Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Illetlenség túladni az örökség...

Illetlenség túladni az örökségen, ha nekem semmi hasznom belőle jelenleg?

Figyelt kérdés

Örököltem egy telket, rajta egy régi parasztházzal. A ház nem érdekes, a konyhán és egy szobán kívül kb lakhatatlan állapotban van már. Viszont a telek maga értékes, 37 millióért kínáltak pár évvel ezelőtt abban az utcában egy fele akkora telket.

Én szeretném eladni az egészet, vagy tárgyalni kivitelezőkkel és a telekért cserébe kapni x lakást. (volt már korábban ilyen érdeklődő rá)

Apukám szerint ezzel elherdálnám az örökséget, és ilyet nem illik csinálni, "jó lesz még az valamire". Meg hogy építkezzek rá én...

Ezt nem akarom, nincsenek is tizenmillióim egy ház felépítésére, hitelt ezért nem szeretnék felvenni. Meg úgy egyáltalán, nem hiányzik egy építkezés nyűgje a nyakamba, az, hogy a megbeszélt árnak a többszörösét fizessem ki stb.


Van hol élnem szerencsére, így nem létszükséglet, hogy most rögtön túladjak a telken, de azért évekig sem akarok várni. Vagy ilyenkor illik várni azért?



2021. júl. 8. 12:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
98%
Mi az, hogy illetlen, mi az, hogy elherdálni? Ki szerint? Apukád kiről fél, hogy megszólja? Irigy tán, vagy nem tudom. Minek az neked, ha lehetne belőle olyan, ami meg kell. A halottnak már nem kell.
2021. júl. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
99%

A lakásra csere mióta számít elherdálásnak? Arra figyelj, hogy ne legyen áron alul a csere.

A "jó lesz még valamire" meg vagy beválik vagy nem.

2021. júl. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem nem illetlenség.
2021. júl. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
95%
Elég nagy hülyeség a faterod dumàja. Amúgy se kell foglalkozni azzal amit mond, te örökölted, a tied, azt csinálsz vele amit akarsz. Ha neked nem kell, eladod. Nagyobb “illetlenség” lenne hagyni lepusztulni az egészet és évekig a telek közelébe se menni, aztán egyszercsak leomlik a ház, a telket meg elárasztja majd a gaz, felkutatnak a szomszédok, hogy kaszáld le mert őket zavarja(jogosan). Aztán majd egyszer kapsz egy jó kis csekket, mert találtak három szál parlagfüvet, akkor már nem csak felesleges lesz számodra az a telek, hanem teher is. Add el minél hamarabb, nem sértesz vele senkit.
2021. júl. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
94%
Akkor adod el amikor akarod. Nem illetlenség.
2021. júl. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
91%

Nem illetlenség.

És nem elherdálod, mert az árát nem kaszinóban vered el, hanem egy neked megfelelő helyen egy másik ingatlant veszel belőle.

APukád ostobaságot beszél.

2021. júl. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem nyugodtan eladhatod csak NE most! Ha később adod el lehet, hogy nagyobb értékű lesz a telek és így többet kereshetsz majd vele. Higgyél nekem! Mi a telkünket 3éve 8 millióért vettük és most 65milliót érne csak a telek. (De van rajta ház szóval kb.120 millió körül lehet most az ára.) Ha most sürgősen nem kell pénz, akkor azt mondom várj még vele. Tényleg megéri!
2021. júl. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
96%

Ha te örökölted, apádnak semmi köze hozzá.

Hadd mondja a magáét, egyik füleden be - másikon ki.


Az lenne elherdálás, ha eladnád potom áron, és mondjuk szerencsejátékra költenéd az árát...

De NEM ez a helyzet.

2021. júl. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
96%
A pénzügyi döntések nem illem kérdései. Apád ott nőtt fel?
2021. júl. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
95%
Apád hülyeségeket beszél.
2021. júl. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!