Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miert néz meg mindig kisgyerek...

Miert néz meg mindig kisgyereknek édesanyám?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, másfél éve van mindjárt barátom. Édesanyám a mai napig a homokba dugja a fejét, ha szóba kerülne a "szex" vagy a párkapcsolatom...úgy tesz mintha nem volna normális, hogy esetleg "van már valami" köztünk a párommal. vagy úgy csinál mintha nem is lenne ez a "probléma"...igazából soha nem tudtam erről beszélni vele, mert tudom leorditaná a fejemet, nem tartaná helyes dolognak, vagy jól kiosztana...szó sem lehet arról, hogy a barátom itt aludjon, vagy én nála...állandóan probléma (főleg régebb) hogy mit csinálok én a párommal 3-4 órát...nyáron nem akart elengedni sátorozni a párommal, mert "az ő kicsi lányát akarja még sokáig"...ekkor megmondtam, hogy ha szeretnék valamit akkor úgyis megtudom tenni, úgy hogy ne tudja meg...jövő héten Pestre megyek és az a legfontosabb, hogy "vigyázzak magamra" (leforditva: vigyázzak mit teszek a barátommal fenn Pesten) komolyan mintha beteges lenne amit csinálok:( a kapcsolatunk elején rendesen bűntudatom volt addig zúgott a fejembe...

Amúgy nem kezdtem korán, ő az első barátom, és semmit nem siettünk el...

Nem értem miért van ez? mit tegyek?


2008. dec. 6. 13:28
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
49 éves anyukámat is gyereknek nézi még a 70 éves édesanyja.
2008. dec. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
ezekszerint nem jól tettem fel a kerdest: miért csinál úgy mintha nem lenne természetes a szexuális vonzalom két fiatal között? vagy miért tesz úgy mintha nem lenne ez normális?
2008. dec. 6. 14:17
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
mond meg neki, h 18 éves, nagykorú vagy, felnőtt. És egy felnőtt már a saját leenső családját szokta tervezgetni és a saját útját kezdi el kitaposni. Nekem 17 és fél éves korom óta van párkapcsolatom, épp két éve. Azóta már a gyermekvállalásról beszélgetek édesanyámmal. Először ő is nehezen fogadta, hogy felnőttem, nem volt ez mindig így. Én egy radikális lépéssel fordítottam a helyzetemen. Egyszerűen fogtam a motyómat és a páromhoz költöztem. Ezzel anyukám felfogta, hogy már magam döntök a tetteimről és ő maximum tanácsokat adhat. Egy hét után ő kérte, hogy néha azért aludJUNK! otthon is. Még egy kis szerelmi fészket is készített a szobámba , h hazacsalogasson :)
2008. dec. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
92%
Valószínű anyukád nagyon késő ment férjhez és vele is hasonló volt az anyukája. A mai világban már nem számít nagy dolognak ha a fiatalok egymásnál alszanak.( Ne azt mondom, hogy ez a helyes, de ezt az idő tette természetessé) A régi időkben a szomszédok még azt is lesték mikor megy el az udvarló. Türelmesnek kell anyukáddal lenni, szerintem ezt bele nevelték. Leghelyesebb ha nyíltan megkérded tőle mi a véleménye róla, lehet, hogy kellemesen meg fogsz lepődni a válaszán.
2008. dec. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat...

nehéz lesz...de megpróbálom.

Üdv

2008. dec. 6. 16:41
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Azert nez meg kisgyereknek, mert felt, es konzervativ tipusu. De, ne aggodj, nem vagy te ezzel egyedul, az enyem is ilyen volt. A baratnoim ertetlenul alltak elottem, de en meg szinte mar megszoktam a dolgot.

De, nagyon kellemetlen ha mar tulzasba viszi a feltest.

2008. dec. 7. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
tudom, hogy kellemetlen:(
2008. dec. 7. 10:05
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Vagy így nevelték - vagy azért, mert ha te már felnőtt vagy, akkor ugye ő nemsokára nagymama, aztán pedig vénség, stb. (legalábbis így érzi) - és ő még nem akar vén lenni!


Mondd meg neki, hogy te már nem vagy gyerek, és igyekezz így is viselkedni.

A konkrét témákról pedig kérdezd meg: pl. ő hogy gondolja, mikor fekhettek majd le? 24 évesen, az esküvő után? Vagy úgy gondolja, hogy felelőtlenek vagytok, és nem fogtok védekezni?

2008. dec. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hát nem hinném hogy "rámerek" erre kérdezni, mert akkor aztán beskatulyáz s nem mehetek sehova, vagy csak ha beszámolót tartok előtte. Egy éve ez volt. Azzóta sokat változott, de asszem még igy sem eleget:( nagyon nem akarja elfogadni a helyzetet...

Pedig ismeri a párommat, kicsi édi gyerek, jól nevelt stb stb...mégis mintha az ördög karmai között lennék állandóan elmondja hogy igy vigyázzak úgy vigyázzak. De azt sem konkrétan, hanem révuszokban... Vigyázok is, hiszen nem szeretnék gyereket 18 évesen...ő még nem idős 43 éves...:( nem értem

2008. dec. 8. 20:11
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
biztosan így nevelték édesanyádat és azért félt annyira.vagy lehet hogy egyke vagy és azért.és nem utolsó sorban , mert nagyon szeret
2008. dec. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!