Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más is úgy gondolja, hogy a...

Más is úgy gondolja, hogy a mozaikcsalád olyan, mint egy kirakó, ami nem akar összeállni?

Figyelt kérdés

Vázolom a helyzetet. 2017-ben váltak el a szüleim. Én 20, a húgom pedig 13 éves volt ekkoriban. Azóta mindkét szülő újraházasodott, de úgy tűnik, azóta mindketten megbánták a döntésüket, újabban gyakran panaszkodnak mindketten, noha egyik sem fogadná vissza a másikat, ahogy a szavaikból kivettem. Én igyekszem normálisan viszonyulni a két mostohaszülőhöz, tisztelettudóan viselkedni, noha nem egyszerű elvált szülők gyerekének lenni.

Azért is fogalmazódott meg bennem a kérdés, mert tegnap találkoztam édesanyámmal. Elmesélte, hogy a mostani férje bármennyire is igyekszik, mindig is buta, faragatlan ember marad. Azt kell tudni, hogy a férfi egy kőműves brigádban dolgozik alkalmazottként, Anya pedig tanítónő. Én világéletemben naiv ember voltam, és őszintén meglepődtem, mert eleinte nem ezt az oldalát mutatta. Apa jelenlegi felesége sem úgy viselkedett az elején, ahogy mostanában, az utóbbi időben mutatta ki a foga fehérjét.


Igyekszem nagyvonalakban elmesélni a tapasztalatokat:

-Anya új férje betegesen féltékeny.


-Anya nem tudja elfogadni, nem szereti a férje előző kapcsolatából született gyerekét, noha a mostani férj elfogadott, kedvel bennünket.


-A férj exével sem találják a közös hangot. Ő kizárólag Anyát hibáztatta a kapcsolat felbomlásáért.


-Apa mostani felesége pedig számítónak, haszonelvűnek tűnik. 2 férjet fogyasztott el. Elmondom, miből gondolom ezt. A nő évekkel ezelőtt vásárolt hitelre egy házat, amit a két lánya nevére íratott. Amikor 2019 júniusában Apa és ő összeházasodtak, Apa felvetette, hogy adják el azt a házat, hiszen úgysem lakja senki, az eladott ház árához pedig hozzátenné a lakáskassza összegét, amit fizet egy pár éve. Erre a nő kijelentette, hogy ilyesmiről szó sem lehet, mert az kizárólag az ő gyerekeié, ő senkivel sem fog közösködni. Aztán, pár hónap elteltével Apa kötött egy életbiztosítást, kedvezményezettnek engem és a húgomat tett meg. Amikor ezt megtudta a hölgy, duzzogott, látványosan pofákat vágott. Szerintem ez igencsak kettős mérce. Nem tudom, mire apellált?!


-3 gyereke van, az egyik lánya felső tagozatos, a másik már önálló háztartást vezet, a harmadik gyereke pedig egy otthonban lakik, mivel középsúlyos értelmi fogyatékos.


-Anya és a mostoha között is feszült a viszony, ugyanis a nő olykor-olykor elhozza a fiát hozzánk. Anyukám pedig kerek-perec megmondta, hogy ő nem örül ennek, mert félt bennünket, szerinte egy sérült embert nem lehet kiszámítani. Erre a mostohaanya vérig sértődött.


-A nő kisebbik, felső tagozatos lánya pedig egyre önzőbb, követelőzőbb, és ezt nem csak én látom így, Van egy olyan érzésünk, hogy ki akar túrni bennünket, csak ő szeretne érvényesülni, mindent csak magának akar. Pedig Apa jelezte, hogy sosem fogja a saját gyerekeként szeretni, hiszen nem az ő vére. Előszeretettel kötekszik, fennhéjázó, azt képzelni, neki alanyi jogon jár minden. A vér szerinti apjával tartja a kapcsolatot, bár leginkább akkor szokta hívni, hogyha pénzt akar legombolni róla.


-A nevelőanya olykor engem is piszkál. Rendszeresen megkapom, hogy én túl későn tanultam bele a dolgokba, nem az életre neveltek a szülők, nem kellett volna egy büfészakos diplomára (anglisztika) pazarolni az időt, bezzeg az ő lánya már 19 évesen a saját lábán állt. Én pedig "csak" 22 éves korom óta dolgozom. Olykor megkapom a fejmosást az öltözködéssel kapcsolatban is. Tudni kell, hogy nem veszek ruhát minden hónapban, amikor viszont vásárolok, nem a kínaiba vagy a turkálóba megyek. Erre a fejemhez vágta, hogy nekem dunsztom sincs, mi az élet, majd akkor döbbenek rá, ha nekem is 3 gyereket kell majd nevelnem. Egyfelől: a saját szüleim nem avatkoznak bele az életembe, nem osztogatnak kéretlenül tanácsokat. Másrészt: én sosem turkálok mások zsebében. Mindig is azt vallottam, hogyha XY megdolgozik a pénzért, hadd költse arra, amire éppen szeretné. Ő körülbelül havi 30 ezret elkölt cigarettára, mégsem teszi szóvá senki. Ha az ő gyereke elmegy étterembe, moziba, koncertre, egy árva szót sem szól, nekik jár minden, ha viszont én vagy a húgom tesszük ugyanezt, rögtön meg vagyunk feddve, hogy ne szórjátok a pénzt.


