Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha van egy féltestvérem,...

Ha van egy féltestvérem, akiről hivatalosan nem tudok, csak egy költözés során kezembe akadt a születési anyakönyvi kivonata, ahol apának, az én apám volt beírva, akkor apám után ő is örökölni fog?

Figyelt kérdés
Nem az örökség miatt, az csak adósság lesz, tesómmal már felkészültünk, hogy lemondtunk róla, csak az eljárás érdekel őt is értesíthetik ilyenkor vagy nem. Nem ismerem őt, szerintem apa sem tartja vele a kapcsolatot.
2021. jún. 15. 20:24
 1/3 anonim ***** válasza:
88%
elvileg igen. nem tudom mennyire kell nektek utánanézni a potenciális örökösöknek, de ha nem nektek kell, akkor szerintem megtalálják ezt féltestvért is. nekünk rég elveszett rokonokat is kellett kerestetni másik kontinensen mikor meghalt nagyanyám
2021. jún. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A hivatalos eljárás szerint a halottvizsgálati alapján indul az eljárás, az azon megjelölt hozzátartozónak kerül kiküldésre egy nyilatkozat, amin fel kell tüntetni az összes ismert törvényes örököst, és a vagyontárgyakat.

Célszerű lenne annak a féltestvérnek az adatait is feltüntetni, megjegyezve, hogy az elérhetőségét nem ismeritek. Ebben az esetben a hatóságnak van lehetősége lekérdezni a címét, viszont ha nincs feltüntetve, akkor nem tudnak kit keresni. Ismeretlen lehetséges örökösök felkutatása nem feladata a hagyatéki ügyintézőnek, csak valamilyen adat birtokában tud lépéseket tenni. (üdv: egy hagyatéki ügyintéző)

2021. jún. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Fog.
2021. jún. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!