Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megsértődtek, mit tegyek?

Megsértődtek, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A családban van egy ismerős pár, negyven korüliek.

Nem keresek átlag fölött, sőt... Hencegni sem szokásom semmivel, de bármi ami pozitív és kimerem ejteni a számon, arra úgy reagálnak, hogy "aki megteheti", vagy ha esetleg megemlítem, hogy itt vagy ott jártam, akkor az a válasz, hogy "kint is ugyanilyen minden, mint itt". Tehát állandóan megy a kárörvendés.

Ők gyárat takarítanak havi 130-140 nettóért. Én egy irodában dolgozom 180-190 ért, tehát én sem keresem halálra magam, csak egy kicsivel többet kapok és kicsivel kényelmesebb munkát végzek. Erre egyszer megjegyezték, hogy csak aktatologatás, jó lenne, ha kipróbálnék igazi munkát is. A végén már annyira felhúztál magam, hogy azt mondtam "mindenki olyan munkát végez, ami a képzettségének megfelelő". Erre meg is sértő dhettek, mert azóta extrém erősen megy a kárörvendés. Ti ismertek ilyet? Hogyan kezeltétek? 30/N


2021. máj. 14. 20:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
98%
Ezzel semmit nem tudsz csinálni, van ez a buta típus, aki szerint csak az a munka, amihez kalapács kell. Úgy kezeled, hogy magadban megállapítod, hogy hülyeségeket kelepelnek.
2021. máj. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
38%

Sehogy nem kezelném! Örülnék neki ,hogy nem kell velük többet foglalkoznom.


Off:


Ne érts félre, véletlenül sem szeretnélek degradálni, vagy megbántani, de ez a 130-140 és 180-190 nettó az ország melyik részén van?


Mert itt Komárom-Esztergom megyében 1500 nettót adok óránként a segédmunkásomnak, és így is alig lehet találni aki eljönne. Húzzák a szájukat, hogy kevés.

2021. máj. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%
Utolsó, egy tanár is átlag 150-180 között kap fizetést, van még kérdésed?
2021. máj. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%
Kérdező, ha lehet találkozz velük minél kevesebbet.
2021. máj. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%

Mondjuk nem beszélni velük? Kimenni a mosdóba a családi összejöveteleken, amiken ott vannak?

Annyira egyszerű az élet, nem tudom minek kell bonyolítani.

2021. máj. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%
Nem lehet velük megszakítani a kapcsolatot? Mennyire közeliek?
2021. máj. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Thispain ***** válasza:
87%
Szerintem ezzel azt kompenzálják, hogy kissebb a fizetésük.
2021. máj. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%
Hát, így jártak, nézzenek valami másik munka után, ha ennyire kevés a fizetésük. Nevetséges bér amúgy.
2021. máj. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Kettes: nagyon sok helyen 190 se a netto es a beled kidolgozod erte.

En eddig csak kevesebb fizus ajanlatot lattam....

2021. máj. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Tipikus világtalan emberek, akik azt hiszik, hogy csak fizikai munka létezik a világon és minden más rossz. Szerintem nem kell ezt sehogy sem kezelned, egyértelmű hogy nincsenek pozitív hatással az életedre. Ha legközelebb beszólnak akkor visszavágnék valami olyasmivel hogy legalább neked nyugdíjas korodra nem mennek szét az izületeid vagy ilyesmi, hátha többet nem kell a hülyeségüket hallgatnod. Édesanyám 25 évnyi kereskedelem után sikeresen váltott és könyvelő lett, a család többi tagja pedig természetesen húzta is a száját amiért valakinek sikerült kitörni. Én kb egy évig bírtam ezt, aztán személyesen mondtam meg nekik, hogy majd legközelebb akkor beszélhetünk ha már nem használnak kocsit, áramot, gyógyszereket, banki szolgáltatásokat stb, mert ugye a szellemi munkások nélkül ezek sem léteznének. Azóta szerencsére nem is beszélünk és el sem tudom mondani hogy mennyivel nyugodtabbak az ünnepek, szülinapok és úgy en bloc az életünk.
2021. máj. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!