Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátom tanyán lakik az...

A barátom tanyán lakik az apjával gátőrházban,szerintem ez nem jó hosszútávon,én nem akarok ott élni. Ti mit tennétek,mit gondoltok erről a helyzetről? bővebben lent

Figyelt kérdés

A barátom 23 éves, pincér végzettsége van, de nem szerette a szakmát és úgy alakult,hogy mivel az apukája a vízügynél dolgozik, tudott neki intézni egy melót. Gátőr munkakörbe van, kaptak is egy gátőrházat,full új építésű, szép, nagy ,de akkor sem tartom jó ötletnek ezt. Az apukája városban dolgozik, emberek között, de mondja barátomnak,hogy fú de jó munkája van (mert ő intézte),közben egész nap egyedül van ,kb senkivel nem találkozik, unatkozik, 60km-re lakok tőlük,szóval én azt gondolom,szar helyzetben van... Az apja át sem érzi azt ,amiben ő benne van, ilyen fiatalon gátőrködni,150 ezres fizetésért. Szerintem ez egy nyugdíjasnak való munka,nem neki. Tökre antiszociális emiatt, cigizik,sokszor iszik az apjával, nem tesz jót neki ez a légkör. De ő azt mondja,neki jó ez a munka, mert alig kell valamit csinálni, közben meg kap rendes fizut. Nap közben alszik,ha van ideje, van,mikor egyáltalán nem kell semmit sem csinálnia... Mondtam neki,hogy ez hosszútávon nem lesz jó opció,főleg, hogy én úgysem fogok oda költözni,hiszen mindenhova csak kocsival tudunk menni, ha az meg elromlik,akkor meg gyalogolhatok be a faluba,pl. télen, meg nagy esőben ez nem lenne olyan fain. Egyszerűen meg sem tudnám szokni, és nem bírnám, hogy minden messze van, nem tudok elsétálni a boltba,minden messze van ,egyedül vagyok,stb. Még egy faluban is jobb lenne, ahol latok embereket... Most ,hogy nyár van,többet vagyok náluk, most múlthéten 5napig voltam,de már nagyon vágytam haza,nem tudtam egész nap mit csinálni. Net csak akkor van,ha ő hazajön és megosztja, tv-ben 6 csatorna ,délelőtt csak teleshop megy rajta,még menni se tudok sehová. Szóval tényleg nem tudom,mit gondol az apja,hogy lehet ezt fiatalként szeretni ,megszokni?! De az apja erősködik,hogy ,,hát de olyan jó lenne itt a kis unokáknak majd,van nagy hely,plusz üres szoba,jó lesz gyerekszobának" .Szerintem ez baromság,már mondtam baratomnak ,hogy őszintén, szerinte mennyire jó pszichésen egy gyereknek egy kietlen helyen élni? Nem lenne ott senki,akivel játszon, se játszótér, se semmi. Sőt,még én sem vágyok oda,20 évesen. Egyébként 5 hónapja vagyunk együtt és már most beszéltünk az együttélésről,de már leszögeztem neki,hogy én nem tervezem, bármennyire is szeretem őt. Apukája nagyon makacs, irányítja mindenben, úgy van vele,intézett neki munkát, cserébe mindenben ugráltatja a fiát. És látom, hogy barátom ki van szolgáltatva neki.

Ja,egyébként van anyukája is,csak elváltak és a régi családi házat eladták, az anyukája egy lakást vett ott a városban,ahol éltek, ők meg ketten kimentek a tanyára. Csak nem tudom,az apja is miért nem vesz egy lakást,addig ki lehetne adni,míg nem megy oda lakni, mert most ez a gátőrház csak a munkával jár egybe,de ha barátom egyszer ott hagyja, vagy ott kell hagynia,hova mennek? erről majd most akarok vele beszélni...

Ti mit gondoltok erről a helyzetről? Mit tennétek?

Egyébként barátom nem erőlteti ezt az egészet,mondta,hogy megért engem és látja rajtam,hogy nem szeretnék ott lakni, azt beszéltük, hogy majd megoldódik,veszünk ki albérletet, vagy valami. Csak hát ez nem lesz olyan egyszerű. én most megyek egyetemre, szakmám már van ,de továbbtanulok, dolgozni még nem dolgozok, család nem tud anyagilag segíteni, majd idővel viszont szeretnék gyűjtögetni, és remélem, megoldódik ez. Barátom pedig lehet ,megy továbbtanulni vizügyi területen,ha meg tudja oldani.

