Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell mindig összehasonlí...

Miért kell mindig összehasonlítani a mostohatestvéremmel, ha hiába vagyunk egykorúak, teljesen máshol tartunk az életben?

Figyelt kérdés

Én 22 éves vagyok, ő 23. Mások a céljaink, terveink.

Ő "otthon maradt" vidéken, a helyi egyetemen csinált egy alapképzést, majd utána elkezdett dolgozni. Kapott egy házat és egy autót a nagyszüleitől, összeköltöztek a párjával már 2 éve, most, hogy 10 éve együtt vannak, megvolt a lánykérés is. De neki mindig ez volt a terv, hogy szerezzen egy diplomát és 25 éves korára legyen egy gyereke legalább. Szerintem nincs ezzel baj, ha ő úgy érzi, hogy neki ez elég, vagy nem vágyik máshová, az ő dolga.

Ezzel szemben én itt vagyok 22 évesen, még egyetemre járok. Nem azért, mert csúszok, hanem mert ennyi idő a képzés. Ingázok a szülővárosom és Budapest között, általában úgy szoktam, hogy kéthetente járok haza, csütörtöktől hétfő reggelig. Mindkét helyet szeretem, más-más dolgok miatt. Én itt albérletben lakom és igaz, hogy 4. éve élek itt, de nem érzem az otthonomnak. Nem is nagyon vásárolok ide dolgokat, mert úgy érzem, hogy ez egy átmeneti hely a számomra. Szép, gyönyörűen van berendezve, felújítva, de nem szoktam lakberendezési kiegészítőket vásárolni, vagy ilyesmi, ráadásul keveset is vagyok itthon. Akkor meg vagy alszok, vagy tanulok. A konyha is viszonylag kicsi, ezért főzni, sütni sem szoktam. Belvárosban lakom, a Wolton, Netpincéren bármit megtalálok, megrendelek. Nekem ez egyszerűbb, kényelmesebb. Nincs párkapcsolatom, szexelni szexelek, de nincs olyan komoly kapcsolatom senkivel, akit hazavinnék napokra, hetekre. Nem a pasikkal van a baj, hanem a családommal... Sokszor én is nehezen bírom közöttük, nem akarom egyikőjüket sem bedobni a mélyvízbe, meg úgy egyáltalán... Úgy érzem, hogy megvan a saját, pesti életem és az otthoni is, nem kell a szereplőknek találkozni egymással.

Viszont az anyám folyton a mostohatestvéremmel hasonlítgat, hogy bezzeg ő itt van 23 évesen, dolgozik, háztartást vezet, már menyasszony és én hol tartok, egy ebédre nem hívtam még meg őket a férjével. Igen, mivel mint írtam, kicsi a konyhám és nem szoktam főzni. Valamint a mostohatestvérem házával ellentétben nálam nincs külön étkező, ahol 8-10 embert leültethetnék, hanem egy pultos rész van, 2+1 bárszékkel. Mivel anyáék messze élnek (225 km), ezért nem jönnének, meg mennének, hanem itt is aludnának. Itt jön a másik gond, hogy a lakás másfél szobás, van egy konyhával összenyitott nappali és egy hálószoba. A nappaliban a kanapé nem ággyá alakítható, tehát vagy az van, hogy ők itt a földön alszanak, vagy átadom az ágyam és szenvedek a kanapén egész éjszaka. Ráadásul nem akarok az anyám ellen beszélni, de ő azt, hogy a mostohatestvéremnek már háza és autója van, úgy mondja, mintha azokat a saját keresetéből vette volna. Közben meg nem.

És én tényleg azt mondom, hogyha valaki 24-25 évesen akar gyereket, hát hajrá. De nekem még vannak más céljaim is, nem a gyerekvállalásban látom életem fénypontját, nem érzem azt, hogy akkor leszek majd igazi nő, ha lesz 2-3 gyerekem. Lesz gyerekem, de inkább 29-32 éves korom körül.

Amikor itt vagyok Budapesten, úgy érzem, hogy teljesen rendben vannak a dolgaim, jól haladok a céljaim felé, majd hazamegyek és azt hallgatom, hogy miért nem tartok sehol, nézzem meg XY-t, miért nincs barátom, meddig akarok még várni. De szerintem még annyi más van az életben, én nem tudnék boldog lenni egy átlagos, 8-tól 4-ig tartó irodai állással, vagy azzal, hogy huszonx évesen annyi az életem, hogy reggel oviba viszem a gyereket, utána délutánig dolgozok, majd felveszem a gyereket, megyünk haza, vacsorát főzök, mesét olvasok és másnap kezdődik elölről.


