Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez normális?

Szerintetek ez normális?

Figyelt kérdés

Bármikor ha vagy anyával vagy apával veszek össze mindig bántással próbálnak elcsitítani(fizika bántással). Olyanokat mondanak nekem pl.:"most fejezd be vagy kapsz.!" "Ha kimegyek és hallom, hogy bármit mondasz minimum egy pofonnal indítunk" és ehhez hasonlók. Összességében mindkettőt szeretem, mert mikor nem veszekszünk tudok velük beszélgetni, nem szólnak be a semmiért, és mindig mellettem állnak, viszont ez nagyon zavar engem, hogy veszekedni nem tudok velük pont a fent említettek miatt. 17 éves vagyok, és ez egyre jobban zavar. Persze, sokszor van, hogy én sem úgy válaszolok nekik(flegma vagyok), de sokszor ez sem oktalan(általában feszült vagyok ilyenkor vagy rossz kedvem van, de ezen próbálok változtatni).Sokszor, viszont ezeket sem nézik el nekem. Van hogy láthatóan nincs kedvem, nem vágyok a társaságra, de piszkálnak(játékból), és mikor látják, hogy erre nem úgy válaszolok akkor kezdődik el minden. Sajnos, ha a 10ből 9x normálisan és 1x flegmán szólok vissza akkor minden egyes alkalommal megkapom, hogy én mindig feszült és rossz kedvű vagyok, mikor mostanában erre tudatosan odafigyelek, hogy ne vigyem le a kedvem. Hogy ne kapjak semmilyen bántást az általában rajtam múlik. A családban igaz a hangos szóváltások jelen vannak(részemről is), de szerintem nem kellene mindig a fizikai bántással fenyegetőzni. Amúgy ha csak anya és apa veszekednek akkor is ez általában el szokott fajulni, és (régebben a nővérem)én szoktam közöttük állni, hogy anya ne kapjon apától semmit.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. jún. 26. 10:37
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Azért fenyegetőznek fizikai bántalmazással, mert nem tudnak érvelni, és ezzel le tudják zárni a témát.

Az ostoba emberek szokása.

2021. jún. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

A szüleid a maguk módján valószínűleg nem rossz szándékúak, de nagyon primitívek. Ahogy írod, egymás között sem képesek civilizált módon kezelni a nézeteltéréseket, hanem marad a fizikai erőszak. Ez a férfiak és a nők közötti nyilvánvaló erőkülönbség miatt főleg nagyon problémás. Ha ezen a szinten vannak, nyilván neked sem tudnak példát mutatni, hogyan kell érett módon kezelni a konfliktusokat. Megváltoztatni őket nem fogod tudni (egy primitív ember nem érti meg, hogy ő primitív, azért, mert primitív). A lehetőségeid:

- Tudod, hogy milyenek, és megpróbálod nem provokálni őket. Ez nem azt jelenti, hogy elfogadható a viselkedésük, hanem azt, hogy te vagy az okosabb.

- Ha fizikailag erős vagy, és nekiállnának pofozkodni, lefogod őket. Nem kell ütni, nem kell ordítani, egyszerűen erősen lefogni a kezüket, és higgedtan közölni, hogy ezt nem tűröd. Az erőfölény és a meglepetés elrettentheti őket. Ha lány vagy, akkor ez valószínűleg nem játszik sajnos, hacsak nem vagy válogatott súlyemelő.

- Összeszorítod a fogadat, amíg önellátó nem leszel, és utána nyíltan megmondod, hogy ha fizikai erőszakkal fenyegetnek (pláne ha megütnek) nem látnak többet. Ezt utána be is kell tartani. Nyilván nem kell véglegesen megszakítani a kapcsolatot, de pár hónap szünet talán elég ahhoz, hogy észrevegyék, komolyan beszélsz.

2021. jún. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
20%

Ez akkor lenne gáz, ha valóban bántalmaznának is. Ha tényleg komolyan gondolnák egyszer is, akkor már rég kaptál volna.

Nem a legjólneveltebb emberek a szüleid, ez tény, de ennél nagyobb gondotok egymással sose legyen...

Nem mindenkinek magas az érzelmi intelligenciája, sőt, a többségnek nem az, ezt el kell fogadni. Ha ettől függetlenül jó a kapcsolatotok, akkor csak emelkedj felül ezen és kész.

2021. jún. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
"normális" sokat dolgoznak
2021. jún. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
85%

Szia!

Az,hogy tufatosan figyelsz, hogy ne vidd le a kedved, nem egeszseges. Az egeszseges ember szokott szomoru is lenni, az, ha ezt elnyomod, artalmas magaddal szemben. Jogod van az osszes erzelmedhez. Jogod van kedvetlennek lenni, szomorunak lenni, duhosnek lenni, megbantodni, jogod van, hogy vidam legyel, hogy jokedvu, hogy boldog es ahhoz is, hogy biztonsagban legyel. A verbalis eroszak is eroszak,nemcsak a fizikai. Az, hogy nektek kell tesoddal megfekezni az allatiasan viselkedo apukatokat hogy ne bantsa anyukatokat, tobb, mint parentifikacio. Keress ra, hogy mit jelent a parentifikacio, sok jo cikk szuletett a temaban. Az a baj, hogy ez a beteges kornyezet nagyon kihat a szemelyisegfejlodesetekre es sajnos sokszor az a vege, hogy evek mulva felnove az ilyeb kornyezetben felnott gyerekek is egy bantalmazo kapcsolatban kotnek ki. Es mivel nincs jo pelda, minta arra ,hogy ezt tilos turni, hiszen anyukatok is bennemaradt, marhanehez szakitani es sajat magad javaert tenni. En azt javaslom,hogy keresd fel elso korben az iskolapszichologust vagy a csaladsegitot, ha privatban irsz varost vagy budapesti keruletet, akkor kuldok cimet. Titoktartasi kotelezettseguk van,de ha veszelyben vagytok, azert kotelesseguk tenni. Nem kell ezt elturni es nem, ez nem normalis es nem egeszseges es art nektek.

2021. jún. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
71%
Sajna elég primitiv módszerekkel akarják a problémákat megoldani, nem rossz szándék, nem gonoszok, csak azért elég kellemetlen, ez érthető.
2021. jún. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!