Ti ismertek jól működő mozaikcsaládot?



2021. ápr. 27. 19:00
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/89 Savlekotő ***** válasza:
84%
Munkám során azt látom hogy nem működik,ez csak intelligens embereknél működik,de ott is csak a felszínen,eleve vadidegen gyerekek nem lesznek sose igazi jó tesók,másé nem lesz soha sajátunk,és hát meddig legyenek a következő mozaik pasiig nőig,csomó konfliktus,frusztráció,görgetik a régi traumákat stb stb,hosszú lenne kifejteni. Különböző vallású kasztú anyagi helyzetű emberek közt sem működik és a vége általában jó nagy cumi.. „Suba subához, guba gubához.
2021. ápr. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/89 A kérdező kommentje:
Szívemből szóltál. Ment a zöld kéz, köszönöm a hasznos választ! :)
2021. ápr. 27. 19:13
 3/89 anonim ***** válasza:
82%
Az emberek azt hiszik, hogy elválnak és majd aztán megtalálják az igazit, hát nem. Az új kapcsolatban is lesznek problémák, és sokkal több, mint a régiben, csak az újdonság varázsát egy ideig nem látják. De előbb utóbb kibuknak ezek mindenhol. Sokkal jobb lenne, ha inkább a házasság megmentésén dolgoznának az emberek, akkor nem kellene más kölykével vesződni.
2021. ápr. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/89 anonim ***** válasza:
84%
Nem így látom. "mozaik" családban nőttem fel, jól működött. persze ehhez az kellett hogy a szüleink ne csesztessék egymást hogy "te csak ne neveld az én gyerekemet" hanem összhangban neveltek minket. A tesómmal jól kijövök, a vér szerintivel is, meg a nem vér szerintikkel is. Öten vagyunk testvérek, ebből egy "közös" de nem volt kivételezve vele.
2021. ápr. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/89 A kérdező kommentje:

Jól látod. Tegnap éppen Anyukám jegyezte meg, hogy a másik ember lába is ugyanolyan büdös, csak korábban nem látott a rózsaszín köd miatt. :D


Apa pedig azt mondta, hogy az új feleség igen makrancos, pedig az elején mennyire meghúzta magát.



Mindkét szülő mondja utólag, hogy a házasság megmentésén kellett volna dolgozni..

2021. ápr. 27. 19:29
 6/89 A kérdező kommentje:
4-es, örülök, ha neked jó tapasztalataid vannak. :)
2021. ápr. 27. 19:30
 7/89 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem ez emberfüggő, mert kell hozzá hogy a felnőttek összedolgozzanak, és ne vitázzanak a gyerekek előtt.
2021. ápr. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/89 anonim ***** válasza:
83%
Ugyanakkora eséllyel tud jól működni egy mozaikcsalád, mint rosszul. Egyedül a tagjain múlik, nem a "kasztokon". Lehet hogy a kérdező mostohaanyja és-apja nem egy matyóhímzés, de a saját apja is kijelentette hogy az új feleség gyerekeit nem fogja sajátként szeretni. Nem tudom egyáltalán hogyan működhet így egy család, ha tagjai csak kvázi megtűrik egymást?
2021. ápr. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/89 anonim válasza:
2021. ápr. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/89 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk egyáltalán nem ezt tapasztaltam. A szüleim újraházasodtak, söt apám új felesége még egy plusz gyereket is hozott magával.

Eredetileg ketten voltunk testvérek, anyámnál lett még két gyerek, apámnál egy meg a feleség gyereke. Nagyon sokat voltunk együtt mint a 6 gyerek, illetve a két szülöpár sem lettek ellenségek, igen jól müködö nagycsalád lettünk.


Ami meg a megjavítást illeti: a szüleim tíz év után váltak el, mert egyszerüen teljesen másmilyenre fejlödtek és gyakorlatilag minden idegesítette a másikat bennük.

Megjavítani nem volt mit, ahhoz, hogy tovább is müködjön a házasság mindkettönek teljesen más emberré kellett volna válnia.

Az új kapcsolatok már jó 30 éve tartanak és nincs meg az a feszültség, ami a szüleim közt volt, mindkét párnál megvan a harmónia, ök tényleg összeillö párokat alkotnak.

2021. ápr. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!