Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy értessem meg a feleségemm...

Hogy értessem meg a feleségemmel és/vagy legyen egy kompromisszumos megoldásnak abban a kérdésben, hogy egy gyermeket szeretnék csak?

Figyelt kérdés

Én mindig mondtam neki, hogy csak egyetlen egy gyermeket szeretnék, s ez rendben is volt 5 évig. Most derült ki a napokban, hogy a nejem terhes és szóba került ez a téma, mire én mondtam, hogy mindenképp csak egy gyermeket szeretnék (természetesen ha ikrek lennének, más a helyzet). De alapjáraton én egyet szeretnék. Ő viszont ma kissé fel volt háborodva, hogy egy gyermek az kevés meg hogy túl kicsi lesz a család és ilyenek...

Nem szeretnék erről vitatkozni vele, pláne most hogy terhes egy cseppet sem. Majd ha esetleg megszületik a gyermekünk, vagy ha olyan hangulatban kapom el. Mondtam neki különböző érveket: biztosak lennénk benne, hogy nincs testvérháború, biztosak lehetünk benne, hogy egyik gyermekünk sem érezi azt, hogy a másikat jobban szeretjük vagy ténylegesen, nem fordulna elő hogy egyet jobbat szeretünk (pl apám esetében apámat milliószor jobban szerették, s ezt a szemébe is mondták a két öccsénnek), meg hogy két gyermekkel nagyon nehéz, pláne ha egyik fiú, másik lány és van egy jó kis korkülönbség is, stb.

Mit tegyek? Minden hasznos segítséget nagyon megköszönök.



2021. ápr. 14. 20:14
1 2 3 4 5
 1/48 anonim válasza:
73%
Valószínüleg szavakkal nem fogod tudni meggyőzni. Próbáld meg elvinni olyan ismerőshöz vagy bárkihez, akinél igazak a fent leírt érveid, és akkor a saját bőrén fogja megtapasztalni, hogy igenis igazad van.
2021. ápr. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
79%

Ha jól értem, az ELSÖ gyerekkel terhes.

Miután megszülett a gyerek, steriziáltatod magad és attól kezdve a téma le van rendezve véglegesen

2021. ápr. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
76%

Az baj, te tudsz érveket arra, hogy miért csak egy gyerek legyen, ő meg tud érveket arra, hogy miért jobb a kettő.


Téged se lehet gondolom meggyőzni, hogy legyen még egy és ugyanez fordítva.


Amit az egyes írt az jó ötlet, de azt is meg lehet csinálni fordítva is, ahol több gyerek van és milyen jól elvannak.


Nem tudom.

2021. ápr. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
94%

A feleséged még csak terhes. Lehet szülés után azt mondja neki sem kell több,ezt nem éli át még1x. De lehet te mondod azt az első 2-3 év után hogy legyen még...

Ezt ennyire konkrétan kijelenti szerintem butaság

2021. ápr. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
61%
Vaszektómia
2021. ápr. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem várd ki a végét.

Lehet az lesz, hogy te gondolod meg magad, és azt mondod egy focicsapatnyi gyerekig meg sem álltok. Hidd el amikor a kezedben tartod az teljesen átír benned mindent.

De az is lehet, hogy ő mondja majd azt, hogy bőven elég egy.

Mire kihordja a gyereket, a fájdalmas szülés. A baba kárpótól, persze, de lehet pont ő lesz majd az aki azt mondja elég egy.

2021. ápr. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
47%

Felhívsz egy dokit elkötteted.

Azt később vissza lehet csinálni, ha meggondolnád magadat.

2021. ápr. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim válasza:
66%
Hagyd most ezt rá, boldog, hogy babátok lesz. Később ez simán változhat, ne pörögj rajta.Majd lesz időd később ezzel foglalkozni, ha egyáltalán szükséges lesz.
2021. ápr. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
59%

Ha nem akarsz többet akkor húzz óvszert a farkadra.

Nőként mondom, hogy a világ legnagyobb hülyesége az, hogy CSAK a nőre bízzátok a fogamzásgátlást. Hopp elfelejtjük bevenni 2 napig a tablettát, nem megyünk el felrakatni a spirált, nem tesszük fel jól a pesszáriumot, lejár a spermicid gél...


Itt már sok mindent nem tudsz tenni. Tudtad, hogy neki nem lesz elég egy gyerek? Hát nem is lett.

2021. ápr. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
73%

Ez a sterilizalas picit azért hülyeség, mert ez egy évekig tartó procedúra, mire engedélyezik.

Még bátyámnal is, akinek 3as ikrei lettek, így lett 5gyereke és 50eves lassan.


Amúgy #9esnek teljesen igaza van, ha te nem vedekezel, a nő simán atver, annyi ilyen esetről hallani.


Amúgy én úgy gondolom, hogy most ezen ne stresszeld magad, meg a felesegedet se idegesitsd. Majd ha megszületik a baba és nyugodtak lesznek a körülmények, le kell ülni és megbeszélni, hogy tudta az elejétől, hogy te 1gyereket akarsz és ezen nem változtat semmi stb.

2021. ápr. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!