Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim nem örülnek a...

A szüleim nem örülnek a kapcsolatomnak, a jelenlegi páromnak kifejezetten nem örülnek, pláne anyukám. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

18n/21f


15 éves voltam az első kapcsolatom elején, közel 2 évig voltunk együtt, és nagyon viharosan szakítottunk. A szüleim imádták a srácot (noha jelentősen rátett arra, hogy ő ugyanaz volt a 2 család hobbija, tehát hatalmas közös pont), bár gyakorlatilag szöges ellentétje a jelenlegi páromnak. A barátom egy "nagyobb társaságban", még gyakorlatilag az otthonában is aránylag csendes, visszafogott, és ha kérdezik, akkor válaszol, magától nem u igazán kezdeményez beszélgetést. Az exem (egyébként velem egyidős) igazi dumagép volt, valóban sokkal közvetlenebb, beszédesebb, jobban megtalálta a hangot a szüleimmel elsőre.

Elég rossz volt az utolsó fél év közöttünk: én minden napot együtt aludtam volna akár, és sokszor veszekedtem mikor nem jött át (mentségemre szóljon; tulajdonképpen én sem igényeltem volna a mindennapi együttlétet, de pontosan tudtam, hogyha nem nálam van, akkor máshol tölti az éjszakát, és úgy éreztem kis tüskével jobb lefeküdni aludni, minthogy azt se tudjam vajon kinél van..), végül kimondtuk sok sok próbálkozás után, hogy hagyjuk.

A barátom 21 éves, dolgozik, elég kaotikus a beosztása, sokszor hiába megy be 5 órára dolgozni, este későn végez. Igazából közös megállapodás volt, hogyha 9 körül ér haza munkából, már ne jöjjön át, mert legalább 10 mire ide ér. Mindemellett heti 3-4-5 alkalommal legalább együtt vagyunk, hétvégén próbáljuk is pótolni a hétköznap kimaradt időt, akkor valamit mindig csinálunk.

Alapvetően mindenki azt mondja, hogy összeillünk, és ő is sokat alakult az utóbbi időszakban (picivel több, mint 3 hónapja vagyunk együtt), látom, hogy próbál a kedvemben járni, velem lenni.

Ellenben a szüleim, és leginkább anyukám viselkedése számomra kritikán aluli. Rengeteget veszekszünk a barátom miatt. Ők nagyon sok mindent nem tudnak az előző kapcsolatomról, kezdve a nagyobb veszekedéseket, a kijelentett nőügyeit exemnek, vagy önmagában azt, hogy egyszer kezét emelt rám. Lehet, hogy emiatt, de a jelenlegi párom egyfolytában az exdmhez hasonlítja. Anyukám azt mondta, hogy teljesértékűen sosem fog ennek örülni, mert ő úgy látja nem vagyok boldog. Szerinte párom úgy jár ide mint egy k..vához, nem is szeret igazából, és nem is így becsült, ahogy megérdemelném; arról nem is beszélve, hogy mennyire különbözik exemtől.

Exem valóban nagy szerelem volt, mint egy első szerelem, ráadásul ahhoz képest mennyire fiatalok voltunk, soknak is számított az a közel 2 év. Pont emiatt, mikor vége lett, nagyon meg is viselt, nem igazán tudtam kezelni a helyzetet, anyukám támogatása sokat jelentett. Az új barátom óta viszont anyukámmal is megromlott a viszonyom; sokszor rosszul esik, hogy rajta kívül mindenki úgy látja boldog vagyok, az vagyok aki voltam, ő mégis úgy látja, hogy boldogtalan vagyok, és ez egy kényszerkapcsolat, hogy senki ne legyen egyedül..holott én ezt nem így érzem..

Vele mentem el először buliba, előtte sosem voltam sehol, exemmel képtelenség volt ilyesmi helyre menni. Barátomnak előttem igencsak zűrös élete volt, hétvégérőp hétvégére minden buliban tajtrészeg volt, de ahogy elkezdtünk találkozgatni, ez megszűnt, ezalatt az 5 hónap alatt amíg találkoztunk (ebből 3 hónap kapcsolat), összesen 3x voltunk kis baráti társaságban iszogatni, illetve 1x 2 napot a barátaival horgászni, ahol pedig szinte nem is ittunk, kikapcsolódni mentünk.

Sokszor ha jön hozzám, este elmegyünk sétálni egyet, ezt is igazából miattam. Nekem jól esik, ő pedig alkalmazkodik, valójában ez is olyan, amire exem sosem tudtam rávenni, Őt pedig kérni sem kell.

Ahogy említettem, barátom csendesebb, viszont kettesben bármiről, bármennyit tudunk beszélgetni, kiegyensúlyozottak vagyunk, és az ő nyugodtsága az én kiegyensúlyozottságomra is jó hatással van. Hasonlóan gondolkodunk az életünkről, támogat, és segít amiben szükségem van segítségre. Viszont anyáékkal nem igazán találta meg a közös hangot. Elvannak, de anya úgy érzi nem akar a család tagja lenni, sőt, kifejezetten kerüli a szüleimet szerinte; pedig nem az van, hogy odaér, és elbújik a szobámban, ha a szüleim még fent vannak, kint marad velük. (Elég különböző család vagyunk egyébként, az övé csendesebb, konzervatív fajta, a miénk viszont nagyon harsány, teljesen természetes az is, hogy vicc szinten még egymás szexuális élete is téma.)


