Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha az egyik szülő ki akar...

Ha az egyik szülő ki akar hagyni az örökségből megteheti? Illetve perelhetem?

Figyelt kérdés

#örökség #Bad father
2021. júl. 11. 17:13
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
65%

Elég nehezen tudom elképzelni, hogy minden szép és jó a családban, mindenki segít mindenkinek. Aztán mikor meghal(nak) akkor derül ki, hogy hopika ennek a kölöknek meg nincs semmi.


Valami van a háttérben.

2021. júl. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mennyi számokban a köteles rész? Plusz ott van édes anyám, és 3 testvérem.
2021. júl. 11. 18:05
 13/29 anonim ***** válasza:
80%
11, idén, az volt a háttérben, hogy nekem van lakásom, nekik nincs. De örülök, hogy jöttél és jobban tudod.
2021. júl. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
Ja sorry most olvasom újra és látom hogy az első már írta... De akkor hogy változik hogy van 3 testvérem és édesanyám is ott van, a mi oldalunkra billen a mérleg? Vagy így is fele?
2021. júl. 11. 18:09
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem neked írtam hanem általánosságban ;)
2021. júl. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

14-re:

A házastárs öröklését pár éve változtatták, azt nem tudom pontosan, úgyhogy csak becslésként mondom:


Ha nem lenne a másik szülő, akkor a 4 gyerek között négyfelé oszlana egyenlően. Ennek egyharmada lenne a neked járó kötelesrész, vagyis a teljes hagyaték 1/12-ed része. De mivel él a másik szülő, és úgy tudom valamit ő is örököl, ennél csak kevesebb lehet, vagy (ha semmit nem örököl) legjobb esetben ennyi.

2021. júl. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
77%

#14:


Ezek szerint apukád halálára számítasz.

Ha az ingatlan, amiben laknak közösszerzemény az anyukáddal, akkor értelemszerűen a ház fele anyukádé, és a másik felén osztozik a 3 testvér.

Vagyi te a teljes ház 1/6-át kapod. Ha apukád végrendelkezik és kihagy belőle, akkor az 1/6-od harmada jár neked.

Anyukád a teljes házra élete végéig tartó haszonélvezetet kap. Tehát eladni nehezen tudjátok, és anyukád fogja megmondani, ki lakhat ott.


Ha valamilyen oknál fogva a ház csak apukádé, akkor anyukád nem örököl, csak haszonélvezetet kap.


A fentiek az utolsó közösen lakott ingatlanra vonatkoznak.

Ha más ingatlanról van szó, pl. nyaraló, garázs..., akkor anyukád nem kap haszonélvezetet, viszont gyermekrésznyit örököl abból, ami nem az ő része. (Ugye ha közösen szerzett ingatlanról van szó).

2021. júl. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
83%
Urtolsó: öröklésnél tökmindegy, hogy közösen szerzett vagyinról van-e szó. Az csak válásnál érdekes.
2021. júl. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
78%
#18: Nagyon nem tökmindegy. Ha közösen szerzett a vagyon, akkor csak a fele képzi a hagyaték részét, mivel a másik fele nyilvánvalóan a túlélő házastárs tulajdona.
2021. júl. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
79%

#19: Csak akkor, ha hivatalosan is be van jegyezve tulajdonosként a túlélő házastárs. Ugyanis az számít, hogy az adott ingatlan(ok) kinek a nevére vannak bejegyezve. Hagyatéki ügyintézőként dolgozom, a tulajdoni lap is megy a közjegyzőnek, értékbecslést pedig ha csak 1 tulajdonos van bejegyezve, akkor 1/1 arányban fogják megadni.

Az elhunyt 1/1 tulajdonában lévő közösen lakott ingatlan a gyermekek között egyenlő részben öröklődik, a túlélő házastárs holtig tartó haszonélvezetet kap. Az egyéb ingaltanok és ingóságok esetében a tülélő házastárs egy gyermekrésznyit kap örökségként. Ha az is az elhunyt 1/1 tulajdona volt, akkor 1/2, 1/3 stb. (gyermekszámtól függően), ha feles tulajdonban volt, akkor a fél részből kap 1/4, 1/6 stb. részt.

2021. júl. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!