Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az élettársi kapcsolat mikor...

Az élettársi kapcsolat mikor jön létre?

Figyelt kérdés

Két ismerősöm kétfélét mond:


Egyik: élettársak, mert X éve együtt vannak és 2 éve együtt laknak és mindkettejük lakcímkártyáján ugyanaz a lakcím szerepel.


Másik: élettársak, mert élettársként regisztráltak (azóta közös gyerek is született).



Most akkor mi kell ahhoz, hogy két ember élettárs legyen?


2021. jún. 12. 16:18
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
36%

Ahhoz, hogy két ember élettárs legyen, annyi kell csak, hogy ÖK MAGUK annak tartsák magukat.

A közös lakcím nem jelent élettársi kapcsolatot - lásd lakótársak közös bérleményben, a regisztráció meg nem szükséges.

2021. jún. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
72%
Az összeköltözés kell hozzá, mivel ez egy de facto kapcsolat, nem pedig hatósági intézkedésen alapul. Az élettársi kapcsolat regisztrálása csak deklarálja a kapcsolat tényét, nem pedig konstituálja azt, mint pl. házasság esetén a házasság megkötése.
2021. jún. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
83%
Egyszer egy rendőrségi ügyben tanú voltam és ott hangzott el a rendőr szájából, hogy "Azok az élettársak, akik annak vallják magukat!"
2021. jún. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm az eddigi válaszokat.


Tehát ha én, aki együtt lakok 1 éve a vőlegényemmel, ha egy iraton alá kell húznom a családi állapotom, nyugodtan bejelölhetem, hogy "élettárs"?

Vagy erre csak a regisztráltaknak van jogosultságuk, én pedig házasságig "egyedülálló" vagyok?

2021. jún. 12. 16:33
 5/22 anonim ***** válasza:
94%

#4

Valójában élettársak vagytok.

2021. jún. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
84%

Ezek kellenek az élettársi kapcsolathoz, gondolom ezek alapján már egyértelmű lesz a válasz:


Azzal szinte mindenki tisztában van, hogy az élettársi kapcsolathoz nem szükséges anyakönyvvezető és tanúk előtt kimondani a boldogító igent, sőt semmilyen papír nem kell hozzá. A törvény szerint ugyanis az élettársi viszony létrejön attól a ténytől, hogy egy pár érzelmi és gazdasági közösségben, közös háztartásban együtt él. További feltétel, hogy egyiküknek se álljon fenn más személlyel házassági életközössége, bejegyzett élettársi életközössége vagy élettársi kapcsolata, és nem állhatnak egymással egyenesági rokonságban vagy testvéri kapcsolatban.

2021. jún. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Amikor összeköltöztök és közös érzelmi és gazdasági közösségben éltek.

Te és a vőlegényed hivatalosan élettársak vagytok, 1 éve.

2021. jún. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindenkinek járt a zöld!
2021. jún. 12. 16:45
 9/22 anonim ***** válasza:
21%

Hivatalosan nem vagytok élettársak de ha akarod bejelölheted a papíron.Én nem jelöltem be sehol sem míg közjegyzői okiratba nem lett foglalva.

Mindenki maga dönti el

2021. jún. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Egy ilyen közjegyzői okiratba foglalásnak mi a menete és az esetlegesen felmerülő költsége?
2021. jún. 12. 17:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!