Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell mindig összehasonlí...

Miért kell mindig összehasonlítani a mostohatestvéremmel, ha hiába vagyunk egykorúak, teljesen máshol tartunk az életben?

Figyelt kérdés

Én 22 éves vagyok, ő 23. Mások a céljaink, terveink.

Ő "otthon maradt" vidéken, a helyi egyetemen csinált egy alapképzést, majd utána elkezdett dolgozni. Kapott egy házat és egy autót a nagyszüleitől, összeköltöztek a párjával már 2 éve, most, hogy 10 éve együtt vannak, megvolt a lánykérés is. De neki mindig ez volt a terv, hogy szerezzen egy diplomát és 25 éves korára legyen egy gyereke legalább. Szerintem nincs ezzel baj, ha ő úgy érzi, hogy neki ez elég, vagy nem vágyik máshová, az ő dolga.

Ezzel szemben én itt vagyok 22 évesen, még egyetemre járok. Nem azért, mert csúszok, hanem mert ennyi idő a képzés. Ingázok a szülővárosom és Budapest között, általában úgy szoktam, hogy kéthetente járok haza, csütörtöktől hétfő reggelig. Mindkét helyet szeretem, más-más dolgok miatt. Én itt albérletben lakom és igaz, hogy 4. éve élek itt, de nem érzem az otthonomnak. Nem is nagyon vásárolok ide dolgokat, mert úgy érzem, hogy ez egy átmeneti hely a számomra. Szép, gyönyörűen van berendezve, felújítva, de nem szoktam lakberendezési kiegészítőket vásárolni, vagy ilyesmi, ráadásul keveset is vagyok itthon. Akkor meg vagy alszok, vagy tanulok. A konyha is viszonylag kicsi, ezért főzni, sütni sem szoktam. Belvárosban lakom, a Wolton, Netpincéren bármit megtalálok, megrendelek. Nekem ez egyszerűbb, kényelmesebb. Nincs párkapcsolatom, szexelni szexelek, de nincs olyan komoly kapcsolatom senkivel, akit hazavinnék napokra, hetekre. Nem a pasikkal van a baj, hanem a családommal... Sokszor én is nehezen bírom közöttük, nem akarom egyikőjüket sem bedobni a mélyvízbe, meg úgy egyáltalán... Úgy érzem, hogy megvan a saját, pesti életem és az otthoni is, nem kell a szereplőknek találkozni egymással.

Viszont az anyám folyton a mostohatestvéremmel hasonlítgat, hogy bezzeg ő itt van 23 évesen, dolgozik, háztartást vezet, már menyasszony és én hol tartok, egy ebédre nem hívtam még meg őket a férjével. Igen, mivel mint írtam, kicsi a konyhám és nem szoktam főzni. Valamint a mostohatestvérem házával ellentétben nálam nincs külön étkező, ahol 8-10 embert leültethetnék, hanem egy pultos rész van, 2+1 bárszékkel. Mivel anyáék messze élnek (225 km), ezért nem jönnének, meg mennének, hanem itt is aludnának. Itt jön a másik gond, hogy a lakás másfél szobás, van egy konyhával összenyitott nappali és egy hálószoba. A nappaliban a kanapé nem ággyá alakítható, tehát vagy az van, hogy ők itt a földön alszanak, vagy átadom az ágyam és szenvedek a kanapén egész éjszaka. Ráadásul nem akarok az anyám ellen beszélni, de ő azt, hogy a mostohatestvéremnek már háza és autója van, úgy mondja, mintha azokat a saját keresetéből vette volna. Közben meg nem.

És én tényleg azt mondom, hogyha valaki 24-25 évesen akar gyereket, hát hajrá. De nekem még vannak más céljaim is, nem a gyerekvállalásban látom életem fénypontját, nem érzem azt, hogy akkor leszek majd igazi nő, ha lesz 2-3 gyerekem. Lesz gyerekem, de inkább 29-32 éves korom körül.

