:14
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Először is Kérdező, én azt látom, hogy te pszichésen nagyon rá vagy erre úgymond kattanva. Ismered a szüleidet, tudod, hogy minden apróságon összevesznek, és, hogy anyukád haragtartó, de mitől félsz ilyenkor? Miért szorongsz ennyire? Azért, mert félsz, hogy elválnak, vagy micsoda? Megnyugtatlak, sok ilyen kapcsolat van, ahol mindenen összetud veszni a két fél, de előbb utóbb mindig kibékülnek, mert szeretik egymást, és szerintem a te szüleid is szeretik egymást, csak tudod 17 év, az 17 év. Ilyenkor felszínre tör sok kis dolog, ami miatt még pluszba lehet haragudni a másikra, és ha tetszik, ha nem, te ezzel az ég világon semmit nem tudsz tenni. Kérlek, próbálj meg ilyenkor pozitívan gondolkodni, mert ez nem egészséges, hogy ilyen szintű szorongás tör rád ezekben a helyzetekben. Gondolj bele, mi lesz majd ha te fogsz veszekedni a férjeddel? Olyankor már öngyilkos gondolataid lesznek? Próbálj meg ezen mindenképpen változtatni!
2021. ápr. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Egyébként teljesen igazad van, de az érzéseimnek valamiért nem tudok parancsolni. Mindig úgy próbálom alakítani a helyzetet, hogy jó helyzetbe kerüljenek és próbálom csökkenteni az összeveszés esélyét. Mondok is erre egy példát. Mikor mondjuk anyu ki volt akadva, hogy nincs otthon megint krumpli, apu meg már ivott aznap egy kicsit (nem alkoholista, de néha szokott iszogatni egy keveset) ezért nem tudott vezetni a boltig, én előtte elbicikliztem és vettem krumplit, hogy megelőzzem a veszekedést, hogy "Már megint ittál, erre sem méltatsz, hogy egy kis időt kibírj?"...

Szóval igen. Ha meg nekem lesz férjem, én biztos, hogy inkább eltűröm a veszekedését de nem fogok mindig még jobban belekavarodni, mint az én szüleim.

2021. ápr. 12. 08:47
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne félj, nem fognak elválni. Nálunk ugyanez volt a helyzet, összevesztünk, ő megsértett, én hetekig nem szóltam hozzá. 42 évig éltünk együtt, a férjem haláláig. A szüleid is szeretik egymást, és ez a lényeg.

73N

2021. ápr. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a nyugtató szavakat mindenkinek, azoknak is akik privátban írtak, nagyon aranyosak vagytok <3 Látjátok, mennyire fel tudjátok dobni az ember kedvét pár kedves és nyugtató szóval :) Igaz, sokan ezz gyerekesnek nézhetik, de az igazán átérzi ezt a helyzetet, aki hasonlóan közel áll a szüleihez mint én. Sajnos én ilyen vagyok, nem tudok mit tenni :(
2021. ápr. 12. 09:22
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha lesz párkapcsolatod, nagyon figyelj arra, nehogy elhagyjon, amikor meglátja, hogy neked a szüleid lesznek fontosabbak mindig.
2021. ápr. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%

Mondjuk ott indul, hogy nem sértem meg azt akit szeretek, de ha véletlen olyant mondok, akkor nemelbagatelizálom, meg legyintek rá, hanem minimum komolyan bocsánatot kérek.


Elég szomorú, hogy apád pl erre nem képes.

2021. ápr. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Tudjátok mindenki más, apum nem az a lelkizős fajta, inkább hagyja, hogy a dolgok maguktól elmúljanak. Mondjuk lehet itt ez lehet a baj, de így szokták meg egymást, ezzel nem tudok mit kezdeni. A másik meg, hogy arról nem én tehetek, hogy ennyire ragaszkodok a szüleimhez, hisz az érzéseimnek nem tudok parancsolni. Ha csak rágondolok, hogy elmegyek egy napra és nem találkozok velük, a sírógörcs kerülget. Én gondolkoztam a pszichológuson, de anyum azt mondta, hogy nincs értelme, mindenki lehet saját maga pszichológusa és meg tudjuk érttetni magunkkal is, hogy nem minden baj és lehet pozitívan is látni a dolgokat. Amúgy anyum az mindig elmondja ezeket, meg hogy nem kell féljek ettől, de mikor rákerül a sor a veszekedésre még én sem tudok beszélni vele és olyan rossz, hogy nincs olyankor egy támaszom sem, aki megnyugtatna.
2021. ápr. 12. 10:45
 9/10 anonymousreview60 ***** válasza:
82%

"...apum nem az a lelkizős fajta, inkább hagyja, hogy a dolgok maguktól elmúljanak." Nem szoktak, csak nem beszélnek róluk, ami miatt csak gyűlik és gyűlik az egyikben a feszültség. Aztán vagy robban vagy nem.

"Ha csak rágondolok, hogy elmegyek egy napra és nem találkozok velük, a sírógörcs kerülget." 16 évesen ez baj. Pszichológus kell.

"Én gondolkoztam a pszichológuson, de anyum azt mondta, hogy nincs értelme" Ő már csak tudja, aki nem tudja elérni a férjénél, hogy úgy bánjon vele, ami neki nem fáj.

"mindenki lehet saját maga pszichológusa" Így van. A jó pszichoterápiának ez a célja. Anyádnak bevált a "maga pszichológusa"? Nee-ee-m!

"és meg tudjuk értetni magunkkal is, hogy nem minden baj és lehet pozitívan is látni a dolgokat." És hogyan teszel különbséget azon dolgok közt, mit kell és mit nem szabad pozitívan látni?

2021. ápr. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, megnyugtató kommenteket kértem, nem kell ennyire nyersen őszintének lenni. Nekem most nem arra van szükségem, még ha a lelkem mélyén tudom is, hogy igaz. De mindegy is, az ilyeneket csak el engedem a fülem mellett, az a legokosabb. Sokan járnak fel ide, csak hogy még jobban lehangolják az amúgy nyugtatást váró kérdezőt. Látom, te is egy vagy közülük. De egyébként már mindegy, beletörődtem a veszekedésekbe, mivel látom, hogy mindig kibékülnek és nekem ez a lényeg.
2021. ápr. 12. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!