Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Illik valamit venni a barátom...

Illik valamit venni a barátom szüleinek karácsonyra? 1éve vagyunk együtt lassan!

Figyelt kérdés
azt mondta hogy nem lesz velem karácsonykor mert a családja karácsony mind a 3 napján kitalál valamit hogy rokonokhoz mennek meg ilyenek! rosszul esett mert ugy gondolom egy napot igazán velem lehetne hamár karácsony van! szóval nem hiszem hogy találkozni fogok a családjával ennek ellenére illik valamit venni nekik?
2008. dec. 7. 14:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Nem, nem illik, ha csak nem nagyon nagyon "modernek" a szülők. Én másfél éve vagyok a párommal, de nem fogok venni semmit...ne feledd még nem vagy családtag, max majd eljegyzés után, addig nem kell villogni...azért beszélek igy, mert tudok olyat hogy az "anyósjelölt" ajándék után csak annyit mondott h me akar "nyalni, azért ajándékozott meg"...

ha nincs extra jó kapcsolatod a szülőkkel akkor nem kell vásárolnod.

Ami pedig azt a 3 napot illeti valhogy oldjátok meg. Üdv

2008. dec. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Amikor az első közös karácsonyunk volt a mostmár férjemmel 5 hónapja voltunk együtt, nem beszéltük meg pontosan hogy hol leszünk az ünnepek alatt.Úgy esett hogy szent délután elmentünk hozzájuk és tudtam ott lesz a testvére is.Szóval anyósnak meg neki anya felkutatott valami apróságot hogy ne érezzem magam kellemetlenül ha már így alakult.Azt hiszem akkor én is kaptam valamit az anyóstól.De ez már majdnem 7 éve volt.Szóval ha találkozol velük készülj valami aprósággal pl bonbon, bor.De ahogy írtad nem lesztek együtt tehát akkor nem kell semmi.Mondjuk mi akkor is együtt töltöttük az egész ünnepet voltunk itt is ott is szüleim akkor engedték meg először hogy együtt aludjunk.Nekem fura hogy legalább egy napot nem tölt veled a karácsonyból.Azért én ezzel kapcsolatban beszélnék vele a helyedben, mégis csak úgy lenne szép a karácsonyo(d/tok).
2008. dec. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

semmi képen sem a te feladatod nekik bármit is venni. ha pl egy ebédre vacsorára lennél hivatalaos, vagy náluk lennél valamelyik napon a hárombol akkor egy Mikulás virág, vagy más virág vagy esetleg egy karácsonyos bonbon és max egy üveg bor pont elég lenne, de így semmi képpen sem. a barátodnak meg mond meg hogy jó nagy bunkó hogy nem tud veled lenni legalább egy délután a 3 napból, még ha tinik vagytok akkor is.

amúgy mi 28 évesek vagyunk másfél éve élünk együtt de nem én hanem a barátom veszi a szüleinek az ajándékot amit együtt adunk oda majd.

2008. dec. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
2. válaszadónak: szerintem még nagyon fiatal a kérdező azért van igy "megoldva " a karácsony...én is azért mondtam h nem kell semmi...
2008. dec. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%
Hát én is azt mondtam hogy így nem kell semmi, de ttól függetlenül hogy fiatal egy napot igazán rászánhatna a barátja.2. válaszoló
2008. dec. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy éve együtt vagytok,de nem vagy meghivva a 3 napbol egyszer sem minimum egy vacsoràra?

És még azon gondolkodsz hogy ajàndékot vegyél?

Nem tudom,nekem személy szerint rosszul esne,mert egy év nem sok,de nem is kevés,hogy meghivjanak egy fél oràra,vagy a baràtod menjen nàlatok fél oràra.

Én nem vennék a helyedbe semmit.

Gondolom tizenéves lehetsz,max. hivd fel öket karàcsony napjàn,és kivànj boldog karàcsonyt!

2008. dec. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az, hogy mindhárom napot nélküled tervezik, egyértelműen azt jelenti, hogy nem tartanak még számon a családtagok között, vagyis nem tartoztok egymásnak semmivel. Elég, ha a pároddal egymásnak ajándékot vesztek.
2008. dec. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat! nagyon rosszul esett hogy mégcsak annyit sem mondott h akkor valamelyik nap velem lesz vagy max pár órát. és még én éreztem hülyén magam hogy meglepődtem hogy nem lesz velem karácsonykor,még én voltam a hibás! egyébként én 18,a barátom pedig 22éves!
2008. dec. 7. 16:13
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Hàt akkor meg végképp nem vagytok olyan nagyon tinik.

Ezek szerint nem vesz valaki téged olyan nagyon komolyan.

Azért a helyedben kérdörevonnàm ,hogy legalàbb 1-2 orahosszàja miért nincs?

Nem hinném hogy a 3 nap alatt minden percet a csalàdjàval meghitten az asztalnàl fog tölteni.

Az is lehet hogy nem a baràtod nem akarja,hanem a szülei?

Végül is legtöbb esetben a szülök miatt akadnak konfliktusok.

Na de tényleg.

Ö 22 éves,màr nem kisfiu.

Ne vegyél semmit.

És ne szomorkodj!

Boldog karàcsonyt!

2008. dec. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

tavaly még csak pár hónapja voltam együtt a párommal, nem is vártam el, hogy együtt töltsük a karácsonyt (habár már akkor is együtt voltunk pár órát). De idén ha nem lenne képes velem ünnepelni, több mint egy év után, bizony rosszul esne. én 18 vagyok ő 19 mindjárt

(első voltam)

2008. dec. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!