Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki ápolja az idős nagymamát?

Ki ápolja az idős nagymamát?

Figyelt kérdés
Egyik gyereke maga mellé költöztette, hogy majd ápolhassa, ha megöregednek, mikor gyereke született. A gyerekeit végig a nagyszülők nevelték, gondozták, hordták óvodába, iskolába, vacsoráztatták, lefektették, mert a szülők dolgoztak. A másik gyereküktől született unokákakkak nem foglalkoztak. Ők messzebb laknak. Most ápolni kellene a nagymamát.

#gondozás #idős családtag #ápolásra szorul
2021. ápr. 15. 10:52
1 2 3 4 5
 41/43 A kérdező kommentje:
Utolsó, tudomásom szerint nem. De annak ennél jóval komolyabb oka van, viszont az már annyira személyes, hogy még anonim sem írhatom le(: Ahhoz képpest a vagyonból történő kisemmizés semmi nem volt.
2021. ápr. 15. 21:36
 42/43 anonim ***** válasza:
86%

Azért azzal nem árt tisztában lenni, hogy egy idős ember ápolása nem egyszerű feladat. Az én nagymamám Arzheimeres volt és a vége felé már magatehetetlen.


Nem lehet magára hagyni 1 órát sem, normál esetben pedig az ember alsó hangon 8 órát dolgozik. Ha van egy megbízható, referenciákkal rendelkező ápolónő, akkor fel lehet venni ha a nagyszülő nyugdíja fedezi, de akkor is ott vannak az éjszakák, amikor a mama úgy dönt, hogy felöltözik és próbál megszökni, vagy simán csak leesik az ágyról, vagy pelenkát kell cserélni.


Vannak szakképzett ápolók, akik be tudják adni a gyógyszereket, tudnak infúziót beadni ha kell, tudják mozgatni és nem mellesleg türelmük is van hozzá, plusz ugye a pelenka és a mosdatás.


Nem leszek álszent, imádtam a nagymamámat, de én 2 hónapig bírtam és naponta többször elsírtam magam, mert elegem lett. Amíg elszaladtam pisilni már arra értem vissza, hogy leesett az ágyról (nem tudom hogy, 2 bazinagy foltel volt elétolva) és alig bírtam felemelni az 50 kilóját. Emellett amíg tudott beszélni agresszív lett, sértegetett, hallucinált. Papámmal és anyuval csináltuk eleinte felváltva az őrzését, hogy senki ne kattanjon meg, de nem bírtuk. Nem lehet.


Szóval én azt tanácsolom, hogy ha megengedhetitek anyagilag akkor váltásban vegyetek fel 2 ápolót (ettől még ott lehettek vele) vagy keressetek egy normális idősotthont!

2021. ápr. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszönöm a tanácsokat, olvasd el a kommenteket. Leírtam, mi történt.
2021. ápr. 16. 20:33
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!