Kicsit azért megérint ez az egész...

köszi a segítséget!



2021. jún. 23. 11:49
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
95%
ezt kettőtöknek kell lemeccselni...
2021. jún. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
80%

Úgyis kudarcra van ítélve ez a kapcsolat... Közelebbi csávót nem találtál...?

Te is mész egyetemre, sokat kell majd az tanulnod. Majd akkor nem hinném, hogy utazgatni fogsz 60 km - re...

Az egyetemen majd lesz sok pasi! Szedj össze ott egy csávót, aki nem mucsaröcsögén él!

2021. jún. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
98%

Nem értem mire ez a felhajtás a részedről. 5 hónapja vagytok együtt, 20 éves vagy, most mész egyetemre.

Fogalmad sincs, mi lesz veled akár fél év múlva.


Ahhoz meg mi közöd van, az apja miért nem vesz lakást stb...kicsit hűtsd le magad.

A tanyán élésnek is megvan a nagyon szép oldala, amit Te nem látsz. Nem muszáj mindenkinek a nyüzsgésre vágyni.

2021. jún. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
80%

Teljesen mas a szemelyisegetek, masok a celjaitok. Neked vannak terveid, fejlodni szeretnel, stb stb.

A baratod nem torteto, megeleszik a szarral, van lakas, legyen piara es cigire valo, es csak ne kelljen tul sokat dolgozni, ez a lenyeg. Az ilyen ember nem akar fejlodni, mert minek? Es meg szulnel is neki? :DD

Be van igerve az alberlet, persze, hidd el nekem, ez csak amolyan lerazos szoveg.

Egyertelmuen nincs jovotok, ne pazaroljatok egymasra eveket feleslegesen.

Az apja meg talan azert nem vesz hazat, mert nem tud, erre nem gondoltal?

2021. jún. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
95%

Elmentek albérletbe. Miből akartok albérletbe menni...? 150 ezres fizetésből úgy, hogy eleve ennyinél kezdődik egy albérlet is...?

Ez csak egy sulis középsulis kapcsolat! Az egyetemen majd bekerülsz egy olyan körbe, ahol majd megváltozik a nézeted!

2021. jún. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
88%

4-es, első mondatoddal egyetértek, a többi hülyeség.

A lánynak vannak tervei, fejlődni szeretne? Persze tévézni, meg internetezni, meg környéken lakókkal találkozgatni. Ezek kellemes dolgok, de ne nevezzük már ezt fejlődésnek!

A fiú meg tovább akar tanulni vízügyi területen. Ezért a te véleményed szerint ő megelégszik a szarral, nem akar fejlődni.

Tiszta röhej, amiket írtál!


A kérdező és a párja másképp szeretnének élni, nem illenek össze. Egyikük sem hibás, és egyik életforma sem magasabb rendű a másiknál.

Ennyi

2021. jún. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
54%

Ez is komoly, hogy egy okos lány aki egy ilyen sutyerákhoz így ragaszkodik, akinek csak az a lényeg, hogy cigi meg pia legyen...

Ő úgy van veled, hogy van neki egy állandó lyuk, amit betömhet... Meg is érdemled, hogy kihasznál, mert szörnyen buta és gyerek vagy még...

2021. jún. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
52%
Az a típus vagy, aki semmit nem tett le, csak követelőzik. Nagy hazat, meg biztos cseledet akarsz, csak mert egy luk vagy, és azt hiszed, minden jár. Biztos nem jogra, vagy orvosira mész, csak valami putriegyetemre.
2021. jún. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
73%

Hat bocsi 6-os, de szerintem meg egy alkoholista munkakerulohoz ragaszkodni 20 evesen rohejes.

Lehet, hogy a srac valtozik, vannak csodak, de 100-bol 1, ne eljunk mar alomvilagban.

Mondani es igergetni barmit lehet.

2021. jún. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
90%

5 hónap... De már gyerekekről hadoválsz 20 évesen.. 😂😂

Szerintem az apukája nem rád célzott unokaügyileg..

Vicces, hogy a családod nem tud támogatni, miközben azt firtatod miért nem vesz lakádt a párod apja..

Mi jogon turkálsz más pénztárcájában miközben magadat sem tudod eltartani?

Hiszti rinya követelőzés..

2021. jún. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!