Amikor itt vagyok Budapesten, úgy érzem, hogy teljesen rendben vannak a dolgaim, jól haladok a céljaim felé, majd hazamegyek és azt hallgatom, hogy miért nem tartok sehol, nézzem meg XY-t, miért nincs barátom, meddig akarok még várni. De szerintem még annyi más van az életben, én nem tudnék boldog lenni egy átlagos, 8-tól 4-ig tartó irodai állással, vagy azzal, hogy huszonx évesen annyi az életem, hogy reggel oviba viszem a gyereket, utána délutánig dolgozok, majd felveszem a gyereket, megyünk haza, vacsorát főzök, mesét olvasok és másnap kezdődik elölről.


2021. máj. 28. 00:53
1 2 3 4 5
 31/41 A kérdező kommentje:

29-es, ne haragudj, de mik a céljaid a kommentjeiddel?

Te vagy itt az önkéntes rendfenntartó és mindenkit gyanúsítasz, hogy hazudik, vagy mi?

2021. máj. 28. 09:45
 32/41 Kései Sirató ***** válasza:
43%

A mostohatesód szerencsésebb, de te sem panaszkodhatsz, mert kifizetik helyetted a szüleid az albérletet. Érdemes lenne megtanulnod főzni, több okból is, 35 évesen, gyerek mellett (merthogy majd akarsz) sokkal nehezebb lesz.

A szüleid valóban furcsák, hogy neked tesznek szemrehányást azért, mert nem kaptál valakitől egy házat, vagy lakást. Én ezt így konkrétan megkérdezném tőlük, hogy hogyan képzelik, melyik nagyszülő vagyonát nyúld le, vagy mégis hogyan lenne ennyi évesen házad.

Azt is megmondhatod nekik, hogy nem szükséges összehasonlítaniuk tite3ket, mert mindenki önmagáért értékes és nem kell valaki mást utánozni.

2021. máj. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
88%
Pláne, ha mostohatestvérek vagytok, nem értem, mi nyomós indoka lehet az összehasonlításotoknak. Elvégre nem is vagytok szoros rokonságban, máshogy szocializálódtatok mikor összekerültetek már valószínűleg.
2021. máj. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk is ez megy csak nem családon belül, hanem baráti társaságban. Én is 22 vagyok, egyetemen tanulok és még szeretnék majd továbbtanulni, kollégiumban/albérletben lakok, nincsen párkapcsolatom, nagyon ritkán főzök (ezen láttam, hogy valaki fennakadt, de őszintén szólva én még jobb és olcsóbb megoldásnak is látom azt, hogy az ember rendel, beül valahova enni minthogy egy személyre főzzön) stb., és nekem ez így tökéletesen megfelel, jól érzem így magam. Viszont a volt osztálytársaim, barátaim körében már vannak többen, akik már végeztek az iskolával vagy esetleg nem is tanultak tovább, főállásban dolgoznak, kaptam saját házat/lakást, többen már házasok és gyereket várnak vagy már van is gyerekük. A szüleim is ismerik őket, pár szülővel jóban is vannak és szoktak beszélgetni stb., ilyenkor mindig kitárgyalják ugye, hogy kinek a gyerekével mi van. Na ilyenkor itt is az a helyzet, hogy én vagyok a semmitérő életképtelen senki és jajj mi lesz belőlem, sose megyek férjhez, sose lesz gyereke, sose lesz házam stb., de bezzeg a másik, aki dolgozik, gyereket nevel stb. Én ezzel már nem foglalkozom, nem érdekel, úgysem tudok vele mit csinálni. Az emberek ilyenek, legalábbis sokan szeretnek másokon csámcsogni, versenyezni egymással, pletykálni stb., ez van.
2021. máj. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 A kérdező kommentje:

Tudok főzni, nem is értem, miért gondolják sokan azt, hogy aki nem főz, az biztos képtelen is rá... Ma már mindenről van videó ráadásul, szóval ha valaki nagyon elakadna, akkor is látja, mit hogyan kell, hogyan kéne kinéznie az adott folyamat alatt a dolgoknak. De egy főre nem érné meg nekem naponta 2 órát főzőcskézéssel, pakolással töltenem.

