Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerekek születése után is...

Gyerekek születése után is együtt élni a szülőkkel jó ötlet?

Figyelt kérdés

Jelenlegi helyzet: együtt élünk a párommal, anyukámmal és apukámmal. Nagy ház, elférünk, szinte nem is találkozunk, tehát nem egymás nyakán vagyunk. 5 éve élünk így, tehát már nem hiszem, hogy történhet meglepetés.

Beszélgettünk a párommal a jövőnkről, közös ház, gyerekek, stb. Ő hozta fel, hogy szívesen itt maradna (nem kellene több tíz milliós hitelt felvenni), ha gyerekünk születne, mert van több szoba, amit át lehetne alakítani, illetve a padlásteret be lehet építeni, 3 szintes lenne így a ház. Nagyon jóban vagyok a szüleimmel, párom is.

Nekem nincs ez ellen kifogásom, de a mai világban lehet fura lenne így együtt élni, még ha el is férünk rendesen.

Anyukám nem szólna bele semmibe, apu sem, csak az az egy probléma van, ha gyereksírás lenne szerintem idegesítené (aput).


2021. jún. 7. 19:50
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem próbáljátok ki, aztán ha nem tetszik, később is eltudtok költözni.
2021. jún. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
97%
Ha nektek is, a szülőknek is jó, akkor mit számít, más mit gondol? Szerencsések vagytok, és valószínűleg mind jó természetű, kedves emberek. Ha tényleg így vagytok, az a gyereknek is jó lesz.
2021. jún. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem nem gáz, 2 családot is ismerek akik így élnek. A kisgyerekre mindig tudnak figyelni, ha az anyuka, apuka sem ér rá, stb. Meg manapság házat venni nagyon sokba kerül. Ha neked és a párodnak is megfelel ez a helyzet, akkor beszéljétek meg a szülőkkel, üljetek le négyen, vessétek fel ötletnek és hagyj gondolják át a dolgot. Aztán utána majd meglátjátok, hogy legyen.
2021. jún. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
91%

Az teljesen mindegy, hogy masok mit gondolnak, a ti eletetek.

Viszont ezt mindenkeppen meg kene beszelni a szuleiddel, illetve legyen tartalekotok, ha esetleg megsem mukodik a dolog es hirtelen kell koltozni gyerekkel.

Es dehogynem erhetnek meglepetesek, egy gyerek oriasi valtozas, ami ebben az esetben nem csak titeket fog erinteni, hanem a szuleid eletere is erosen hatassal lesz.

2021. jún. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
92%
Ritka az ilyen kulturált szülő, értelmes emberek lehettek. A házat némileg átépíteni és hangszigetelt részt leválasztani? Ott lenne a sírós placc (gyerekszoba, pelenkázó, kis teakonyha), később hisztiplacc. Nyilván nem redukálja nullára a szüleidhez eljutó gyereksírás mértékét, de minimalizálhatja. Aztán, ha nagyon nem megy -ahogy fentebb írták- még mindig elköltözhettek.
2021. jún. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
73%

Hány évesek vagytok?

Nem hiszem el hogy felnőtt embereknek ez megfelelő hogy a szülők házában építkezzenek, és nincsen annyi eszük hogy saját otthont teremtsenek maguknak és a gyereküknek.

Lehet most nem hiszed el, de a későbbiekben anyagi és természetbeni problémák is lesznek!

60 ilyen kérdés van fenn és mindenki megbánta…

2021. jún. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
79%

Többen írták itt, hogy ha nem válik be, utána még mindig elmehetnek.

Csakhogy előtte belefecceltek több milliót? Azért az ilyen átalakítás is pár milla.

Én csak úgy tudnám elképzelni, hogy külön bejárat. (És ha nincs tesód.)

2021. jún. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
69%
Ez nekem sem tetszik, hogy próbáljátok meg, aztán meglátjátok. A megpróbáláshoz is bele kell ölni azért egy csomó pénzt. Utána pucér seggel kezditek a nulláról, ha mégsem jött be az egy házban élés?
2021. jún. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Nincs testvérem.

A külön bejárat nem megoldható, viszont most is úgy van, hogy mi fent vagyunk, ők lent, csak aludni jönnek fel. Fürdőszobák is külön vannak.

Én 25, párom 30 éves.

2021. jún. 7. 20:10
 10/27 anonim ***** válasza:
44%
Le kell válni onnan de mielőbb….
2021. jún. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!