Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak én érzem úgy, hogy...

Csak én érzem úgy, hogy lekéstem valamiről, mikor látom, hogy a korombeliek mind házasodnak?

Figyelt kérdés

27 éves leszek, és még abszolút nem találtam meg az utamat. Barátnőm se volt, csak pár alkalmi. Ezért döbbenek meg, hogy b*sszus, lehet előrébb kéne járnom már az életben. Szüleim, nagyszüleim, dédszüleim mind később házasodtak. Mindenki járt egyetemre, befutott valamilyen karriert, és a házasság, családalapítás csak a 30-as éveik közepére esett. Én pedig itt vagyok 27 évesen, és a legnagyobb kérdés számomra, hogy itthon vagy inkább külföldön vállaljake munkát. Családtervezésre, házasságra még nem is gondoltam, nem is tudok gondolni...


Van valaki hasonló dilemmák között? Érezzem rosszul magam, mert még nem jutottam el erre a pontra, nem volt olyan lány az életemben, akivel lehetett volna tervezni?



2021. júl. 12. 13:01
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
98%

Előző vagyok és ez is igaz:


Hármas válaszolóval teljesen egyetértek. 33 éves vagyok, az ismerőseim között a fele vagy elvált, vagy muszájból van egy rossz kapcsolatban.

2021. júl. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
88%

Én 30 vagyok és sok ismerősöm nem házas még. Én augusztusban megyek majd férjhez, szerintem időben vagyok (anyámék szerint már vénlánynak számítok, köszi :D ).


Akkor házasodj, amikor Te úgy érzed, eljött az idő. :)

2021. júl. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
A lepontozásokat én sem értem, előzőre nyomtam zöldet, erre 58%
2021. júl. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
90%
Azok pontoznak le akik magukra ismertek a fent említettekben és fáj nekik hogy velük ellentétben vannak akik nem akarják elk.rni az életüket csak azért hogy a feléjük támasztott elvárásoknak megfeleljenek. Az ember környezete általában gondoskodik arról hogy ne legyen kellemes árral szembe úszni,ezt a nyomást sokan nem bírják és belemennek egy mélyebb érzelmi alap nélküli házasságba ami persze ritkán végződik jól. Szóval nem kell semmit sem erőltetni,ha megérett az ember a házasságra azt érezni fogja legbelül.Csak így van értelme belevágni és még így sem biztos hogy hosszabb távon jól fog elsülni a dolog.
2021. júl. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
98%
Kérdező, azért azt sem szabad elfelejteni, hogy mostanság jobban kitolódik a nőknél a házasság és a szülés kérdése. Később állapodnak meg. Te még nagyon fiatal vagy. Biztos találsz olyan munkahelyet, ahol vannak nők és férfiak is a korosztályodnak megfelelően.
2021. júl. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
98%
30 éves koromban találkoztam a férjemmel. Előtte egy 2.5 éves kapcsolatom volt csak és pár kaland...bár igaz, hogy volt valaki akibe én szerelmes voltam közben évekig viszonzatlanul. Csak testi kapcsolat volt részéről. Szóval 34 éves voltam amikor feleségül vett a férjem. Már van 3 gyerekünk. Semmiről nem vagy lemaradva.
2021. júl. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Társadalmi elvárások. Mások életét akarod követni, és élni. Vonatkoztass el ezektől a dolgoktól, te egy független egyén vagy.
2021. júl. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
29%
Én nem azért pontoztam le, mert megszólított, hisz gyerekmentes vagyok és szingli. De léteznek normális, szerető kapcsolatok is. Nem szeretem, amikor valaki X, és ezért mindenképpen szidnia kell Y-t, mert nekem olyankor az jön le, hogy kényszerből X.
2021. júl. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 Metionin ***** válasza:
90%
Ne hasonlítsd a saját életedet másokéhoz. Sokak élete amúgy sem olyan boldog, mint amilyennek mutatni próbálják. Körülöttem jelenleg mindenki szült vagy terhes, a fészbuk tele a boldogságukkal, élőben meg ömlik a panasz belőlük. Semmiről se vagy lemaradva, ráérsz még lekötni magad akkor, ha a körülmények is megvannak hozzá.
2021. júl. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
89%
Nekem pont most volt 6 éves általános iskolás osztálytalálkozóm és majd leesett az állam, amikor megtudtam, hogy két ember már házas, egy harmadiknak pedig jegyese van. Én viszont abszolút nem érzem azt, hogy egy hosszútávú kapcsolat nekem jelenleg beleférne, sőt, abban sem vagyok biztos, hogy valaha vágyni fogok rá, igazából én boldognak érzem magam most így egyedül és a 10 éves terveimben nem is tudom hogy hogy tudnék egy kapcsolatot elképzelni. Persze nem mondom azt hogy soha, és ha találnék valakit akivel minden passzol akkor lehet hogy teljesen átfordulnának bennem a dolgok, de ha így jól érzed magad, akkor szerintem felesleges ezen görcsölni. Nem mindenkinek muszáj azt az előre kitalált életet követni amit kiskorunktól kezdve nyomatnak belénk minden irányból.
2021. júl. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!