Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam el ezt Anyának?

Hogyan mondjam el ezt Anyának?

Figyelt kérdés
Apukam mult evben osszejott egy novel, es ugy dontott hogy ot valasztja, el is koltozott hozza. Anya es en ezt eleg nehezen viseltuk, mindketten csalodtunk apaban de ugy voltam vele ez az o dolguk. Azonban Anya arra kert, hogy probaljunk hatni Apa lelkiismeretere, hogy mennyire hianyzik nekunk, mondjam neki mindig hogy mennyire szeretnem ha visszajonne, hogy nem tudok enni aludni miota elment stb. Teny hogy hianyzik de azert zsarolni nem akartam, de Anya keresere megtettem es biztam abban hogy talan ujra egyutt lesznek. Apa a sok lelkizes hatasara, folyton sirtunk neki Anyaval, 2 honappal a koltozes utan visszajott hozzank, nagyon orultunk Anya nagyon boldog volt. Ez majus elejen volt, de en azota azt latom hogy Apa csak arnyeka onmaganak, velunk van de nem boldog, mosolyog de az a mosoly nem igazi, latszik rajta hogy szenved, hogy boldogtalan, amikor azt hiszi nem latja senki akkor csak ul magaba roskadva szomoruan, az en eros magabiztos Apam, meg sirni is lattam ot tobbszor is. Azt hiszem szereti azt a not es hianyzik neki, vele akar lenni. Gondolom eros szerelem lehet koztuk ha ugy dontott hogy elhagy minket miatta. Hogyan ertessem meg Anyaval, hogy el kell engednunk Apat? Nem akarom megbantani Anyat de szerintem ennek semmi ertelme. En 17 vagyok, egy ev mulva elmegyek fosulira, inkabb nem gondolok bele hogy mi lesz akkor itthon. Amennyire en latom uj eletet kellene kezdeniuk de amikor errol beszelek Anyaval azt mondja ehhez nincs kozom ne szoljak bele z a lenyeg hogy Apa vegul ot valasztotta. Nem akarom hogy barmelyikuk is szenvedjen de szerintem ez senkinek nem jo. Mit tanacsoltok? Ha erkeznek jo segito valaszok talan megmutatom Anyanak is.
2021. jún. 12. 11:27
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
93%
Zsarolás, lelki terror alapján választotta őt, úgy, hogy téged is bevetett. Érdekes módon, akkor volt közöd hozzá. Én úgy gondolom, ha apukád képes volt kilépni ebből a kapcsolatból, majd végül visszatérni úgy, hogy láthatóan nem erre vágyik, valószínű a te “sírásodnak” köszönhető. Soha nem lesz ugyanolyan a kapcsolatuk és jól látod, apukád szenved. Tényleg el kellene engedni őt, mert ebben a kapcsolatban csak megnyomorodik.
2021. jún. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Igen en is igy gondolom es mar banom hogy befolyasoltam Apat, most latom hogy mennyire nem volt ez jo dolog. Csak Anya kozben boldog es mindenkinek meseli hogy apa visszakuncsorgott hozza es ot valasztotta pedig nem errol van szo. Sz.r az egesz igy.
2021. jún. 12. 11:37
 3/34 anonim ***** válasza:
8%

szegény anyukád. Nagyon sajnálom. rossz lehet neki, ez hirtelen történt, minden előjel nélkül?

Megértem, hogy nem tudja elengedni, de nem szabad visszaerőszakolni senkit.

tovább kellene lépnie.


De apukád se tudjuk, miért ilyen. Tényleg szomorú vagy csak szégyelli magát?

2021. jún. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
31%

#1. Mondjuk én a kedves apuka döntéseit sem látom etikailag megalapozottnak…

Ha vállalok egy gyereket, akkor vele és az anyjával maradok, ha nincsenek nagyon erős indokok arra, hogy ez ne így legyen… Például meg csalnak, vagy komoly pszichés betegség jön elő a gyerekem anyjánál, amit nem hajlandó kezeltetni… Stb.

Ilyesmikre kell gondolni.


Az, hogy van egy bombázó, akivel szívesebben lennék, vagy mondjuk 40-50 évesen érzem azt hogy “itt a nagy Ő” és leszáll a rózsaszín köd, nem kéne hogy elég indok legyen hogy faképnél hagyjam a gyerekemet és az anyját.


Most legalábbis így gondolom.


23/f

2021. jún. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
90%

Ténlyeg nincs úgy. Manipulálta...Veled.

Kb miattad van ott, nem miatta...

2021. jún. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
30%

4, szerintem tök jól gondolod.

El kezdett terjedni ez a sok hülye válás, mert egyszerűbb, mint megoldani.

Nálunk apa idegbeteg volt, bántotta is anyát, meg is csalta, én ott aláírom, nem fog változni, nem megoldható dolog. Azóta azzal a rohadt döggel van, anyukám pedig talált egy olyan pasit, aki segít neki, nem kéri számon a pénzt (nem szórja, de apa alapdolgokon cirkuszolt), nem idegeskedik, nem zsarnok

2021. jún. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
9%
hát most pontozz le, mert sajnálom a nőt, és az az első mondatom, a többit el se olvasd...
2021. jún. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
Igen en is sajnalom Anyat, de ugy latom ez mar nem fog mukodni. Nekem annyit mondtak hogy feleves viszony utan dontott igy Apa hogy elkoltozik, azt mondta szerelmes a masik nobe Anya teljesen osszetort. 20 eve voltak egyutt. En nem tudom mi a jo dontes, Apaval sokat beszelgetunk de a masik norol nem sokat mond de mindig szomoru lesz. Szerintem nem azt banja amit tett. O uj eletet akart kezdeni. Kerdeztem hogy ennyire rossz volt Anyaval? De soha nem mond semmi rosszat Anyara, annyit mondott csak hogy mar evek ota nem boldogok egyutt. Van egy olyan erzesem hogy eddig is csak miattam maradt itt.
2021. jún. 12. 11:46
 9/34 A kérdező kommentje:
En nem pontoztam le senkit nagyon koszonom a valaszokat!
2021. jún. 12. 11:49
 10/34 lizzi77 ***** válasza:
84%
Mindenki szenvedni fog csak. Majd anyukád is rájön, hogy ez a helyzet, amit kierőszakoltatok,csak látszatboldogság,lehessen a szomszédoknak eljátszani a Szent családot, de valójában nincs tartalom mögötte. Aztán ha majd lecseng az újdonság varázsa, hogy visszajött apukád,és ugyanolyan lesz, mint előtte, anyukád sem lesz boldog, mert ettől még nem változik semmi.
2021. jún. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!