2021. máj. 28. 00:53
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
16%
mondom én, az a kérdező is hopp, éppen előkerült újra.
2021. máj. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 A kérdező kommentje:

Ha meg nem "kerültem volna elő", az lenne a problémád, hogy mi az, hogy nem válaszolok. Akkor azért lennék szerinted hazug. Ne válaszolj többet, a felesleges gyanúsítgatásokkal sokra nem megyek. Több időt ennek nem is szeretnék szentelni. Köszönöm, ha megérted!


Másik válaszolónak:

Igen amúgy, kicsit az is bennem van, hogy felesleges jönniük, mert én úgyis gyakran járok haza. Anyám férjével nem is nagyon jövünk ki hosszútávon, mármint szeretem, családtag, de egy idő után, ha unatkozik, elkezd kötözködni a körülötte lévőkkel. Pl. ha otthon vagyok, akkor minek vagyok otthon, ha megyek valahová, akkor miért megyek, miért nem tanulok. Otthon nagy a ház, kikerülhetem, de egy másfél szobás lakásban nehezen.

2021. máj. 28. 08:28
 13/41 anonim ***** válasza:
63%

"szexelni szexelek"


Hát ezen én felröhögtem XDDDD kit érdekel, hogy te kivel mit csinálsz????

2021. máj. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy jó a kedved, de nem értem, minek kellett ide beírnod ezt? Vagy minden percedet megszeretnéd osztani velünk?
2021. máj. 28. 08:54
 15/41 anonim ***** válasza:
24%
Kicsit olyan a kérdező válaszaiból, mintha elfelejtene átjelentkezni a másik fiókjába és magát oltaná valahol a kommentekben.
2021. máj. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 A kérdező kommentje:
Persze. Nem unod még a kérdés offolását?
2021. máj. 28. 09:01
 17/41 anonim ***** válasza:
33%

Mondjuk az kedves, hogy anyuci-apuci fizet neked mindent, albérlet, rendelgetős kajcsikák, mert jaj hát te nem tudsz főzni és annyit nem kapnak cserébe, hogy legalább meglátogathassanak. 🤷‍♀️

Ráadásul neked ugyanúgy a segged alá van téve minden, kifizetik helyetted (most majd jössz, hogy de nem, te dolgozol is, csak a mindenre kiterjedő regényből pont ez az infó maradt ki “véletlenül”. Nehogy már te szóld meg a tesót!

2021. máj. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 A kérdező kommentje:

Hol szóltam meg? Olyanokat magyaráztok a kérdésbe, amiket le sem írtam soha. Pont az ellenkezőjét írtam, hogyha ő erre vágyik, hajrá.


És nem kell meglátogatniuk, mivel ahogy írtam is, gyakran járok haza. Voltak már itt, akkor másról sem szólt a látogatás, csak arról, hogy fikázták Budapestet, a nagy forgalmat, a rengeteg embert, azt, hogy kicsi a lakás, hogy lehet itt élni, elférni, ők megőrülnének kert nélkül. Ezért tényleg nem kell jönniük.

2021. máj. 28. 09:14
 19/41 anonim ***** válasza:
43%

Nekem kicsit úgy jön le, hogy lenézed a mostohatesód az életstílusa miatt. Ő vidéki liba, Te pedig vagy a haladó szellemiségű nagyvárosi nő, aki "nem elégszik meg ennyivel", akinek "vannak céljai", aki karriert épít és akinek nem annyiból áll az élete mint a falusi pórnépnek.


Szimpla nézőpontok ütköznek itt, egyik sem jobb a másiknál, csak más. Próbáld meg tényleg nem lenézni a tesód és ennyi idősen már illene lemeccselni a szülőkkel, ha valami nem tetszik. Vagy csak felnőni és nem meghallani az ilyeneket. Szüleid értékrendje más mint a tied, lépjetek túl rajta.

2021. máj. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
46%
Egyetértek a 19-essel. A kérdés kiírásának utolsó 5-6 sora, hogy a mostoha tesód kaliberű lányok/nők életét becsméreled és sztereotipizálod, ebben nem vagy másmilyen, mint a szüleid.
2021. máj. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!