Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki ápolja az idős nagymamát?

Ki ápolja az idős nagymamát?

Figyelt kérdés
Egyik gyereke maga mellé költöztette, hogy majd ápolhassa, ha megöregednek, mikor gyereke született. A gyerekeit végig a nagyszülők nevelték, gondozták, hordták óvodába, iskolába, vacsoráztatták, lefektették, mert a szülők dolgoztak. A másik gyereküktől született unokákakkak nem foglalkoztak. Ők messzebb laknak. Most ápolni kellene a nagymamát.

#gondozás #idős családtag #ápolásra szorul
2021. ápr. 15. 10:52
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
95%

Amennyiben az a testvér ápolja, akivel együtt élt eddig is a mama, a másik testvérnek anyagilag kellene beszállnia a gondozásba!

Vagy ami még egyszerübb, akinél lakik, annak jár a mama megtakarítása!

2021. ápr. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 A kérdező kommentje:
Nem lakik egyiknél sem! Az egyik gyerek mellett lakik.
2021. ápr. 15. 11:46
 13/43 anonim válasza:
43%
Szerintem mindenkinek kéne. Egy családtagról van szó. A családnak össze kell tartania.
2021. ápr. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 A kérdező kommentje:
A nagymama saját magát tartja el, ebédet hordat, rezsit, kaját ő fizeti magának.
2021. ápr. 15. 11:47
 15/43 anonim ***** válasza:
100%

De nem értem, ha van magas nyugdíja és megtakarítása, minek kell bárminek ápolni? Vegyen fel magának ápolót a nagymama, ha úgy érzi, nem bírja már egyedül.


Itt max. akkor lehet kérdés, ki segítsen, ha anyagilag nem bírja el a dolgot.

2021. ápr. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 A kérdező kommentje:
Az a gyereke, akinek soha nem segítettek, szintén ezt javasolta, hogy fogadjanak mellé ápolót. A másik gyereke viszont ezt semmiképp nem akarja, mondván, ne nyúljon a nagymama a megtakarításokhoz.
2021. ápr. 15. 12:02
 17/43 anonim ***** válasza:
82%

Persze, nyilván ne nyúljon a nagymama a megtakarításokhoz, hiszen azt szeretné a tesó megörökölni ;)


Azt gondolom, a tesó közölje nyugodtan, hogy jelenleg nem tud anyagilag beszállni, mert a saját öregkorára és gyerekeinek spórol, hisz ez a feladata, nem egy olyan szülő gondozása, akinek van pénze ellátni magát.

2021. ápr. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
76%

Bármibe lefogadnám, hogy te vagy a messzebb lakó gyerek.


Elmondom nálunk hogy volt. Középiskola után én Budapestre jöttem tanulni, majd úgy alakult hogy itt is mentem férjhez, itt maradtam. Bátyám nem tanult, anyuék házában maradt. Hol dolgozott, hol nem, jórészt szüleim tartották el. Engem akkor nem támogattak, de szerencsére nem is szorultam rá.

Tesóm aztán összejött a most már feleségével. Egy darabig ketten élősködtek anyuékon, majd elmentek albérletbe. Nem sokkal ezután anyukám meghalt. Apu egyedül maradt, beteg volt már, nem is találta a helyét anyu nélkül. Mondtam tesómnak hogy költözzenek hozzá, a ház nagy, anyagilag is segítek. Aput nem kellett pelenkázni, mosdatni, csak mosni rá, adni neki egy tál ételt és időnként elkísérni vizsgálatra, kezelésre. Tesóm ezt nem vállalta, de főleg a sógornőm nem akarta. Mondván jön a baba, nincs idejük és energiájuk még apura is. Adjuk otthonba.

Apu semmiképp sem akart otthonba menni.

Férjemmel megbeszéltük és meggyőztük aput, hogy költözzön hozzánk Pestre. Pár hónap múlva tesóm felhívott, hogy a vidéki házba beköltöznének, ha apu megengedi. Addig sem romlana az állapota, miközben üresen áll. Ez így is lett. Apu három évig élt nálunk, ezalatt ötször látogatták meg.

Mondhattam volna anno én is, hogy gondoskodjanak ők apuról, akik nála laktak és akiket mindenben segítettek. De én úgy éreztem, hogy mint lánya, akit felnevelt, tartozom ennyivel.

Ha te úgy érzed, hogy bármilyen okból nem tartozol ennyivel anyukádnak, akkor ne ápold. De a te gyermeki kötelességeid mértéke soha ne az legyen mennyit tesz meg a tesód.

2021. ápr. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 A kérdező kommentje:
Utolsó, egyik fél sem vagyok, kívülállóként van véleményem. Majd a végén leírom, miért tettem fel a kérdést. Egyelőre kíváncsi vagyok abszolút független véleményekre.
2021. ápr. 15. 13:03
 20/43 anonim ***** válasza:
90%

De most hiába írosgatsz itt kívülállóként, úgyis egyértelmű, hogy a tàvollakó testvér pártját fogod - egyébként jogosan.


Nem értem, miért téma egyáltalán, ki gondozza a nagymamát, ha annak van rá pénze, hogy ápolót fogadjon. Ez a megoldás, felesleges itt bármiről beszélni, ki erőlteti egyáltalán ezt az ápolást?


Már vagy kétszer megkérdeztem, miért nem vesz fel magának ápolót a nagyi, de nem válaszolsz rá.

2021. ápr. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!