Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van ilyen helyzet? Voltál már...

Van ilyen helyzet? Voltál már így?

Figyelt kérdés

Voltál már valaha olyan helyzetben, hogy életed rossz időszaka volt éppen és úgy érezted, hogy soha nem leszel boldog és soha nem lesz jó?

Végül vége lett vagy azóta is tart?

Van olyan, hogy egy ember olyan szerencsétlen, hogy egyik rossz dolog éri a másik után és a semleges dolgok se tudják boldoggá tenni?


Én teljesen így érzem magam és már lassan nem tudom elhinni, hogy lehet jobb. Pedig annyira szeretnék már úgy élni, hogy semmi problémám nincs, vagy csak nagyon apró dolgok.


Érdekelne, hogy ki miként élte meg ezt mert sajnos senkivel nem tudok normálisan beszélni erről, hiába ugyanezen megy át a környezetem.



2021. máj. 13. 20:43
 1/9 anonim ***** válasza:
25%

Nem

Optimista vagyok a realis fajtabol

Nalam a pohat abszolut tele van mindig

2021. máj. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
42%

én is éreztem így és néha most is rámjön ez az érzés, ilyenkor barátokkal szeretek lenni, relaxálni, sétálni, zenét hallgatni valami olyasmit csinálni ami boldoggá tesz!

Én nem beszéltem sose senkinek a problémáimról, mert sose értették meg, ilyenkor állok neki vidám zenéket hallgatni, vicces filmet nézek:D

Egyszer élünk..felejtsd el a rosszat és gondolkodj pozitívan:D

2021. máj. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Volt ilyen. Vége lett. Jött egy újabb rossz időszak. Aztán annak is vége lett. Ez az élet, szokj hozzá.
2021. máj. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Volt ilyen, igen. Aztan elmult. Aztan volt, hogy jott egy masik ilyen. Aztan az is elmult. Valami ugyis mindig van, amin lehet aggodni, de valojaban szerintem rajtunk is mulik, hogy allunk a dolgokhoz. Nehez folyamat, de szerintem tanulhato.
2021. máj. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%
Volt ilyen és még lesz is sokszor. Egyszer fent, egyszer lent. Én abban hiszek, hogy minden rossz után jó történik. Minden rossz azért történik, hogy tanuljunk belőle és ezáltal még erősebbé váljunk. Nálam ez így működik és pozitívan látom a világot, bátran szembenézek a kihívásokkal.
2021. máj. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Én most huszonéves vagyok. A legeslegjobb a gyermekkorom volt, bár abban is volt egy borzasztó időszak, de azért a nagyon nagy része jó volt és visszamennék szívesen az időben.

Mikor egyetemista lettem, még akkor is jó volt, de aztán édesapámnál diagnosztizáltak egy súlyos betegséget, többször kellett műteni. Szegény féléve elhunyt. Főleg az utolsó 1 év volt borzalmas. Egyébként nem voltam rá felkészülve, hogy elveszítem, mert azért még nem olyan állapotban volt és hirtelen lett rosszul. Persze anyukámnak is van több betegsége. Féléve nálam is diagnosztizáltak pajzsmirigybetegséget, autoimmun beteg is vagyok, tudom, hogy ez nem súlyos, de azért az is elég elkeserítő, hogy nem lehet rendesen beállítani a gyógyszerem és a pajzsmirigybajom miatt esetleg jönnek az egyéb bajok, mert volt már ilyen.

Ráadásul valamelyest megbántam a pályaválasztásomat is, egyszerre örülök neki és ugyanakkor meg megbánást érzek.

A párom családjában is állandóan valami probléma van és azért ez kihat a kapcsolatra is meg a hangulatra. Éveken át a demens nagymama egészségi állapota volt az aggasztó, mikor elhunyt, akkor meg a párom anyukája kikészült, az éveken át tartó ápolás meg a halála miatt (meg lehet egyebek miatt is, de ezek bizonyára hozzájárultak) pszichiátriai kezelésre szorul szinte. Azt már meg sem említem, hogy a párom már gyerekkorában is sok mindent átélt. Egyszer az anyja akart öngyilkos lenni, egyszer a nagyapja. A nagyapját ő mentette meg mert időben ért oda. (A nagyapjának súlyos betegsége volt, tényleg sajnálom, ezért akarta volna így. Az anyját meg felemésztették a problémák, főleg anyagi jellegűek, nagy szegénység.)

A párkapcsolatom sem tökéletes, azzal is mindig van valami. Szeretjük egymást, de az még egy része a kapcsolatnak. Sok nehézséget kellett leküzdenünk és az is csoda, hogy együtt maradtunk.


Sokan meghaltak, akiket szerettem és akik maradtak, őket nem pótolják. Majdnem minden elmúlt, ami életem egy szebb korszakára emlékeztetett.


Anyukámnak is megvolt a maga baja, már azelőtt is, hogy én megszülettem. Nagyapám karácsonykor halt meg ráadásul.


Tulajdonképpen azt látom, hogy igazán se én, se anyukám, se a párom, se senki nem boldog és mindenhol mindig csak a problémák vannak.

2021. máj. 14. 03:31
 7/9 A kérdező kommentje:

Csak azt akartam kihozni ebből a kommentemből, hogy olyan mintha folyamatosan a rossz lenne és nem lenne egyszer fent, egyszer lent.

De lehet, hogy ez is csak illúzió? Hogy mindig csak a rossz van?

2021. máj. 14. 03:33
 8/9 A kérdező kommentje:

Egy pontosítás: azzal, hogy nagyapám karácsonykor halt meg, ezzel csak annyit akartam kifejezni, hogy amúgy mivel beteg volt, ezért édesanyámnak ez épp elég fájdalom volt (akkor még nem voltam én), de az meg duplán brutális, hogy pont karácsonykor.


Sajnálom a sok szöveget. Szóval valahogy nem látom, hogy hol van a fent, én csak a lentet látom. Kivéve a gyerekkorom nagy részét, de hát azt mindenki mondja, hogy a legszebb időszak.

2021. máj. 14. 03:36
 9/9 anonim ***** válasza:
Hm barát(nő) pszichológus? Szerintem egy kis beszélgetés hiányzik neked. Ami a családdal van, az nagyon sajnálatos, de ez azért nem kéne, hogy teljesen lenyomja a hangulatod. Nehéz lehet, mert nyilván támaszként is szolgálsz, az nem könnyű lelkileg. Kicsit foglalkozz magaddal is jobban, mert ott érzek problémát inkább, hogy valamelyest? megbántam a pályaválasztást meg a kapcsolatodat se ézred 100%-nak. Sport, hobbi? amiben kikapcsolhatsz és sikeréléményed van? Pályamódosítás? még nagyon fiatal vagy, akármi is lehetsz még! semmi nincs kőbe vésve. Mondjuk kicsit el kell mozdulni a holtpontról, lehet valamit tenni is kell! Hajrá és fel a fejjel, ne hagyd magad! Én már nem vagyok fiatal, és most éppen nagyon jó szakaszban vagyok, sose kívánom vissza a gyerekkort, de még a fiatalkort se. Akkor sokkal bizonytalanabb, elégedetlenebb voltam :-)
2021. máj. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!