Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek a pénz boldogít?

Szerintetek a pénz boldogít?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy erre az a mondás van: "A pénz nem boldogít!"

Szerintem mégis. Annyi család megy tönkre pénzhiány miatt. Sok veszekedés itt kezdődik.

Dolgozunk, de egyszerűen amit keresünk az épphogy csak a fizetnivalóra és kajára megy el. Egyáltalán nem élünk nagy lábon, mindig volt munkánk. 35 éve ugyanott dolgozom, de nem hogy nőne a fizu, még csökkentették 10%-al. Nyaralni már nagyon régen voltunk. A gyerekeknek is egyre kevesebbet tudok adni. Sok házasságban szerintem a veszekedés a pénz miatt kezdődik. Nem akarok irigyelni senkit, de viszont rengetek olyan ember van, aki "naplopással" keresi a jó pénzt, nem ismeri a fizikai munkát.

49/N


2010. aug. 26. 22:29
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
84%

Szia! Igen, boldogít, elengedhetetlen, szerintem.

Bocsáss meg, hogy közbeszólok, de nem csak a fizikai munka a munka. A másik munka agymunka. Én is azért tanulok, hogy jól keressek és ne kelljen fizikai munkát végeznem állandóan. A fizikai munka is felelősség, de minél nagyobb a beosztás, annál nagyobb a felelősséged elég sok minden felett. Néha elcserélnék sokan azt a stresszt a fizikai melóra.

2010. aug. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
93%

Sajnos "bolgodít" a pénz, azt kell mondjam, pedig én egyáltalán nem vagyok egy pénzközpontú nő. 38 éves vagyok, és a férjemmel csak egy gyereket mertünk bevállalni, mert mi mindannyian többen vagyunk testvérek, és sajnos nem tudtak minket "megfelelően" útnak indítani anno. Ez önmagában nem is lett volna baj, de nem mertünk fiatalon gyereket vállalni, a bizonytalanságba, a semmibe, ezért előbb meg kellett teremtenünk az alapot, a "jólétet", amibe már bele mertem szülni a gyerekemet.


Úgyhogy sajnos, a pénz boldogít. :(

2010. aug. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 A kérdező kommentje:
Nincs is semmi gond a tanulással. Aki szellemi munkát végez okos és ő megérdemli. Remélem a fiam is ha lediplomáz gazdag lesz. De ahogy, hogy egy diplomás jó helyre kerüljön ismeretség kell. Nem a szellemi dolgozókra gondoltam. Ismerek olyanokat, akik csak komolyan "naplopásból" élnek. Sose volt egy munkahelyük sem, hanem "üzletelgettek" tisztességtelűl.
2010. aug. 26. 22:37
 4/45 anonim ***** válasza:
79%

Igen, boldogít. Mi sokmindent megengedhetünk magunknak, de volt olyan időszak, hogy nagyon-nagyon spórolni kellett. Sokmindent megvontunk megunktól. Nem, nem voltam boldog...

Boldogít a pénz, boldogít ha vásárolok, és boldogítanak a dolgok, amiket pénzből veszek.

És nem, attól mert a pénz boldogít, még vannak barátaim és boldog vagyok teljesen.


Ezt a hülyeséget csak a szegények találták ki, hogy a pénz nem boldogít. Meg az összes ilyen sztereotípiát, hogy ha valaki gazdag az biztos nem lehet boldog és rosszak a családi kapcsolatai...

2010. aug. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim válasza:
82%
Sajnos igen.A mai világban,társadalomban zavaró tényező a pénzhiány,hiszen számos probléma,amit felvetettél,ebből adódik.Persze ha a másik oldalát nézzük a dolgoknak,akkor meg nem a pénz boldogít.
2010. aug. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
91%
sztem is boldogít valamilyen szinten:)
2010. aug. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
71%
Igen,sajnos nagyon is!
2010. aug. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
36%
szerintem nem boldogít. viszonylag jól keresek, de a mai napig az öngyilkosság gondolata kerülget: szóval nem telik el 2nap, hogy eszembe jutna. szóval a pénz sz(rt se ér...
2010. aug. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim válasza:
65%
Nem boldogít, csak megkönnyíti az életet!:)
2010. aug. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
83%
Persze, hogy boldogít, de önmagában nem minden.
2010. aug. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!