Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a vélemènyetek arról a...

Mi a vélemènyetek arról a férfiról aki felveszi a felesége vezetèknevèt a sajátja mellé kötőjellel?

Figyelt kérdés
A feleségnek is ugyanaz lesz így a vezetékneve.
2021. ápr. 20. 20:38
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
95%
Semleges
2021. ápr. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
95%
Ismerek en is ilyet. Miert lenne ez más mint fordítva?
2021. ápr. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem teljesen rendben van. Új család.
2021. ápr. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
87%
Van saját életem, nem kell máséval foglalkoznom.
2021. ápr. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
95%
Semmi. Miért érdekelne, hogy más milyen nevet vesz fel?
2021. ápr. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
78%
Oda vissza egy család lesznek nem csak a feleség. Szerintem teljesen rendben van. Furcsább lenne ha csak a feleség vezetékneve lenne kettős a férjé meg maradna, olyan mintha nem egy család lennének
2021. ápr. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Edinasz válasza:
95%
Lehet mi is így döntünk! Szerintem semmi extra nincs benne manapság!
2021. ápr. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Tepfal ***** válasza:
93%
Nekem tetszik, szimpatikus, hogy nem vették alapértelmezettnek, hogy a nő veszi fel a férfi nevét. Tetszik, hogy mindketten viselik a másik nevét, jelezve ezzel, hogy ők már közös család, ugyanazzal a névvel. Én személy szerint nem venném fel a férjem nevét, és azt gondolom, hogy neki sem kellene az enyémet, de ha ő szeretné, nem bánnám. A saját nevemen ismernek az emberek mind a magánéletben, mind a szakmámban. Azon kívül szeretem a nevemet, feleslegesnek tartom megváltoztatni. Nem ettől leszünk család szerintem.
2021. ápr. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
88%

Nem ilyen, de nekem egy férfi ismerősöm vette fel a feleség nevét telljesrn, szóval az ő vezetékneve helyett a feleségét. Azt mondta egyrészt nincs jóba a családjával, már rég elvágta magát tőlük, másrészt nagyon ciki volt a vezetékneve. Ez egyébként igaz is, nem írom le mi volt, de céltábla lett belőle szinte mindenhol. :/

6-os, szerintem ez nem fura, mi is úgy beszéltük meg a vőlegényemmel, hogy felveszem a nevét, de megtartom az enyémet is, mert szeretem őt, de a vezetéknevem megtartása érzelmileg fontos nekem, apukám miatt, aki sajnos már nincs velünk, és egyébként se gondoljuk, hogy csupán a névtől leszünk egy család, gyönyörű kisfiunk van, van egy cicánk is aki nálunk családtag, és nagyon szeretjük egymást, mi ezért vagyunk egy család, a szeretet tart össze és nem a név. :)

2021. ápr. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
89%
Szép gesztus a férfitől.
2021. ápr. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!