Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A hajszín általában apai vagy...

A hajszín általában apai vagy anyai ágon öröklődik?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 19. 01:55
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Nekem például világosbarna hajam van, pedig a családban mindenki sötétebb hajú, szüleim, nagyszüleim és a tesóim is.

Amúgy én is találkoztam már olyan cigány fiúval, akinek világos (nem festett) volt a hajszíne.

2021. ápr. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Utolsó


Na ezért írtam, hogy nem biztos, hogy a hajszín feltétlenül genetika kérdése, hanem adottság is lehet.


Az adottságot pedig úgy értem, hogy ezt dobta a gép.

2021. ápr. 19. 23:42
 13/17 A kérdező kommentje:
Lehet hülyeség, hogy egy rajzfilm sorozatot hozok fel, de ott van pl. A Family Guy ott Peter Griffin és Meg barna hajúak, Lois vörös hajú Stewie kopasz és Chris-nek pedig szőke a haja, pedig ott aztán Chris-en kívül senkinek sincs szőke haja a családból.
2021. ápr. 20. 00:10
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Amikor egy családban mindenki barna, csak egyik gyerek szőke, akkor a nagyobb családot kell megnézni, valamelyik, nagybácsi, nagynéni, vagy nagyszülő, esetleg dédszülő is szőke. Hasonló a helyzet a vörös hajjal is. A rajzfilmben lehetne zöld is a hajuk, az a készítő döntése, nem igazán jó példa ide.
2021. ápr. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Ez érdekes. A szemöldököm apámé, a szemem színe is apámé, de a szem állásom édesanyámé. Mikor születtem, a hajam színe fekete volt. Aztán kihullott és aranyszőke lettem. Aztán mézszőke, kamasz koromra meg ha nap kiszívta, akkor sávosan mézszőke, vöröses szőke színű lett. Amikor vártam az első gyermekemet, akkor megbarnult a hajam, sötét mogyoróbarna lett. Édesanyám vöröses barna, apám szőke volt.
2021. ápr. 27. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Kérdező! Az adottság azt jelenti, hogy genetikai adottság. Nem feltétlenül közvetlenül a szülőtől, hanem lehet bármelyik szülői ágon a felmenőktől is.

Van két szülőd, így 4 nagyszülőd, 8 dédszülőd, 16 ükszülőd. Ők mind egy-egy ág, ahonnan valamilyen tulajdonságot nem közvetlenül kap az ember, hanem átörökítéssel.

Vagyis, lehet, hogy a szüleim barnák, de előfordulhat, hogy a felmenőim közül, akár valamelyik ük által átörökítették nekem a szőkét, vagy vöröset.

Markáns példa, hogy Puskin orosz költőnek (nem tudom, hogy tanítják-e még, csodálatos költő volt), a szülei oroszok voltak, viszont az egyik ükszülő néger volt, és Puskinon bizony kijöttek a genetikai adottságok. Nem az a szőke orosz típus.


[link]


Tehát minden tulajdonságodat örökölted, variáns, mutáns vagy, csak nem tudod biztosan, hogy kikét. Vannak, akik szinte az anyjuk, vagy apjuk másolata. De van, aki nagyon elüt. Sztankay István színész nyilatkozta, hogy sokáig kételkedett, hogy a fia az övé lehet, annyira nem hasonlít külsőségekben, semmiben sem az apjára. De lehet, hogy az anyja valamelyik távoli felmenőjére igen. :)

2021. ápr. 27. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

11-esnek.

Vannak szőke cigányok.

2021. ápr. 27. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!