Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány évesen költöztetek el...

Hány évesen költöztetek el otthonról?

Figyelt kérdés

Milyen volt megszokni, hogy most már nincsenek ott a szülők?

Egyedül? Vagy valakivel közösen vettétek meg/béreltétek a lakást?

Akik egyedül élnek:

Hány éve éltek egyedül?

Milyen volt megszokni, hogy egy üres lakásba léptek be és nincs veletek senki?

Tényleg olyan rossz egyedül élni mint ahogy mondják?

Akik valakivel/valakikkel költöztek össze:

Idegennel/ismerőssel költöztél össze?

Hogyan osztottátok be, hogy ki mikor takarít?

Akik idegennel költöztek össze:

Sok volt a konfliktus?


A válaszokat nagyon szépen köszönöm!



2021. máj. 12. 12:36
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
95%
18 évesen költöztem el, akkori párommal albérletbe (egyéb családi okok miatt amugy is költözni kellett volna, én nem akartam a családdal menni, de ez hosszú sztori). 1 évig jó volt a kapcsolatunk, én takarítottam, főztem, dolgoztam is mellette, ő is dolgozott, mellékállásban foci edző is volt, így keveset volt otthon. Megromlott a kapcsolatunk, úgy éreztem engem teljesen a háttérbe szorít, szakítottunk, s ő elköltözött. Egyedül maradtam az albérletben, eddigi életem legjobb időszaka volt, nagyon szerettem hogy azt csinálok amit akarok, nem kell más igényeit néznem, bár túlóráznom kellett sokat, de megérte. 2 évig egyedül éltem, lett egy új párom akivel azóta együtt élünk, már 4 éve.
2021. máj. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
34%

Ezt a kérdést mi csak a saját szemszögünkből tudjuk megválaszolni vagy a velünk együtt élők emberek viselkedéséből, elmondásából.


Az, hogy ki mikor költözik el otthonról az egyéni hozzáálláson múlik vagy a szükségen.


Azzal, hogy elköltözöl otthonról eszméletlen nagy felelősséget vállalsz a saját életedért(legnagyobb döntés kilépni a nagybetűs világba és megszabadulni a család gyújtotta biztonságból) más lakásáért, és ha másokkal költözöl össze ami IGEN AJÁNLOTT KEZDETBEN.


////// saját élet része:

-HIGIÉNIA!!!!!!

-takarítás

-étkezés

-életviteled(mikor kelsz/ fekszel mivel töltöd a napjaidat, mikor és mit eszel helyes táplálkozás része a vitaminok)

-szociális élet

-mozgás

-és a többi

-szemét



////// más lakása:

-HIGIÉNIA!!!!!!

-eszközök használata; mosógép, vasaló, kévefőző, kád/ csap/ WC (eldugul), felmosó(meddig használható, hol tárolod)

-és a többi

-szemét


////// másokkal együttélés:

-HIGIÉNIA!!!!!!-HIGIÉNIA!!!!!!-HIGIÉNIA!!!!!!-HIGIÉNIA!!!!!!-HIGIÉNIA!!!!!!

ez a legnehezebb de így fejlődhetsz a leggyorsabban mert konfrontálódsz, tanulhatsz

számodra szimpatikus személyektől dolgokat.


Ha elakarsz otthonról költözni akkor NAGYON AJÁNLOTT OKOSNAK LENNI mert több ember élete ment gajra vagy siklott ki ez a rossz döntése miatt!



Ez a legnagyobb döntés az életedben amikor önként vagy önkéntelenül leszakadsz a családodról.



#Qurva nehéz!

2021. máj. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
89%
Az én élethelyzetem relatív bonyolult volt. 7 éves koromban bentlakásos iskolába kerültem, tehát a szüleim csak hétvégén voltak velem. Ott eltelt 8 év, majd 5 a gimiben, ahol szintén kollégista voltam, 3 a bsc képzésben szintén kollégiumban. Utána volt egy hosszabb szünet, kb fél év otthon a szüleimmel, ami nagyon fura volt, sose töltöttem velük ennyi időt egyhuzamban. Majd 24 évesen elkezdtem az msc-t és elköltöztem. A testvéremmel laktam egy lakásban. Nem volt furcsa egyáltalán, gimis éveinkben laktunk egy évet közös koli szobában (ő akkor volt elsős, én végzős). A takarítást megosztottuk, a tisztítószereket közösen vettük és a heti nagytakarítást együtt csináltuk, plusz persze mindenki rendezte a saját szobáját. Élelmiszert, meg minden mást magunknak vettünk, csak olyanok voltak közösek, mint pl liszt, cukor, olaj stb. A hűtő fel volt osztva polcokra, a fagyasztó is, hogy melyik kié. És hiába testvérem, még ígyis volt konfliktus, pl a mosogatás miatt. Mármint, ugye úgy volt az egyeszség hogy mosogat mindenkki maga után, de mikor már 3 napja rohadtak az edényei a mosogatóban, kicsit kiakadtam rá. Ismerőssel, rokonnal, baráttal szerintem még mindig könnyebb együtt élni, mint vadidegenekkel. Hogy egyedül élni milyen, azt nem tudom, mert ebből a tesóval közös albiból költöztem a páromhoz.
2021. máj. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
99%

19, de már 16 éves korom óta diákmunkáztam és tettem félre erre a célra, csak az érettségit kellett megvárnom (évvesztes voltam). Aznap láttam utoljára a szüleimet, egész életemben erre vártam (alkoholizmusban, bántalmazásban nőttem fel).

