Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy mozaikjellegű családban...

Egy mozaikjellegű családban mit lehet tenni ha nem jövünk ki egymás gyerekeivel és folyton miattuk veszekszünk?

Figyelt kérdés
Az én gyerekim igaz nem velünk élnek és már nagykorúak, de ha elhívom őket magunkhoz szinte mindig veszekés van belőle. Az élettársammal sem jönnek ki és állandóan szúrják egymást, a fiával meg végképp nem jönnek ki. Most odáig fajult, hogy az egyik lányom megütötte a párom fiát, a párom pedig kitiltotta őket és fel akarja jelenteni a lányomat. Pedig a fia tényleg kezelhetetlen... De máshol pedig nem igazán tudok találkozni a lányaimmal, mert egyikük nagyon messze lakik, ketten pedig az anyjuknál laknak. Tehát nagyon szerencsétlen ez az egész helyzet. Mit lehetne tenni?

2021. ápr. 28. 11:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%

Valahogy sejtettem az elején, hogy lesz egy olyan rész, hogy a párom gyereke ilyen meg olyan. Nézd meg a sajátjaidat is, ne csak a másikét bíráld. Ha nem juttok konszenzusra, nem tudtok békében meglenni egymással, a két család, akkor nem tudom jó-e egyáltalán valóban ez a kapcsolat. Felnőtt gyerekek már tolerálnák egymást és a szüleik új párját, ha minden rendben lenne. Valami oka biztos van ezeknek a vitáknak. Ezeket kéne rendbe tenni.

Mi mozaik család vagyunk, a kapcsolatunk feltétele volt, hogy ilyen ne forduljon elő. De nálunk kezdetektől szimpátia volt, és most is minden rendben van. :) Remélem fel tudjátok oldani ezeket a konfliktusokat. Meg kell hallgatni egymást, és nem csak a másikat hibáztatni. A gyerekeidhez meg menj el, ha látni akarod őket. Mire vársz.

2021. ápr. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb mozaikozás ezért sem működőképes. Mélyen elnyomott erős indulatok törnek fel olyan emberekből, akik nem bírják egymást de egy családba vannak kényszerítve.
2021. ápr. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
71%
Csak azért, mert két öregecskedő ember még üzekedni akar, miért kell szerencsétlen gyerekeket egy családba összesuvasztani?
2021. ápr. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
98%

"Most odáig fajult, hogy az egyik lányom megütötte a párom fiát, a párom pedig kitiltotta őket és fel akarja jelenteni a lányomat."


A mondat első feléből azt hittem, kisgyerekek (14 év alattiak). De akkor minek feljelenteni.

Vagy 14 év felettiek? És kamaszként, netán fiatal felnőttként pofozkodnak nálatok? Miféle nevelést kaptak?


Látszik, hogy nem bírtok egymással zöld ágra vergődni, a gyerekeitek meg nincsenek megnevelve. Teljesen fölösleges folytatnotok a kapcsolatot egymással.

2021. ápr. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
A lányom 25, a párom fia 16 éves.
2021. ápr. 28. 11:47
 6/17 anonim ***** válasza:
59%
Ha a 16 éves fiammat a saját házunkban bántalmazná a panterem gyereke en is kitiltanam, ha az apukanak ez nem tetszene mehetne ő is utána. A gyerekem minden ferfinal fontosabb. Természetesen ha a fiam hibájából volt a konfliktus, elbeszelgetnek vele is,nem lehet mindent rajuk hagyni, de bármilyen gond is van megbeszelni kell a dolgokat, fizikai bántalmazás felett semmiképpenen nem hunynek szemet. Egy pasi sem ér annyit, hogy a gyerekemet a saját otthonában hagyjam pofozgatni.
2021. ápr. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
97%
Folyamatos frusztráció, stressz, veszekedés... Nem értem minek erőltetitek
2021. ápr. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a párom soha nem beszélget el a fiával, mindig neki ad igazat. Nem először mondta a lányom, hogy lesi a fiú zuhanyozik vagy öltözik. Mondtam a páromnak, az volt a válasz, hogy a lányom hazudik. Most is mondta a nagyobbik lányom, hogy csináljunk valamit a gyerekkel mert leselkedik utána. A fiúnak meg amúgy is nagy szája van, látta hogy az anyja őt védi és elkezdett csúnyán beszélni a lányommal. A másik lányom meg amúgy is lobbanékony és felkapta a vizet, hogy hogy beszél a srác a testvérével, és a grabancánál fogva kivágta a nappaliból az udvarra, a szunyoghálós ajtóval együtt... És ezért akarja feljelenteni a párom. A fiának meg természetesen egy szót sem szólt és én sem beszélgethetek el vele, ahogy az igazi apja és senki más sem.
2021. ápr. 28. 12:15
 9/17 anonim ***** válasza:
37%
Ha a fiú a lanyt leste volna bármikor is, es lett szolva az anyanakis am hiába,akkor a lany tuti nem zuhanyzik meg oltozik nalatok. Ez akkora kamu. Ha az apamnal vagy barkinel ilyen elofordulna en biztosan nem oltozkodnek vagy furodnek naluk. Reggel elmennek apamhoz este meg haza. Most a fiut akarod csak befeketíteni.
2021. ápr. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem ezt kár erőltetni. A putris c-k is különbül élnek.
2021. ápr. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!