Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni egy ilyen...

Mit lehet tenni egy ilyen asszonnyal, van ismerősötök akinek ilyen az anyja?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, akinek, az anyja egyfolytában linkeskedik. Értsd ez alatt, amikor szült nem ment el dolgozni, otthon ült egész nap, sem tanulás sem más amibe belekezdett volna, majd mikor a gyerek 15-16 éves volt akkor kezdte el a munkát de az is ilyen minimálbéres raktári, de a munkahelyén a mai napig rendszeresen hazajár, mert neki fáj a feje, rosszul van stb de ez persze otthon elmúlik már, hiszen szereti az itókát is rendesen. A férjét folyamatosan gombolja le pénzel, ha meg mondják neki, hogy nyugdijba sose fogsz igy elmenni akkor megvan sértődve.


Emellett rendszeresen elkölti azt a pénzt is amit a férje ad neki, hitele van amiről nem tudni semmit mire költötte el és még sorolhatnám napestig.


Kérdésem adott mit lehetne tenni egy ilyen link emberrel? Egyáltalán érdemes kezdeni valami ha ennyi év után is ilyen birka vagy inkább hagyják úszni a saját sza*ában? Csak mert az nem lesz opció később hogy a gyerek meg a párja eltartsa majd abban biztos vagyok.



2021. ápr. 15. 20:30
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
84%

Neked semmi közöd nincs az ismerősöd anyjához.


A saját dolgoddal foglalkozz.

2021. ápr. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
72%

Ha tehetném én se mennék dolgozni.

De nem tehetem. Irigykedem is.


Ez a férje és gyereke dolga. Ha a férjének oké hogy eltartja, akkor ne dolgozzon. Ha nem, akkor majd Ő tesz lépéseket.

2021. ápr. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
49%

Nekem ebből tippre az jön le, hogy vagy a te anyádról van szó, vagy a párod anyjáról, és azért aggódsz, mert félsz, hogy a maga után hagyott adósságot majd a párod fogja örökölni, és ezzel együtt te is. Nem?

Ha nem rokonod/családtagod, akkor ne foglalkozz vele. Egyébként se tudnál tenni semmit, mert nem közvetlen hozzátartozóként nem sok befolyásod van rá, bár h az lennél, valószínűleg az sem volna elég ahhoz, hogy bármilyen változást el tudj nála érni.

2021. ápr. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
19%
Nekem van ilyen ismerosom, akinek az anyja ettol sokkal linkebb. A lány dolgozik pont eleget éhbérért, az anyja 2008-tol nem melózott, mert 2x volt migrénje. Elszedi a lányától a fizetésének nagyrészét, simán elviszi a bankkártyáját tankolni, és kifizetteti a benzint vele, ha valahová mennek. Majd miután a csaj hullafáradtan hazaesik és leülne zabálni, már nyerítezik is vele, hogy miért nem megy a kertbe dolgozni, mert õ már 48 évesen nem bírja. Most tartanak ott, hogy kölcsönt akar vele felvetetni, épp arról próbálom meggyõzni, hogy ne legyen már ennyire dinka. Tudnék még mit mesélni róla.
2021. ápr. 17. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
43%

14!


Érdekes történet....Tehat az éhbérért dolgozó barátnőd tartja el az anyját és magát, plusz még egy autó fenntartása is kijön az "éhbérből".

2021. ápr. 17. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
40%
15# Képzeld el, hogy igen. 500 euro nálunk éhbérnek számít. Továbbá vannak olyan részletek, amiket nyilván nem részleteztem. De nyilván kamu, mert itt minden kamu, ami hihetetlennek hangzik.
2021. ápr. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
63%

16!


Értem. Tehát havi 500 euróból ezek szerint futja a lakás fenntartására vagy lakbérre és a rezsire, élelmiszerre és háztartási cikkekre, ruházatra két ember számára, plusz az autó fenntartására, benzinre is. Aha.

2021. ápr. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
26%
Nem fogok veszekedni veled. Eleve hárman élnek ott, de nem megyek bele a részletekbe, mint ahogy már írtam. Adtam egy adekvát választ a kérdésre. Ha a baldachinos világodba ez nem fér bele, nem az én gondom. Vannak ilyenek, és még rosszabb helyzetben is.
2021. ápr. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
73%
Komolyan senkinek nem esett le, hogy a saját anyjáról beszél?
2021. máj. 5. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!