Az első albérletemnél egy szempontom volt - legyen minél olcsóbb. 5 lakótárssal költöztem albérletbe (idegenek voltak), szobát béreltem. Utána laktam még kb. 8 másik albérletben, legtöbbször lakótérsakkal, de volt szerencsém egyedül is élni pár évet.

Lakótársakkal: a legtöbb helyen minden rendben volt, voltak konfliktusok, de általában csak kisebbek, amiket meg lehetett sima időbeosztással (közös helyiségek használata), ill. munkamegosztással oldani. Írtunk beosztást, kitettük a hűtőre. Egy helyen nagyon szar volt, az egyik csaj elég kibírhatatlan volt, de az a jó az albérletben, hogy ha nem tetszik akkor tovább lehet állni, így is tettem.

Egyedül: Nem tudom ki mondja, hogy rossz egyedül élni. Nincs annál jobb, mint amikor egy fárasztó, emberekkel teli munkanap után az ember hazamehet az üres, csendes lakásba és senkivel se kell beszélgetnie. Ezen kívül úgy dekorálsz, ahogy jólesik, úgy mászkálsz otthon, ahogy jólesik, úgy tartasz rendet ahogy azt te akarod, senkihez nem kell alkalmazkodni, a világ legjobb dolga egyedül élni. Ha meg épp társaságra vágysz, akkor áthívod a barátaid és kész.

Aztán persze lett komoly kapcsolatom, így azóta a párommal élek, ami megint más dinamika. Mi direkt akkora lakást választottunk, hogy teljesen el tudjunk vonulni és ne kelljen mindig egy légtérben lennünk, nekünk erre szükségünk van.

2021. máj. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
90%

22 évesen költöztem a párommal külföldre albérletbe, azóta sokkal jobb a kapcsolatom a szüleimmel, sokat telefonálunk.

az elején nagyon sok tanuló pénzbe került (büntetések nyelvi nehézségek)... 2 év telt el azóta, a legjobb döntés volt ..

a fő ok az volt, hogy össze akartunk költözni mert már 4 éve voltunk akkor együtt, de a magyar fizetésből nem szívesen tartottunk volna fel egy albérletet.

Itt is nagyon sok a lakhatás, de többet tudunk félretenni az otthoni minimálbér 2,5szeresénél... emellett persze azért kirándulunk,ruházkodunk és a boltba se kell megnézni h hu ezt most megvehetem e....

legjobb döntés volt, jobb minél előbb eljönni otthonról...

2021. máj. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
89%

18 évesen. Egyből külföldre. Laktam előtte munkásszállón is, én azt is szerettem mert egy nagyon jó társaságot fogtam ki. Én nagyon jól éreztem magam, imádtam külön élni.

A covid miatt elvesztettem mindenem szóval sajnos most megint szülőknél kell laknom, jelenleg kilátástalan a helyzet.

2021. máj. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
82%

20 évesen voltam, amikor elköltöztem a legjobb barátommal, akivel ugyanarra a külföldi egyetemre járunk. 3.5 éve élünk együtt, nincs konfliktus, a takarítást felosztottuk magunk között. Én a nappaliért és hálószobákért vagyok felelős, tehát porszívózás és felmosás, ő meg a konyhát takarítja kb 2-3 hetente, akárcsak én a szobákat.

Örültem neki, hogy kirepülök otthonról, mert sok volt a konfliktus, aminek a 90%-a anya miatt volt. Apa miatt sajnáltam egy kicsit elköltözni, mert vele nagyon jól kijöttem és nagyon szeretem. Azóta jobb lett a kapcsolatom anyával is, mert sokat telefonálok haza.

2021. máj. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
88%
Az lemaradt, hogy a fürdőszobát és wc-t felváltva takarítjuk, egyszer a barátom egyszer én. #7 voltam.
2021. máj. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
93%
19-20 évesen, a páromhoz költöztem. Fura volt, mert 90 nm-es, óriási kertes házból érkeztem egy 38 nm-es emeleti kis lakásba, de hamar megszoktam. Bevallom, munka mellett még ez a kis hely is meghaladja sokszor az erőnket takarítás, rendrakás terén na meg mit szépítsem, lusták is vagyunk olykor. Én a konyhában vagyok trehány, mindent széthagyok, miután főztem, ő a fürdőszobában nem figyel pl a hajszálakra, wc állapotára. De azért nem lepnek el a csótányok, nem áll a kaki mindenhol, nem hagytuk sose elfajulni a helyzetet. Ezen kívül mindenben harmonikus az együttélésünk, el se tudnám képzelni már máshogy. A szüleimmel (főleg anyukámmal) is határozottan javult a kapcsolatom. Nem volt fura, hogy nincsenek itt, mert őszintén szólva otthon is gyakran kb csak léteztünk egymás mellett, mindenki elvolt valahol a házban.
2021. máj. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim válasza:
94%

21 évesen költöztem el egyedül.

A legjobb dolog egyedül élni szerintem!


Nem volt semmilyen zűrös családi háttér, nevelőapámmal nem jöttem ki a legjobban, de nem volt egészségtelenül rossz a kapcsolat. Nem ezért költöztem el, csak vágytam az önállóságra. Vissza gondolva pénzügyileg megérte volna még pár évet a szülői fészekben maradni, de összességében imádtam egyedül élni, szerintem mindenkinek ki kellene próbálnia pár évig.

2021. máj. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!