Azt hiszem megpróbáltam mindent belefogalmazni, viszont mostanra teljesen belefaradtam, és nagyon kicsinál lelkileg, hogy anyukám ennyire ellenséges kettőnkkel szemben..neki nem mondanak semmi rosszat, se egy rossz pillantás, egy beszólás, inkább én kapom miatta az ívet..


Szerintetek? Talán üljek le vele mégegyszer beszélgetni? Vagy hagyjam, talán majd ha még együtt leszünk, akkor kialakul?



2021. máj. 20. 14:12
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Oh, azt kihagytam, hogy a különbségek ellenére engem kifejezetten szeretnek a szülei, és örülnek nekem/nekünk, bár barátom többet jár hozzánk, mint én hozzájuk.
2021. máj. 20. 14:13
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne akard meggyőzni a szüleidet!

Ha komolyabbra fordul a kapcsolatotok (eljegyzés, esküvő, stb.), akkor lesz értelme, de addig nem.

Neki nem tetszik, ő dolga. Nem neki kell vele lenni. Mivel írtad, hogy a barátoddal rendesek, így én annyit mondanék anyukámnak, hogy nem kérem a tanácsait. Így ő is visszábbvesz, te meg nem leszel stresszes.

2021. máj. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Katona Dius ***** válasza:
100%
Én csak annyit javasolnék, mond el a szüleidnek, amit ide leírtál az exedről. Egyszer megütött, csajozott melletted, stb. Lehet máshogy néznek majd rá.
2021. máj. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
98%

"Oh, azt kihagytam, hogy a különbségek ellenére engem kifejezetten szeretnek a szülei, és örülnek nekem/nekünk, bár barátom többet jár hozzánk, mint én hozzájuk."


Én tuti, hogy szarul érezném magam otthon, ahányszor csak jön a barátom, az anyám ellenségeskedése miatt. Még a szexben is zavarna.

Így aztán inkább én mennék, ha ott szeretnek a szülők és örülnek nektek.

Esetedben ennek mi az akadálya?

2021. máj. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 acelsziv ***** válasza:
86%

Én igazán azt nem értem, hogy mi a francnak szívatod magad? Ahelyett, hogy elmondanád az exed viselt dolgait a szüleidnek tűröd, hogy így álljanak a jelenlegi faszidhoz és inkább veszekszel velük, mint kimondd az igazságot.

A nők időnként érthetetlenül ostobán tudnak viselkedni.

2021. máj. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el, hogy miket csinált az ex, és hogy a mostani barátodat szereted, jól érzed magad vele, úgy érzed, hogy ő is ugyanígy gondolja, és hogy úgyis eldnbti az idő, hogy ez mennyire lesz tartós. Mondd neki, hogy örüljön, hogy te boldog vagy.
2021. máj. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Update:

Beszéltem anyukámmal exemről (aktuális volt, mert a kérdés megírása előtt 2 órával tartott monológot ezzel kapcsolatban üzenetben. - otthon élek, suliban voltam még.) Idézem:

,,Azért, mert (exem neve) ezt csinálta, még nem jelenti azt, hogy nem szeretett. Attól még (jelenlegi barátom) messze nem olyan, mint exem volt."


#4: tulajdonképpen csak annyi, hogy barátom viszont szeretne itt lenni..alapból tartja magát az elvhez, miszerint férfi járjon udvarolni; másrészt pedig szegény próbálkozik, egyszerűen nem tudom, hogy mondhatnám azt neki, hogy anyám a háta közepére sem kívánja a kettőnk dolgát? Pedig aranyos, néhány hete anyukámat egy marha drága orchideával köszöntötte fel...egyszerűen nem tudom, hogy mondhatnám azt, "hogy hiába próbálkozol, továbbra se szeret 🤷🏼‍♀️"


#5: Csupán csak annyi volt a dolog mögött, hogy közvetlen szakítás után kijelentette apukám, hogy a házba a lábát mégegyszer miattam nem teszi be a lábát (üzenetben szakított, és még aznap este látták róla több posztot egy lánnyal, akit d..ott mellettem - bár utóbbit nem tudták.) Nem kell nekem segíteni haragudni, de kettőnk családja továbbra is jó viszonyt ápol a régi ismertségre való tekintettel, ráadásul apukám kijelentette, hogy ő a srácra a szakítástól eltekintve nem tud másképp nézni, ugyanúgy szereti, nem számít mi velünk mi lett (már a szakítás, a többi dologról ugyebár csak anyukám tud.)

2021. máj. 20. 16:24
 8/16 anonim ***** válasza:
93%
Na nehogy már édesanyád tudja jobban, hogy mit érzett irántad. Szóval szerinte rendben van, ha vernek és más csajt kurelnak melletted? Az ilyenek miatt nem tudom a nőket tisztelni.
2021. máj. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

“Barátomnak előttem igencsak zűrös élete volt”

Nem lehet, hogy ez a baj? Ne haragudj, de az ilyen naaagy pálfordulásokban én sem hiszek, hogy na majd jön a jókislány és megváltoztatja a rosszfiút. Meg nem azért, de az elmúlt 3 hónapban nem is lehetett nagyon szórakozni járni, szóval az minden, csak nem eredmény, hogy nem járt, mikor nem lehetett.

2021. máj. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Egy barátnőm azt mondta, a legnagyobb probléma valójában abból fakad, hogy mindig túl nagy teret engedtem a szüleimnek, és a véleményüknek; most pedig egyszerűen képtelenek elfogadni, hogy szeretném a saját meglátásom szerint élni az életem, akkor is, ha esetleg 1-5-10 év múlva a fejemhez csapok, hogy na ezt nem kellett volna. Magyarán elkapattam őket...😅
2021. máj. 20. 16:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!