Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan éltétek meg a szülőktől...

Hogyan éltétek meg a szülőktől/nagyszülőktől örökölt lakások/házak eladását? Szomorú érzés volt bennetek (emlékek kötődése miatt), vagy inkább megkönnyebbülés (mivel nem tudtatok volna már ott lakni haláluk után)?

Figyelt kérdés

2021. jún. 11. 23:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Ha csak rajtunk múlik mienk marad, de mivel több testvért kellett volna így kivásárolni, sajnos el kellett adni.
2021. jún. 12. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az emlékek miatt egy kicsit rossz volt, de közben mégis megkönnyebbülés volt eladni. Az pedig külön öröm, hogy egy kisgyerekes család vette meg, és gyönyörűen felújították. Szép dolog látni, hogy hozzám hasonlóan valaki ott fog felnőni, és hogy mit tudtak kihozni egy egyszerű kockaházból.
2021. jún. 12. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Mire oroklesre került a sor mindkét nagyszulonel csak erős felújításra szorulo és korszerűtlen viszont hatalmas kétszintes házak maradtak. A testvérek között pedig lassan alakult ki megegyezés, ez idő alatt még nagyobb allapotromlas következett be.

Én akkor lennék szomorú ha nosztalgiabol ülnek egy használaton kívüli házon miközben végleg elveszti az erteket az örökség.

2021. jún. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Minket inkább a hagyaték "feldolgozása" viselt meg. Olyan értelemben, hogy egy csomó dolgot ki kellett dobni, mert nem volt hová tenni.... Semelyik testvérnél nem volt hely, se a bútoroknak, se csetreszeknek, se egyéb olyan dolognak, amihez alapjában véve gyerekkorunkból szép emlékek fűztek.
2021. jún. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
4, hát tudod ilyenkor egy egy darab eleg. Az emlekek ugyis megmaradnak. Nalunk sem volt hova tenni, nehany dolgot elhoztunk. A tobbit otthagytuk az uj vevőknek, azok örültek, 3 gyerek van, fogyoeszkoz a tanyer, bogre stb. Jól jött nekik. Nehez volt,de ereztuk hogy ez a jó döntés. Legalabb eladható allapotban volt, jó hogy új csalad tudja használni. Masik nagyszulok hazat tobben orokoltek, semmit nem tartanak karban rajta csak bejelentett lakcimnek van hasznalva, szerintem egyik orokosnek ilyen vesztartalek. Sajnos. Eladni nem akarja. Pereskedni nem akarnak a tobbiek. Meg sajnos a haz allapota romlott, a 15 év alatt, ugye futve sincs a falak megsínylettek. Valahol meg is súllyedt. Falusi ház, gáz nincs bent, mamaek fával tüzeltek. Víz villany van, szép fúrdőszoba bojlerrel stb szoval nem volt regen ennyire lepusztult. Most mar sajna nem venné meg senki szerintem a csokra nem felel meg, így a többi házat vennek meg a faluban. Jobb lett volna itt is ha akkor eladjak es legalabb valaki hasznalna rendesen. Mamat megutne a guta ha latna hogy csak all uresen es romlik.
2021. jún. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia èn a nagyszüleim házát örököltem mert a kèt fia eltakarta adni. 2ève ujitom. Márcsak pár cserép,festés, fürdő,konyha van. A ház egész jó állapotú.1975ben èpült.
2021. jún. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Krande ***** válasza:
100%

Nálunk egy ismerős vette meg. Hiányzik, sok nyarat eltöltöttem itt, és amikor a vevő felújította, volt olyan amivel nem értettem egyet pl. sötétebb lett így a konyha... De az ő lakása, elfogadom. Kb kétszer voltam ott azóta. Meg az ablak alatti virágos teljesen más lett, azt viszont látom valahányszor arra megyek.


És ahogy #4 is írta, az ingóságok. Sok mindent sikerült megtartani, de pl rengeteg könyv, ruhanemű, konyhai eszköz volt, amit nem....

2021. jún. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Pont tavaly kellett eladnom a nagyszülőmét. Nagyon megviselt, fél évig depressziós voltam, amire van hajlamom, de ez ki is hozta. Borzasztó volt. Pedig nem voltunk olyan közeli kapcsolatban, de annak idején ő építette...
2021. jún. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagy volt a családi házunk viszonylag, 140 négyzetméter. Kb. 25 éve nem tudtak rá költeni a szüleim, le is volt lakva eléggé. Előbb anyám halt meg, aztán apám pár év múlva. Testvéremmel egyikünk sem akarta kivásárolni a másikat, így eladtuk. Orvos házaspár vette meg magánrendelőnek, (a főút mellett van, mindig láttuk, ha arra jártunk, hogy nagy átalakítások vannak). Udvarban parkoló lett, kert is parkoló lett, tetőtérbe beépítettek maguknak egy kis lakást, lent pedig a rendelő van. Nekünk jó érzés, hogy ilyen jót hozott ki belőle két fiatal.
2021. jún. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Örültem, hogy végre nem köt Mo-hoz a ház, nem kell félévente hazautazni minden szr miatt.


A tárgyak csak tárgyak, egy ház meg pláne, és csak a pénzt viszi.

2021. jún. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!