Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mélyszegénységből, hogy...

Mélyszegénységből, hogy sikerült egyedül kitörni?

Figyelt kérdés

Legfőképpen, olyan családi háttérre gondolok, ahol sem élelmiszerre nem jut elég és a számlák kifizetése is problémát okoz. A verbális bántalmazás , pedig naponta jelen van.


Sikerülhet ebből kitörni, esetleg egyetemre menni?



#egyetem #szegénység #karrier #Életszínvonal emelkedése
2021. máj. 12. 14:57
1 2 3 4 5
 1/50 Kings56 válasza:
91%
Igen sikerulhet.Az eggyik nagybattyam fiatalkoraban videkrol pestre koltozott es olyan munkat keresett ahol szallas is biztositottak.(segedmunka/epitoipar)Idovel kitanulta a szakmat es vallalkozo lett ,majd telkett vett amire 4 lakast epitett.(befektetes celjabol 1 magana es csaladjanak a tobbit kiadas celjabol).Szoval igen lehetseges.
2021. máj. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
11%
A mesében.
2021. máj. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
95%

Nagyon oda kell tenned magadat - de ha valóban akarod, akkor sikerül!

Nem lesz könnyű - de nem is lehetetlen.

2021. máj. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
100%

Altalanosban volt egy osztalytarsam,aki eleg szegenyes korulmenyek kozott nott fel. Voltam naluk egyszer-ketszer a hazit elkerni.A lakasban vegig beton volt,nem volt kiburkolva semmi es szonyeggel volt vegig rakva a padlo,hogy ne fagyjon oda a talpad. 2 szobas lakas volt,egyikben a 3 gyerek,masikban a szulok. Ezen kivul konyha+furdo.Maximum 18 fok lehetett a lakasban telen. Az anyuka nem dolgozott,az apa meg gondnokkent dolgozott a szomszedos varosban. 3 gyerek volt,igy kaptak a tamogatasokat: ingyen ebed,tankkonyv..stb. Az apuka alkoholista volt es verte a gyerekeket. Ez szabolcs megyeben volt,ahol a fizetes talan a legalacsonyabb az orszagban,tehat a gondnoki fizetes alkohollal tarsulva nem volt egy eletbiztositas. Szuleim a vallalkozasukban felajanlottak az anyukanak egy heti 40 oras(8-16ig) takaritoi munkat,tisztes fizetessel,hisz a gyerekek mar iskolaba jartak es gyalog jartak suliba a nagytesoval(tehat nem kellett volna oket suliba vinni-hozni),de elutasitotta az anyuka arra hivatkozva,hogy a haztartast vezetnie kell valakinek..


A srac azota mernoki karra jar Debrecenbe(decemberben fog vegezni),ahogy a par evvel fiatalabb huga is tovabbtanulas elott jar es koveti ot Debrecenbe. Mindkettonek van 1-1 nyelvvizsgaja is. Sokat segitett rajtuk az AJTP (ecdl,nyelvvizsgak,utazasok).A srac dolgozik az egyetem mellett,igy mostmar sokkal jobb elete van,mint akkor. Baromira arrogans es bekepzelt gyerek lett azota,nyilvan van mire,hisz “kitort”,de eleg undorito szemelyisege lett sajnos. Osztalytalin futottunk ossze nyaron,ahol ment a peniszmeregetes a reszerol,hogy mekkora pozicioba kerult es,hogy gyakornokkent mar ennyit keres,megvesz barkit es sorolhatnam...Erdekes,mert fiatalkent eleg szereny gyerek volt.

2021. máj. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó válaszoló: Én nagyon tisztelem az ilyeneket, akik így kitudnak törni és viszik valamire, viszont egy részük sajnos pont olyan lesz, mint a srác akit említettél: arrogáns és lenéző. Az olyan fog később belerúgni a másikba, aki hasonló helyzetben van, de neki nem sikerül, nem elég erős, hogy tudjon változtatni. Ilyenkor jön, hogy mekkora lúzer a másik, mert bezzeg én megcsináltam, én vagyok a fasza gyerek stb.
2021. máj. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
100%

Iszonyatosan nehéz. Én is mélyszegénységből jövök. Mentor nélkül majdnem lehetetlen.


Kell hogy legyen egy vagy több segítő az életed során, akár egy tanár, akár egy rokon, bárki, aki megmutatja, hogyan lehet, mit lehet.

Mélyszegénységben a gyereknek nem adódik lehetősége semmire sem, csak a rossz példát látja.


De valami gikszer tuti marad az emberben sajnos. Magamon látom, érzem.

2021. máj. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
90%
Én simán kitörtem a szegénységből. Alapítvány segitségével támogatást szereztem és leraktam a kamionos jogosítványt, havi 5- 600 000 Ft ot keresek és imádom a munkámat, jól élek.
2021. máj. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
95%

Itt látszik, hogy a nagy kitörés mindenkinél azt jelenti, hogy ilyen alapítvány, olyan pályázat, amolyan pénzes mentor...

Szóval *magától* nem megy az embernek, csak az ingyenpénzt (mert a tanfolyam, a lehetőség is az!) senki nem veszi figyelembe.


Én diákhitelből jártam egyetemre, azóta is nyögöm. Nem élek úgy, mint anyám, a számlák mindig ki vannak fizetve, már nem félek ajtót nyitni, ha becsönget valaki, és már keresek annyit, hogy a hóvége ne három nap után legyen, ne okozzon gondot a bevásárlás - de én ezt akkora kitörésnek nem nevezném.

Soha nem lesz saját otthonom, mert albérlet mellett nem tudok annyit félretenni, hogy látszatja is legyen, soha nem fogok úgy élni, ahogy szeretnék, mert mindig nézni kell a pénzt.

30 évesen már egy elfogadható mindennapi színvonalon élek, de még mindig nem hitelmentesen, és hát fiatalabb sem leszek...

2021. máj. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom 8-as. Segítség nélkül amúgy valóban nagyon nehéz kitörni, új életet kezdeni stb. főleg itt MO-n. Amúgy nem kell mély szegénynek lenni, hogy pl. saját házad, lakásod ne legyen manapság, ha nincs szülői segítséged vagy nem adósítod el magadat egy életre.
2021. máj. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
91%
Én is tudok ilyen példát, szintén volt osztálytárs. Nagyon jóban voltunk, sülve-főve együtt. De sosem hívott meg magához, mert szégyellte, hogy még vízöblítéses WC-jük sincs. Mi sem voltunk éppen gazdagok, de ennél azért jobban álltunk. Két szobás házuk volt, fürdő nélkül. Az apa - mint sok más hasonló sztoriban - alkoholista és agresszív volt. Az anya nem dolgozott. A lányra jó hatással volt az iskolai környezet, jól tanult és felvették egy jó gimnáziumba. Később egészségügyi továbbképzést végzett és ápolónő lett. A kapcsolatunk viszont időközben megszakadt; mikor gimibe kerültünk, más városba költöztünk és neki ne mvolt sem internete, sem telefonja, így nem tudtuk tartani a kapcsolatot. Mire meglettek neki ezek a dolgok, már eltelt jó sok év és a barátságunk nem lett a régi; konkrétan ma már le sze szar engem, pedig én írok neki pár havonta. Szóval ez az arrogáns viselkedés kicsit rá is jellemző. Értem én, hogy büszke, van is mire, mert elért olyasmit amiről a hozzá hasonló környezetben élők többsége csak álmodnak, de azért szarul esik, hogy egyáltalán nem beszél már velem.
2021. máj. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!