Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik szerint fontos a házasság...

Akik szerint fontos a házasság ahhoz, hogy családja legyen valakinek, miért gondolják így?

Figyelt kérdés

2021. júl. 11. 09:15
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
100%

#39. Mert ha együtt élsz valakivel, akkor feleségként viselkedsz, nem párként?


Mit jelent az, hogy feleségként viselkedsz? Mit jelent az, hogy gondoskodni kell egy pasiról?

Ha feleség leszel akkor már nem munkamegosztás van, hanem mindent te csinálsz, mert feleség vagy?

Vagy, hogy van ez?

2021. júl. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
90%
Első házasságnál szerintem az optimizmus faktor bejátszik, akkor még elhiszik, hogy létezik holtodiglan-holtomiglan, második-harmadik kapcsolatnál szerintem már nem olyan fontos. Sok nőnek fontos a hercegnős esküvő, amiről kislány korában ábrándozik, kell életében legalább egyszer a fehér ruha, a nagy felhajtás.. :) Éshát hitelt felvenni is így a legegyszerűbb, egy csomó támogatáshoz könnyebb házasként hozzájutni. Éshát persze vannak azok is, akik extrakonzervatív nevelést kaptak, de szerintem ők egyre kevesebben vannak.
2021. júl. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 Nagyak válasza:
84%

A párom (hogy néhányatoknál direkt kiverjem a biztosítékot: a csajom) és én 19 éve vagyunk együtt, 14 éve összeköltöztünk egy saját házba (nagyjából felesben fizetve), nemrég volt kétéves a kisfiúnk. Aki szerint ez nem erősebb összekötő kapocs, mint egy házassági papír, annak gratulálok!


Aki úgy gondolja, hogy házasság nélkül ő "cseléd" meg "inkubátor", annak az önbecsülésével vannak borzalmasan súlyos gondok!


Hallottam már nőktől olyat, hogy azzal bizonyítsa a férfi a szerelmét, hogy elveszi a nőt, ellenkező esetben a nő lelép. Na, csillagom, egyrészt ha házasság nélkül lelépsz egy olyan férfi mellől, aki ezt leszámítva szemmel láthatólag szeret, akkor vagy te nem szereted őt, vagy a házasságba mint intézménybe jobban szerelmes vagy, mint a társadba! Ehhez is csak gratulálni tudok! Másrészt a dolog, bármennyire sikítógörcsöt is kapsz attól, hogy ezt az arcodba mondják, bizony meg is fordítható: bizonyítsd te a szerelmedet azzal, hogy nem kényszeríted házasságba azt, akit elviekben szeretsz... Ez hogy hangzik?

2021. júl. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
60%

"Hallottam már nőktől olyat, hogy azzal bizonyítsa a férfi a szerelmét, hogy elveszi a nőt"


Vegye megtiszteltetésnek, ha igent mond.

Mellesleg együttélésnél mindig az a fél húzza a rövidebbet, amelyik otthon marad a gyerekkel, ez nálunk nagyrészt a nő. A házasságok fele felbomlik, a kapcsolatokból mégtöbb. Ha ne tegyem már ki magam bizonytalanságnak azért, mert te speciel 19 éve együtt vagy a csajoddal. Mellesleg még az sem jelent azt, hogy együtt is maradtok.

2021. júl. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
81%

#44: Korábban írtam már: én speciel 33,5 éve vagyok együtt a párommal (szerinted nyilván csak a pasim). A legkisebb gyerekkel meg pl. ő volt GYES-en és GYET-en is, én meg visszamentem dolgozni. Senki nem húzta a rövidebbet, mindig úgy oldottuk meg, ahogy éppen ideális volt a CSALÁD számára.

Szintén közösen vettünk házat, feles tulajdonban van, senki nincs kiszolgáltatva a másiknak SEMMILYEN formában. Ugyanis mi valóban szeretjük egymást, ezért segítjük a másikat, ha nehézség adódik (volt rá példa mindkét oldalon). Soha egyikünk sem vágta a másik fejéhez adott helyzetben, hogy eltartott lenne, és nem segítünk egymásnak a házkörüli teendőkben ÉS a gyereknevelésben, hanem egyformán kivesszük a részünket. Ez nagyon sok házasságban messze nincs így (főleg, ahol kikényszerítették). Valószínűleg nálunk úgyis működne, mert nem egy darab papír a kapcsolatunk alapja, hanem a kölcsönös szeretet, tisztelet és őszinteség.

A hozzád hasonlók csak azért ágálnak ennyire, mert savanyú a szőlő. Hiába vették el őket, attól még marhára nem érzitek magatokat biztonságban, nyilván nem ok nélkül. Csak tudnám, hogy miért kell olyanhoz hozzámennni, akiben nem bíztok meg?

2021. júl. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
87%
Úgy gondolom, hogy aki a házasságból csak az anyakönyvi kivonatot veszi észre, olyan, mint aki a karácsonyi ajándékozásból csak a csomagolásra öszpontosít. A házsaaág nem a dokumentumról szól, az csak jön vele. A házasságban kimondom Neki, magamnak és másnak, hogy ezzel az emberrel komoly elköteleződésben élek, és ezt szeretném midenki számára - egy házasságlevéllel - tudomására hozni. Büszkén és felelősségteljesen elismerjük, hogy hosszútávú terveink vannak, és ketten, már egy család vagyunk. :)
2021. júl. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
81%

#46: Mi ezt papír nékül is pontosan így csináljuk. Attól, hogy nem csaptunk nagy csinnadrattát, még ugyanúgy vállaljuk azokat, amiket te írtál. Attl, hogy egy vadidegen előtt kimondunk egy "igen"-t, nem leszünk összetartozóbbak.

Amúgy saját magadat cáfolod. Először ezt írod: "A házsaaág nem a dokumentumról szól"; kicsit későbbpedig ezt: "midenki számára - egy házasságlevéllel - tudomására hozni."

Te mindenhol lobogtatod a "házasságleveledet" (ilyen egyébként Mo.-n jelnleg nincs is), hogy mindenkinek mindig megmutathasd, hogy házasok vagytok? Ez azért kicsit fura lenne, de ez az értelme, annak, amit írtál.

2021. júl. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
76%
Mert agymosottak.
2021. júl. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 Nagyak válasza:
100%

A #43-as hozzászólásomból kifelejtettem még azt a nem elhanyagolható szempontot, hogy a CSALÁD - és most, mivel nem ebbe a konkrét témába vág, hanyagolom a melegkérdést, illetve hogy mi van, ha valakinek nem születik gyermeke, tehát tisztán heteroszexuális, gyermekkel rendelkező kapcsolatot feltételezve - az NEM férj, feleség és gyerek, hanem APA, ANYA és gyerek!


Egyébként ezt:

"A házasságban kimondom Neki, magamnak és másnak, hogy ezzel az emberrel komoly elköteleződésben élek"

egy közös gyermek léte csuklóból "übereli". (Meg szerintem még egy halom más dolog is, de most ez is mindegy.)

2021. júl. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!