Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a szülőkkel/vel...

Mit gondoltok a szülőkkel/vel való együtt éléssel?

Figyelt kérdés

Nekem még van időm(17 vagyok) csak kíváncsi vagyok, hogy ti mit gondoltok arról, hogy az ember a saját annyával éljen együtt.(pl most olvastam, hogy van aki 35, a másik 40 évesen még velük él)

NEkünk van egy kétszintes házunk.(nem olyan de nagy csak itt ilyenekre építik)Anyám még egyszer azt mondta, hogy majd a jovőben az lesz hogy a feleségemmel majd fent lakunk ő meg lent, de azóta már belátta, hogy nem akarok majd a saját anyámmal élni örökre.(bár az én szakmámmal(majd lesz) a városban de még a közelben sincs munka). Ti hogy vagytok ezzel? azért nem ciki az az ember aki 30 évesen is még az annyával él.

Ebben az avicces hogy bátyám 24 évesen már rég elköltözött, de őt nem is akarta itt tartani, hogy majd vele fog élni.

Mind a két oldalra kíváncsi lennék.(fiatalok/szülők)


2010. aug. 24. 23:48
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
91%
manapság leginkább az határozza meg hogy anyagi szempontból mit tudsz kivitelezni.. ciki vagy nem ciki, ez van a 60 as években a sima melósok is minden(!) este étteremben tudtak kajálni, ha akartak.. na ma próbáld meg fizetésből..
2010. aug. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
65%

25 éves kor után már nem jó,ennek több indoka van:

1.Pasit/csajt felhozni a szülők lakásába mindig nehézkes,és főleg az esti hangok miatt kellemetlen!(gondolom 20 évesek hangosabbak,mint a 40-45 év feletti korosztály)

2.A közös kassza-a 25 éves korosztály általában már dolgozik,de a közös kasszába(rezsi),be kell dobni pénzt..és ha ez nem történik meg,akkor jön a veszekedés!

3.Sosem lesz teljesen önálló az,aki a szüleivel él!

2010. aug. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
87%

34/nő vagyok.

Anyámmal éltem, -később élettársam is ideköltözött, ide született a gyerek is- haláláig.

Nem részletezném, de ne élj együtt, még a példa anyával sem!!! Főleg hogy fiú vagy!!! Rettenetes lesz a lánynak, hogy úgy kell mindent csinálnia, ahogy anyukád, hogy jól megfeleljen. Ő a dolgokat az ő anyjától tanulta, úgy fog főzni, úgy fog akármit csinálni. Megöli a kapcsolatot, hidd el. A lányos háznál nem annyira érvényes ez.

2010. aug. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
94%
Én az egyetem befejezése (24 évesen) után döntöttem úgy, hogy ideje kirepülni a családi fészekből és megállni a saját lábamon. Annyiból szerencsém van, hogy van egy másik házunk is, ahová beköltözhettem, így csak a számlákat kell fizetnem. A szüleim nem szóltak semmit, támogattak a döntésemben.
2010. aug. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
93%
00:00 vagyok. Most 26 vagyok.
2010. aug. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
71%

18 múltam 2 hónappal, mikor elköltöztem a szüleimtől a fővárosba. Nemcsak azért, mert önálló akartam lenni, hanem mert nem volt a környékünkön munka. Nem bántam meg, bár nagyon nehéz volt az első pár hónap, pedig rokonhoz költöztem.


Nekem is van gyerekem, igaz, még kicsi, de én is úgy gondolom, hogy a főiskola befejezése után, ha dolgozni fog, azért jó lenne, ha külön költözne. (ebben remélem is, hogy majd tudunk neki segíteni).


Persze más a szitu, ha nincs munkája, vagy gazdaságilag jobban jár, ha otthon marad, de pld. 25-30 évesen már nem jó annyira.. addigra jó lenne, ha lenne párja, munkája, és menjenek külön :) Nekem is sokkal jobb volt külön.

2010. aug. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Én 18 éves korom óta nem élek a szüleimmel, és nem is szeretnék majd családostól se odaköltözni (jó a kapcsolatunk, de a látogatás/telefonálás elég).


De vannak olyan ismerőseink, akiknél több nemzedék lakik egy házban, vagy egymás melletti lakásban. Náluk működik.

2010. aug. 25. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Én olyan 23 max 24 után el akarok menni miután végeztem az egyetemmel.

Az tuti, hogy Mo-n BP lenne.

De az is lehet hogy szerencsét próbálok valamelyik másik országban.

2010. aug. 25. 01:03
 9/23 anonim ***** válasza:
Én 23 vagyok. Egyelőre úgy néz ki, hogy nem nagyon esélyes az, hogy elköltözzek. Bár még fősulira járok, nem dolgozok. Amúgy minél előbb szeretnék elköltözni, anyámmal élek egy nagy házban, de vele nagyon nem jövök ki. Én nem tartom egészségesnek, ha valaki 30 éves koráig a szüleivel él, minél előbb önállósulni kell. De szerintem nincs fix kor. pl. h pont 25 éves kortól jó ha elköltözünk stb. Amúgy sajnos az anyagiak az elsők, úgysem az érzelmi vagy kötődés része.
2010. aug. 25. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
68%

vannak emberek, akik cikinek tartják, de ők azok, akik csak köpködni tudnak mindenkire, mert ők rohadt tökéletesek. szerintem nem ciki.


ebben a világban nagyon nehéz kirepülni a fészekből, szóval nem meglepő, hogy sokan még a szüleikkel élnek 25-30 vagy annál idősebb korban is.

aztán van olyan is, aki egyszerűen így érzi jól magát, és még ha lenne is pénze elköltözni, akkor sem teszi csupán a h*lye társadalmi nyomás miatt.


Kínában meg az a normális, hogy az összes generáció együtt él. oké, hogy más kultúra, de ilyen is van, akik köpködnek, azoknak be kéne látni, hogy a világ nem csak Magyarországból áll.


mind mások vagyunk, mind más ok miatt teszünk dolgokat, ez a szülőktől való elköltözéssel is így van. mindegy, hogy ki melyik utat választja, egyik sem ciki. aki így gondolja, az korlátolt.

22/L (külön élek)

2010. aug. 25. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!