Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Probléma, ha ebben az országba...

Probléma, ha ebben az országban sokan nem vállalnak gyereket?

Figyelt kérdés

2021. júl. 13. 11:23
A kérdező szavazást indított:
Igen, nagy probléma
Nem probléma
124 szavazat
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
32%
Ha nem vállalnak gyereket az egyenlő az ország pusztulásával. Ha megnézed sokan kimennek inkább dolgozni, fogyni fog a népesség, a pénzedet pedig nem fogják megemelni. Lassan romba dől majd az ország, kintről pedig nem fog bejönni ide senki.
2021. júl. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
88%
Kedves 1. Ez így van. De ki lenne az aa barom, aki ide jön? Már Romániában is többet lehet keresni mint itt. De persze a Fidesz nem akarja megszavazni az uniós béreket, habár az árak ott vannak, meg fentebb..
2021. júl. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
90%

#2, ezaz, hogy senki. Akinek esze van kimegy máshova, mert itt csak az tud megélni aki jól elhelyezkedik, azok, akikből hiány van. Illetve azok maradnak, akik nem tudnak kimenni.

Az pedig tényleg elgondolkodtató, hogy Romániában többet lehet keresni.. majd jön itt a 200 ezres minimálbér, aztán mennek jobban az égbe az árak. Szánalom.

2021. júl. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
90%
Aggodalomra semmi ok, roma honfitársaink már gőzerővel dolgoznak a probléma megoldásán.
2021. júl. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
87%
Ó, majd szülnek az ukránok.
2021. júl. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
87%

Nézzünk meg egy másik oldalt.

Én éveken keresztül dolgoztam egy boltban. Azt hittem jó helyen vagyok. Amint kiderült, hogy kismama vagyok, mondvacsinált indokkal kirúgtak. Persze az igazi ok az volt, hogy egy kismama nem emelhet nehezet, táppénzt kell fizetni majd a csedet és Gyedet.

Én megszültem, férjem éjjel nappal dolgozik, én itthonról, hogy az a jólét meglegyen ami a gyerek előtt is megvolt. Hiába van a "kismamák védelme" keresnek másik okot amivel megvalhatnak az embertől. Külföldön miért nincs ilyen?

2021. júl. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
83%

Így is túlnépesedés van a Földön. Amúgy a tehetősebb társadalmakban is fogy a népesség, pl Németországban. Elég felelőtlen és buta felfogás azért teleszülni a Földet és felélni a bolygó tartalékait, hogy legyen, aki a nyugdíjunkat fizeti majd.

A kormánynak ebben annyi a bűne, hogy képtelen élhetővé tenni az országot, pedig pénz lenne rá. Nem a csokkal kéne hülyíteni az embereket, amivel csak az ingatlanok brutális árnövekedését érték el, tehát a gyerekteleneket, egyedülállókat büntették, hanem élhető fizetéseket kéne adni, vagy csökkentei az adókat, melyek Európában a legmagasabbak. Az ingatlan árakat is be kéne valahogy fagyasztani, vagy önkormányzati bérlakásokat létrehozni, amit egy átlagos, dolgozó pár is nyugodtan ki tud fizetni, ez az elszállt albérlet árakat is csökkentené.

Írországban nagyon jól le volt szabályozva, kedvező bérleti díjjal, szerződéssel, később akár meg is veheted. A feltétel az volt hogy a házaspár mindkét tagjának legyen munkahelye.

2021. júl. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
82%
Nekem ilyenkor a sziréna megszólal, hogy mi a célja a kérdésnek? Akaratuk ellenére ejtsük teherbe a nőket, vagy mi?
2021. júl. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
85%
Ebben az országban szülni nem érdemes. A semmire nem kell szülni.
2021. júl. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
89%

Nem probléma. Egyrészt, senki nem szeret nyomorogni, márpedig ebben az országban a politikusok csak a saját fizetésük emelését szavazzák meg, másokét nem.


Másrészt, ami nekem a legfontosabb, csak akkor érdemes gyereket vállalni, ha a gyerek nem csak azért gondolom engem az anyjának, mert belőlem pottyant ki. Azért hívjon anyának, mert szeret engem, amit azzal érdemeltem ki, hogy szeretem őt. Ezt pedig nem lehet úgy, ha csak azért szültem, mert muszáj volt. Nem, nem volt muszáj, aki pedig kötelező tenné, az üljön rá egy oszlopra. Szép kis élet lenne, ha vágy nélkül vállalom, és szeret nélkül nevelem, aztán lehet nézni később, miért vannak problémái.

2021. júl. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!