Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet egy apa hiányát...

Hogyan lehet egy apa hiányát feldolgozni? Többi lent

Figyelt kérdés
18 éves fiú vagyok és apukámnak akkor kezdődött az alkoholizmusa amikor 4 éves voltam és 11 éves koromra olyan durva, erőszakos lett tőle, hogy anyával el kellett válniuk. Engem is és anyukámat is többször megverte, jelzáloghitelt vett fel a házunkra, hogy elmehessen Thaiföldre, de természetesen a hitelt anyának kellett fizetnie. 12 éves koromban eladtuk a házat és külön költöztünk tőle, viszont azóta sem beszél se velem se a bátyámmal és ennek teteébe még rólam (rólunk) beszélt szörnyűségeket a tanáraimnak is például, de legfőképpen a haverjainak. Egyszerűen elszomorít, hogy nekem csak egy ilyen kétszínű gerinctelen apa jutott. Amikor anyukám rákos lett akkor ahelyett, hogy támogatta inkább azt mondta neki, hogy megérdemelte. Hihetetlen, hogy apukám él, de olyan mintha meghalt volna, hiszen mint mondtam nem beszél velünk. Hogyan lehet egy ilyen helyzetet feldolgozni?

2021. máj. 2. 18:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudtam egyedül feldolgozni. Egy pszichiáter segített. Először sima pszichoterápiával próbálkoztunk. Az sajnos nem volt elég. Így apám életében csináltunk egy többlépcsős gyászfeldolgozást. Ez rengeteget segített.
2021. máj. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
39%

Keresni kell egy megfelelő apa "pótlékot". Edzőt, tanárt, kiképzőt,...

A sereg vagy a rendőrség jót tenne neked, hogy férfi példát láss.

2021. máj. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is keresek apát, aki a fiaként szeretne engem. De nincs ilyen, mert a neurotipikusok képtelenek megérteni és átérezni, hogy akinek apahiánya van, annak egy apára van szüksége.


Lett volna egy az egyik exemen keresztül, de az exem a covid miatt elhagyott engem és az egész családját elveszítettem emiatt és nem találtam a helyére egy lányt se. Se párom, se családom, se apám.


Csak a leendő párom szerezhet nekem családot, ha a gyógypedagógusom és az Autizmus Alapítvány képtelen erre. De utóbbiak még arra se képesek, hogy párt találjanak nekem, autistaként meg lehetetlen covid alatt ismerkedni. Pláne neurotipikusokkal.

2021. máj. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!