Mit tanácsolsz?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Hosszú lesz egy kicsit a történet. Legyetek szívesek válaszolni majd. Köszönöm.


21 éves vagyok. Szüleim elváltak mikor még gyerek voltam. Anyukámmal a nagymama és papához költöztem! Ők neveltek fel! Szeretetben! Én látás sérült vagyok. Hallás sérült, gondok vannak a szivemmel is. Apámékhoz is járok tartom velük a kapcsolatot.... azonban apu meg a testvére (nagybácsim) mindig mondják: “te öreg apó, nemhogy megnősülnél már,” meg kinevetnek mert nem vagyok csajozós típus. Az apai mamám pedig mindig szidja az anyai nagyit, meg anyukámat. Apa sose fizetett nekem tartásdijat mikor gyerek voltam. De az nem is erdekel! De ez durva hogy igy beszelnek velem. Mit tegyek?


2021. ápr. 15. 17:11
 1/5 Tepfal ***** válasza:
100%

Milyen a kapcsolatod egyébként velük? Tudsz velük őszintén beszélgetni, megosztani az érzéseidet? Ha igen, mondd el nekik, hogy rosszul esik, bánt téged, hogy ilyeneket mondanak - még ha viccből is (lehet tényleg csak viccelődnek, élcelődnek vagy legalábbis ők ezt annak fogják fel). Mondd el nekik, hogy ez neked nem vicces, pl. mert tényleg szeretnél barátnőt, de azért ez nem olyan könnyű - alapesetben sem - egy 21 évesnek, pláne ha még vannak olyan eü. problémáid, amik a randizást, ismerkedést nehezebbé teszik. Mondd meg, hogy ezek a kommentek csak még jobban elbátortalanítanak, mert azt az érzést keltik benned, hogy ha már a családod is egy "lúzernek" tekint, akkor vajon mit gondolhat majd az, akivel esetleg ismerkedni akarszt, stb. (persze csak ha tényleg így érzel, nem kell hazudni). A lényeg, hogy próbáld olyan módon átadni nekik, hogy ez rossz neked, ahogy szerinted képesek belátni, megérteni.

Simán lehet, hogy ettől megváltozik a helyzet (pl. nekem volt ezzel kellemes tapasztalatom).

Ha viszont nem változik meg ettől sem a viselkedésük, akkor elkezdeném leépíteni őket - nem kell bunkónak lenni, csak pl. keresni sem kell őket. Ha kérdezik, miért, akkor el tudod nekik mondani, hogy te szóltál, hogy neked nem jó így velük lenni, és ha ezt ők nem tudják elfogadni, akkor jobb, ha kevesebbet, vagy egyáltalán nem találkoztok. Ha nekik is fontos ez a kapcsolat, akkor változtatnak. Ha nem, akkor meg két emberrel kevesebb az életedben, akik lehúznak.

Sok sikert!

2021. ápr. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
2021. ápr. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Dehogynem.


Akartam is írni, hogy "volt már". Akkor ment el a kedvem az egésztől, amikor valaki bemásolta a kérdező ordenáré stílusú privát üzenetét.

2021. ápr. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező mindig ugyanazokat a kérdéseket teszi fel, és mindig az a vége hogy minősíthetetlen trágárságokat ír a válaszolóknak.
2021. ápr. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi durva nincs ebben a beszédben

Inkább fekete humornak érzem és némi csipkelődésnek de semmiféleképpen nem rossz szándék

Még fiatal vagy

Nem kell ezt felvenni...

2021. ápr. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!