Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A hajszín általában apai vagy...

A hajszín általában apai vagy anyai ágon öröklődik?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 19. 01:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
Véletlenszerű, ahogy a szemszín is.
2021. ápr. 19. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Csak azért kérdeztem, mert nekem van egy cigány ismerősöm, nem félvér, de a haja mégis világosbarna, mint ahogy nekem és számomra ez a meglepő, hogy egy vérbeli cigánynak világosbarna a haja.

Mellesleg fiú és nem festi a haját, hanem eredetileg világosbarna a hajszíne.


Lehet, hogy a hajszín nem is minden esetben genetika, hanem adottság is lehet?

2021. ápr. 19. 04:48
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
A cigányság nem egy egységes etnikum. Azon kívül, hogy több típus van, pl. oláh cigány, gábor cigány, sátoros cigány stb... Sok esetben még kevertek is lehetnek. Például a múltban rácokkal, tótokkal... Vagy akár a közelmúltban vagy a jelenben magyarokkal. Tehát lényegében az, hogy ő és a családja vérbeli cigánynak tartja és gondolja magát... Még nem jelenti azt, hogy mondjuk a dédapja nem lehet félig rác
2021. ápr. 19. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
75%
Igazából barna hajat még Indiában is láthatsz. Akkor lenne kérdéses, hogy mennyire cigány, ha szőke lenne :D váááuuuááá!!!
2021. ápr. 19. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Az ismerősöm, akiről mondtam, hogy nem félvér, hanem vérbeli cigány, az apja echte az kifejezetten, a bátyja az fekete hajú, az anyját nem láttam még életemben, de az ismerősömé meg ugyanúgy világosbarna, ahogy nekem.


Ezért feltételeztem, hogy nem biztos, hogy mindenképp genetikától függ a hajszín, hanem adottsággal is kiütközhet.

2021. ápr. 19. 05:44
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát nálunk a szomszédságban van egy "keverék" család. Apa nigériai, ébenfekete, anya hofeher, szőke. 3 fiuk van, mindhárom apuka bőrszínét örökölte, kettőnek a haja is fekete, a harmadiknak viszont szőke haja van. Ami mellé még érdekes, hogy ugyanolyan göndör, mint a többiéké, csak szőke.
2021. ápr. 19. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
A nagyszülők genetikáját is örökölhetjük. Tesóm haja szeme barna, feleségének haja fekete szeme barna a lányok hajszíne: világos barna,sötét barna, szőke. A kicsinek a szeme is zöld.Mielőtt azzal jönnétek, hogy nem a tesóm az apja, a kislány amúgy a színeket leszámítva egy az egyben úgy néz ki, mint az anyánk, az apai nagymama. Az anyai nagymama viszont szőke volt és kék szemű. Tehát onnan jönnek a színek. A zöld meg tipikus kevert szem, a kék és a barna genetikája keveredik.
2021. ápr. 19. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

A világos hajszín recesszíven öröklődik, vagyis akár sok-sok generáción keresztül is rejtve maradhat, és csak akkor bukkan elő, ha a gyerek mindkét szülőjének sötét-világos génpárja van, és mindkettőtől a világosat örökli (ha csak az egyiktől, akkor sötét haja lesz, de továbbörökítheti majd a saját gyerekének a világosat is). Esetleg nagyon-nagyon ritkán előfordulhat spontán génmutáció is, de erre annyira pici az esély, hogy a gyakorlatban nem igazán szoktak vele számolni.

Azt nem egészen értem, mit értesz adottság alatt. A hajszínt egyértelműen a genetika határozza meg, nem pl a nevelési körülmények, vagy hogy tápszeres vagy anyatejes baba volt.

2021. ápr. 19. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
57%
"Az ismerősöm, akiről mondtam, hogy nem félvér, hanem vérbeli cigány" Olyan nincs. Ahogy "vérbeli" magyar sincs.
2021. ápr. 19. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
66%

Az oláh cigányok nem feketék, a bőrük sem.

Általában barna hajúak, de előfordulhat köztük a szőke is

A szemük sem fekete, hanem barna vagy kifejezetten világos, leggyakrabban szürkés.

2021. ápr. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!