Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet ezt a helyzetet...

Hogy lehet ezt a helyzetet kezelni? Tanácstalan vagyok, bármi tipp jól jönne.

Figyelt kérdés

Már gondolkodtam azon egy jó ideje, hogy kiírjam ezt a kérdést vagy ne. Anyám adta meg azt a löketett, hogy "na akkor most kiirom és kérek tanácsokat". Megpróbálom röviden, lényegre törően leirni a problémát.


Úgy kezdődött, hogy az egyik nagyszülőm kórházba került egy baleset miatt még kora tavasszal. Majd a múlthéten kiderült, hogy áttétes daganata van az agyában, ami miatt nem tud járni. Nos, anyám kijelentette, hogy ha valami baja lesz nagypapának, akkor megöli magát. Itt jöttek a családi problémák...nos hiába próbáltunk vele beszélni a múltkor tesómmal, csak rá vágta, hogy nem lesz öngyilkos és mosolygott. Majd tegnap, felvetettem, hogy keressen fel egy pszichológust azt mindenki elkezdett mosolyogni, mintha én lennék a rossz. Meg csak annyit mondott rá n.apám, hogy rosszabb lenne azt ugyan úgy vigyorogtak tovább mintha mi sem történt volna.

Ezt hogy lehetne kezelni? Bármi tanács jól jönne, nagyon kétségbe vagyok esve, már azon gondolkodom, hogy felkeresek saját magamnak egy pszichológust...



2021. júl. 6. 11:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád egy rossz pillanatában mondott valami keményet, amit maga sem gondolt komolyan. Ő már túllépett rajta. Te is lépjél túl.
2021. júl. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, nem lesz öngyilkos. Az első sokk mondatta ezt vele, amikor megtudta, hogy az édesapja - nagy valószínűséggel - halálos beteg. Ne piszkáld a pszichológussal, ha majd akar - később -, elmegy magától.
2021. júl. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak ennyi? Ne haragudj. Engedd el. Es vege a temanak.
2021. júl. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem neked kell szakember.
2021. júl. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 mantis religiosa ***** válasza:
89%
Nagyapám mondogatta, valószínűleg a tied is tudja: asszonybeszéd pipafüst.
2021. júl. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
63%
Engedd el a dolgot.
2021. júl. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Már ne is haragudjatok #4... Én látom, hogy mennyire gondolja komolyan, én élem át a helyzetet és én ismerem annyira, hogy tudom mikor gondolja komolyan amit mond és amit nem, nyílván nem írnám ki ezt a kérdést, ha nem gondolná komolyan. Már a baj előtt is voltak ilyen megjegyzései,nem is egyszer... De kösz a nagy semmit.
2021. júl. 6. 22:25
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ülj le vele beszélni mond meg hogy amit mondott téged nagyonmegijesztett es nem szeretned ha bármi baja lenne. Egy gyereknek nem szabadna ilyet hallania a szüleitől.

Remélem segítettem :) sok sikert és ne izgulj csak legyél őszínte és kérd őt ugyan erre

2021. júl. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha az apjaval barmi baja lesz megoli magat. Azt ugye tudja hogy egyszer meg fog halni? Es joval hamarabb mint o. Ha el viszi az oreg kor, akkor mar o sem akar elni? Ezt tenyleg nem gondolhatod konolyan hogy igy gondolta
2021. júl. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Senior Séf ***** válasza:
95%
Vihar a biliben. Az ember mond néha meggondolatlan dolgokat, amiket nem kell véresen komolyan venni.
2021. júl. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!