Sajnos eléggé válogatós vagyok, nem eszek meg sok mindent. Nekem az nem ebéd, ha 2-3(-4) napig eszem ugyanazt a kondér töltött káposztát, vagy rakott krumplit. Vagy ha megkívánom a macaront, nem fogok nekiállni sütni, amikor tiszta macera az egész, pár darabnál nem is eszem többet. Hanem egyszerűbb rendelni, elmenni venni és kész. Ugyanez van az ebédemmel. Előre megrendelem az egészet, ahonnan rendelek, nagy a választék, egészségesek az ételek is és finomak. Nekem megér ez annyit, amennyit kifizetek rá. Sőt, azt sem tartom ördögtől valónak, ha valaki gyerekek mellett is rendel. Kicsit nagy feneket kerítenek az emberek a házi koszt szerepének szerintem.

2021. máj. 28. 11:50
 36/41 anonim ***** válasza:
19%

De egy főre nem érné meg nekem naponta 2 órát főzőcskézéssel, pakolással töltenem.

Nekem az nem ebéd, ha 2-3(-4) napig eszem ugyanazt a kondér töltött káposztát, vagy rakott krumplit.


Na, ebből ki is derült, hogy nem tudsz főzni.

2021. máj. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 A kérdező kommentje:

De, tudok. Szerintem a félreértések itt abból adódnak, hogy nektek és nekem is mást jelent az ebéd.

Nekem az ebéd leves, főétel, desszert. Minden nap másmilyen. Máshol meg olvastam, hogy valaki 2-3 naponta főz magának, nagyobb adagokat és azt eszi sokáig.

Le a kalappal, aki fél óra alatt összedob egy háromfogásos ebédet, az biztosan nagyon ügyes! :)

2021. máj. 28. 11:56
 38/41 anonim ***** válasza:
83%
Hm szerintem itt anyukával vannak a gondok, ez a bezzegezés semmilyen viszonylatban nem jó. Nem nagyon tudod megmagyarázni neki sztem, de megpróbálhatod, megkérdezném, hogy most összeugrasztani akar a tesóval vagy mi? Amúgy meg miért kéne neked a Bpesti albérletben vendégül látni az egész pereputtyot? Mond meg, hogy kicsi azt passz. Meg azt is említheted, hogy nincs saját házad még. Az meg, hogy ki mikor akar férjet/gyereket az ő dolga, de persze anyukák szeretnek nyaggatni ezzel. Sztem tanuld meg ignorálni a nyaggatást, hasonlítgatást, és igyekezz függetlenedni anyagilag ahogy tudsz. Nyaggatni mindig fog, ha van sapkád azért, ha nincs akkor amazért.
2021. máj. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
40%
Nagyon furák ezek a végletek, amiket írsz. Én pl főzök minden nap, pakolással együtt fél óra az egész, és finomat, egészségeset eszek, egyszerűen okosan oldom meg. Airfryerben 15 perc alatt kész a lazac, ugyanennyi idő alatt megfő mellette a bulgur. Nem azzal van a baj, hogy rendelsz, én is szoktam, csak fura, hogy nincs nálad átmenet a háromfogásos rendelt kaja és a kondér tölött káposzta között. Pedig van. :) Ugyanilyen túlzásokba esel a mostohatesóddal kapcsolatban is, gyanítom, a szüleid sem ennyire szemrehányósak, csak rosszul éled meg, ezért túlzol. Ne foglalkozz ennyit másokkal és tedd helyre a szüleid, ahogy egy felnőtthöz illik.
2021. máj. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
25%
Minek jársz te haza 2 hetente...
2021. máj. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!