Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért irigyelnek tőlem valamit...

Miért irigyelnek tőlem valamit amim van, ha nekik sokkal több van?

Figyelt kérdés

Kezdjük apukámmal, van, hogy időnként (évente 1-2x) valamit kifizet helyettem vagy valamibe bele száll pénzzel, ezt senki nem kéri tőle, persze hálás vagyok miatta. De ha megtudja, hogy valamit vettem és drága volt akkor megy a “pénztárcámban turkálás”, meg ha nekem ennyi pénzem van akkor neki is vegyek ezt meg azt, meg akkor elvárja hogy vigyem ide oda. (Nem egy háztartásban élünk)

Ha azt látja, hogy kevés pénzem van és valamire nem telik amire neki pl igen, akkor lenéz, és érzékelteti, hogy ő sokkal jobb, ő mennyivel jobban keres és már mondja, hogy épp mit fog majd megvenni, nem azt nézi, hogy ennyi idős korában ugyan úgy neki sem volt meg az az xy tárgy vagy bármi. De ha meg valamim van, akkor olyan szemmel nézi, hogy neki ennyi idős korában nem volt ugyan ez meg, és akkor “nekem se legyen”-félén reagálja le.

Kb titkolom előle ha veszek valamit mert nem szeretnék kérdezősködést, és nem szeretném ha be tudná pontosan határolni, hogy mennyit keresek mert akkor ez megy. Ha sokat az a baj ha keveset akkor meg az.

Na meg van anyukám tesója. Ő vele jó kapcsolatban vagyok (elvileg) ameddig meg nem látja, hogy van valamim ami új, és esetleg nem is volt olyan olcsó.

Vettem egy új telefont, mikor meglátta első kérdése volt gúnyosan megjegyezni, hogy mi van iphone 12? Mennyi volt? (és már mondja az árát)

Nekik mindenük megvan, lényegében 40 évesek, van kocsijuk, házuk, mindenük. Nem mondom, hogy a legújabb vagy valami luxus kategóriás, se telefonból se autóból, de van, és jó.

Én meg ha veszek egy új telefont mert legutóbb 5 éve volt új telefonom, vagy pl elmegyek külföldre nyaralni és ők belföldre járnak, akkor én vagyok a sz*r. (Nem a mostani helyzetben megyek nyaralni)

Igen, otthon élek még, nincs se autóm se házam így huszon évesen. Ő sem 18 éves korában költözött el otthonról csak miután már volt egy biztos párkapcsolata akivel együtt meg tudtak valamit teremteni.

Komolyan lehet én gondolkodok rosszul és velem van a probléma ha már több ember hasonlóan reagál mikor valamit veszek ami nem olyan olcsó. De nem szoktam dicsekedni se vele, direkt én szóba sem hozom de a családban terjednek a hírek ha az ember megy valahova vagy vesz valamit. Még el is szégyellem magam ha valakinek valami feltűnik..

Nem tudom ezekre hogyan kellene jól reagálni de utána napokig rosszul érzem magam miatta, hogy hogyan reagáltak rá.

Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy nem csak ők ketten vannak a családból aki így reagálnak, de a többiek annyira nem vészesek.

Plusz ők sem csak velem kapcsolatban reagálnak így, más ‘sikerére’ is így szoktak általában (családon belüliekre is) és attól is ugyan úgy felfordul a gyomrom, mert én is hiába észre veszem, hogy másnak több van, nem vágom hozzá és nem fáj nekem..

Ezt így még el is engedném mert egy telefon vagy egy nyaralás nem a világ vége, de mi lesz ha x év múlva lesz egy autóm ami az ő megítélésük szerint jobb mint az övéké és az ilyen nagyobb dolgokból mekkora patáliát fognak csapni (előttem is pár megjegyzés, aztán majd a hátam mögött a többi...)

Ezen kívül semmi bajom nincs se apukámmal, se anyukám testvéréékkel, de ez a reakció eléggé beszennyezi így is a kapcsolatunkat.



2021. ápr. 21. 23:29
 1/8 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem túlgondolod. Élénk a fantáziád.
2021. ápr. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
91%
Csak irigyek, tipikus kevés ésszel rendelkező emberi mentalitás. Ha neked van akkor bekell szólni ha nincs akkor meg azért. Ez egy ördögi kör. Ignoráld ezeket
2021. ápr. 22. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
28%
Mert hogy neked,még annyid se legyen .
2021. ápr. 22. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%

.....

Párom családja teljesen ugyanez.

Regényt tudnék írni arról, mennyi "sértegetést" kellett elturnunk emiatt.

Ma már semmit nem mondunk el nekik. Ha elutazunk, ha veszünk valami nagyobb értékű tárgyat, semmit.


És ez egy szinten tök szar, mert kivel ossza meg az ember az örömét és a sikerét, ha nem a családjával.


Páromat eloleptették a munkahelyén, amiért nagyon sokat dolgozott. És most mi van? Nem is tudnak róla, mert akkor mennének a beszologatasok, hogy de jól megy, gazdagok vagytok stb. Pedig amúgy rohadtul nem.


Szerintem az ilyen személyiségű emberek sosem változnak meg 🙁

2021. ápr. 22. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem inkább annyi lehet a dologban , hogy velük laksz így ergo valamilyen szinten mégis ők tartanak el, tehát ha nem lennének akkor ennyid se lenne.


Írtad, hogy apukád később költözött el. Igaz az ő idejében ilyenekre még nem volt szükség h telefon de ő lehet egy gatyát alig tudott anno megvenni te meg több százat kiadsz egy telefonra ahelyett h spórolnál.

2021. ápr. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%

Ne mondj el nekik semmit. Amikor meg kérdezik a pénzügyeidet vágd a képükbe hogy: Közöd???

Xard le őket. Hogy mit gondolnak.

2021. ápr. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez sajnos így van nálam is a nagynéném mindig beleköt mindenbe. Múltkor az új kabátomba és ő kérdezte hogy milyen és mennyi volt és sok más dolog. Inkább nem tartom vele a kapcsolatot semmi értelme.
2021. ápr. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Elköltöznék, spórolnék (csak hogy legyen mindig félretett pénzem) és próbálnák független lenni. Egyetem, kollégium, albérlet, egyebek. Ha tehetném, akkor nem fogadnék el anyagi támogatást, főleg, ha aztán hánytorgatva van. Ha ezek után is csinálnák és azt mondanák, hogy nekik ennyi ilyen kórban még nem volt, akkor csak mosolyogva azt felelném, hogy akkor örüljön, hogy nekem van. Az meg, hogy a hátad mögött mit mondanak, az ne érdekljen. Kicsit túlgondolod ezt a szitut, ne érezd magad kínosan, amiatt, ha van valamid és próbálj a függetlenségre törekedni. Akár úgy, hogy mondjuk fizeted a rezsi rádeső részét otthon, meg bevásárolsz magadra. Ha fedezed a saját anyagi dolgaidat és még marad pénzed, amit aztán elköltöl, ahhoz senkinek semmi köze és ne érezd magad kínosan miatta.
2021. ápr. 28. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!