Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha egy senkinek...

Mit tegyek, ha egy senkinek érzem magam?

Figyelt kérdés
Szüleim nagyon szigorúan neveltek, szóval azt mondanám, hogy egy csendes gyerek vagyok. Azt gondolom, hogy ez nem jó, egyszerűen nem tudok megnyílni, senkinek érzem magam. Nagyon fáj az, hogy más élheti az életét, én meg nem mehetek szinte sehová. Öreganyám mindig más gyerekét dicsőíti hogy itt tanul, ott tanul, ilyen versenyt nyert olyan versenyt nyert. Egyszerűen hülyének néz a szüleimmel együtt. Pl. nem tudom, hogy valójában milyen lennék matekból, de egész életem során azt hallottam anyáméktól hogy jajj a matek milyen nehéz. Hát meg is van az eredménye, mert csak hármas vagyok belőle. Szóval összefoglalva annyit mondanék, hogy nagyon egyedül érzem magam. Nemhogy másokat, magamat sem ismerem igazán. Céljaim vannak, jó tanuló is vagyok, de valahogy egy senkinek érzem magam.
2008. dec. 5. 19:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez a mai vilagban szerintem nem baj, hogy szigoruan nevelnek. De, ennek ellenere valahogy azt nem ertem, hogy mitol erzed egy senkinek magadat? Mivel alaznak meg, mitol nincs onbizalmad? Mert attol, hogy szigoruak, szerintem meg nincs egyenesen aranyban azzal, hogy egy senki legyel. Senkinek inkabb az erezheti magat, akit nem szeretnek, megalaznak, csunyan bannak vele a szulei, es otthon is all mindig a cirkusz (alkoholista, verekedos szulok), az ilyen kozegbol jott gyerekek erzik senkinek magukat (altalaban)hiszen szegyellik.

De hogy a szuleid szigoruak, ez jo dolog, foglalkoznak veled, nem?

Az egyetemen majd kitorsz, akkor talan majd nem telepszenek ennyire rad. Mindenesetre legyel buszke, hogy jo tanulo vagy, maradj is az, es szerintem amikor majd atveszed a diplomadat, es a nyelvvizsgaidat, akkor, felnott fejjel fogod megerteni, hogy a szuleid miert ilyen szigoruak veled.

A mamad nem jo, hogy ilyen versenyekrol beszel, kerdezd meg tole, hogy o milyen matekversenyeken indult, es milyen helyezeseket ert el????? Kivancsi lennek.

Szolj a szuleidnek, hogy a mamadat fogjak vissza, inkabb imadkozzon erted, ne pedig cseszegessen!

2008. dec. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem teljesen átérzem a helyzeted, fiatalkori önmagamat látom benned. Anyukám mindig szigorúan fogott, első volt a tanulás, rossz jegyért szobafogság.Egyébként jó tanuló voltam, csak néha lázadtam a rendszer ellen. A tipikus kis szürke egér voltam, ráadásul duci szóval...

Középiskolában a matek volt a mumusom, a tanárom azt mondta, hogy soha nem fogok leérettségizni, főiskoláról meg ne is álmodjak. Most itt vagyok 23 évesen, 4es matek érettségivel és 2!! közgáz diplomával a zsebemben. A főiskolán kinyílt a világ és a szüleim is szabadabbra engedtek, miután bizonyítottam. Az öreglányra meg ne hallgass, vágj vissza. Az én nagyanyám is is ezt csinálta, akármilyen jó voltam, mindig a másik gyereke volt a jobb. Akkor bántott a dolog ma már csak nevetek az öreglánnyal meg vagy 5 éve nem beszélek.

Boldog vagyok és te is az leszel, csak próbáld a rosszban is megtalálni a jót!!!

2008. dec. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is szoktam így érezni! :'(
2010. jan. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!