Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jogos ha a gyerek...

Szerintetek jogos ha a gyerek pénzt kér érte?

Figyelt kérdés

Egy közeli hozzátartozómról van szó.


Egy teleken laknak a szüleivel de teljesen Külön.

Ott lakásért cserébe ő fizeti a számlákat, viszont amikor a szüleit kell vinni ide oda.

20 30 kmre, volt hogy 1 hónapon keresztül mindennap. Pl orvos.

Akkor jogosan kérhetne a "gyerek" is pénzt amiért szállítja őket?


2021. jún. 2. 16:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem az lenne a "korrekt" ha akkor csak annyit adna bele a számlákba,ami az ő részét fedezi, és így nem kérne pénzt a fuvarért.
2021. jún. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
87%
Olyan cuki, amikor szülő-gyerek így kifillérezi a költségeket.
2021. jún. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
81%
Melyik munkahely engedi meg azt hogy valaki egy hónapon keresztül minden nap késsen vagy ne menjen be? Nekem sántít a dolog.
2021. jún. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
91%

"Ott lakásért cserébe ő fizeti a számlákat..."


Mármint a külön ingatlan számláit, ahol ő lakik, vagy a szülők ingatlanának költségeit is?


Kizártnak tartom amúgy én is azt, hogy egy hónapon keresztül naponta hiányozni tudna a munkából. Arról nem is beszelve, hogy egészen biztosan nem kell egy hónapig naponta orvoshoz járni.

2021. jún. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
79%

Ha a szülőt zavarja, hogy a gyerek pénzt kér, menjen busszal/ tömegközlekedéssel.

Nem kötelező minden nap sofőrködnie a gyereknek, gondolom nem azért szülték, hogy rabszolgája legyen a szülőknek. Ha a szülők gyereket vállalnak, akkor ne azért vállalják, hogy majd kihasználják a gyereket.

A benzin nem olcsó múlatság, plusz az ideje is benne van. Már az egy szívesség, hogy a gyerek elvállalja a vezetést. Ne azért adjanak már neki lakhatás, hogy majd élete végéig vezekeljen az "ajándékért". Aztán majd meglepődnek ha a gyerek inkább elköltözik városokkal arrébb, mert nem akar a szüleiért élni. Persze egyáltalán nem azt mondom, hogy most ez húú de nagy áldozat a gyerektől, ne segítsen soha a szüleinek, de sajnos hamar el tudnak a szülők kanászosodni és visszaélni a szerepükkel, meg kell húzni a határokat.

Szerintem alap lenne, hogy a benzint kifizetik. Ha a gyerek milliomos lenne gondolom nem kérné el az árát.

2021. jún. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
42%

Hát ez.... Ha a szüleimnek orvosra van szüksége, viszem őket kocsival. Ingyen. Felneveltek, és ők is vittek engem kocsival. Nekem lesülne a pofámról a abőr, ha a szüleimet elviszem valahova, és pénzt kérnék tőlük ezért... Kinek a rezsiköltségét fizeti a gyerek? A sajátját vagy a szüleiét is? Nincs külön mérőóra? Mennyira laknak külön? Két külön ház? Ki fizeti a kaját? Gyerek bármikor beállíthat a szülő konyhájába és felzabálhatja a hütőt? Közösen mosnak? Ki veszi a mosóport?

Sztem alap, hogy a saját rezsiköltségemet fizetem. És most le lehet pontozni a válaszom: de eljöhet egy olyan idő, amikor a szülő anyagi támogatásra is szorul. Mert idős és kevés a nyugdíj. Apukám gondozónőjét és havi gyógyszeradagját én állom. Meg se fordult a fejemben, hogy ez lehetne másképp. Nekem ez természetes volt.

szerintem egészségtelen, ahol szülő-gyerek ennyire centizi az anyagiakat egymás között. (Most ugrott be: rendszeresen látogatunk haza anyósékhoz is. Teljesen természetes, hogy adnak nekünk ebédet, vacsit. Soha egy fillért nem kértek érte.... Akkor most mi van?)

2021. jún. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
63%

Abszolút jogos.

A szülőnek magától kéne ezt fölajánlania. Ha ezt nem tette, akkor eleve egy lehúzós, gyerekén élősködni akaró rongy ember.

2021. jún. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
56%
7es a gyerek a szülők telkén él tehát a logikáddal ő is élősködő meg lehúzó
2021. jún. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
94%

Ebben a helyzetben az lenne a jogos, ha mindenki azt fizetné, amit használ. A gyerek a rezsit, ott amiben lakik, a szülei a sajátjukét, és a benzin költséget az, akinek igénye van a kocsira.

Bár egy családban nem így kellene lennie, de inkább számolja ak el minden fillérrel, minthogy harag legyen.

2021. jún. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
60%
Normális szülők lakáshoz segítik a gyereküket. Ennek egyik módja lehet az, hogy a saját telkükön egy külön házat/lakrészt építenek neki.
2021. jún. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!