Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családi hierarchia?

Családi hierarchia?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Én 17/L vagyok, és a 14 éves húgommal és a szüleimmel élek. Tegnap a szüleink szóltak nekünk, hogy augusztustól hozzánk költözik az anyai nagymamám, mivel a nagypapa nemrég elhunyt, és a nagymama nagyon maga alatt van. Én őszintén szólva nem örülök az események ilyetén alakulásának, de mivel nem én vagyok a háznak a tulajdonosa (résztulajdonosa sem), haszonélvezetem sincs, így nem szólhatok bele abba, hogy ki költözik ide.


A nagyanyám az a fajta, akivel ha megtartod a két lépés távolságot, akkor tündéri, de vele lakni... Őszintén nagyon félek ettől. Alapból jóindulatú, de mindenbe beleszól, csak úgy jó, ahogy ő csinálja a dolgokat, mártírkodó tud lenni, ráadásul könnyen elsírja magát, ha megbántja valaki... Stb., stb. Két éve volt, hogy a szüleinknek munkaügyben el kellett utazniuk egy hétre, és addig a nagyi vigyázott ránk. Máig lüktet a gyomrom, ha az az egy hét eszembe jut... pl. el akartam menni a barátaimmal moziba, ő meg azt mondta, korai még eljárni bárhova is, szerinte koszos volt a szobám, ki akarta velem takaríttatni, nem álltam kötélnek, veszekedés lett, a végén sírva mondja, hogy a szívinfarktusára játszom. A húgomnak meg fájt a feje, Saridont akart bevenni, nagyanyám azt mondta, túl kicsi még a gyógyszerekhez, igyon Colát... A szüleink a panaszaimat nem vették komolyan, kamaszodás címén azt mondták, azért beszélnek a nagymamával, de én se reagáljam túl a dolgokat...


Azt elfogadom, hogy anya és apa a családfők, elvégre övék a ház. Ők jófejek. A húgommal egyikünknek sincs több megengedve, mint a másiknak, ez is rendben van, elvégre nincs elsőszülöttési jog. De a beköltöző nagyszülő hová esik a családi hierarchiában szerintetek? Félek, hogy a szüleim fölém meg a húgom fölé helyezik, és nagyanyám visszaél majd ezzel. Szerintem maximum a mi szintünkön van a helye ebben a házban, elvégre ő sem tulajdonos, és haszonélvezete sincs.


Köszi előre is a válaszokat!


2021. júl. 13. 13:32
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

"elvégre ő sem tulajdonos, és haszonélvezete sincs."


Ez nem ezen múlik. Oda kerül, ahova a szüleid besorolják. Anyádnak ő az anyja. Normális esetben nincs ilyen sorrend, hogy te meg a nagyszülő. Ha ragaszkodsz mindenképpen a kategorizáláshoz, akkor feletted áll, de mint már írták, ez nem azt jelenti, hogy parancsolgat neked. Neked a szüleiddel szemben kell elszámolnod és ezt a nagyinak is tudnia kéne.


Mellesleg két éve 15 voltál. Ebben a korban rengeteget számít két év. Lassan nagykorú vagy, 15 évesen meg gyerek voltál, aki éppen elhagyta az általános iskolát.

2021. júl. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy időt szántatok a problémám meghallgatására.


Harcolni nem akarok, idegeskedéssel jár, abból meg az életben mindenkinek van elég. Viszont félek, hogy nagyanyám a kora miatt azt fogja hinni, hogy itt mindig ő a főnök (tudom, én sem vagyok az!), azt meg azért nem fogom hagyni, hogy főnökösködjön. Ha viszont összeveszek vele, és a szüleimhez fordulok, tarrtok attól, hogy nem lesz kedvük döntőbíróskodni, és mivel én vagyok a fiatalabb, meg nagyanyám kezében ott az aduász, hogy megözvegyült, alapból engem hoznak majd ki szemétnek...


A tulajdoni lapon anyám és apám a tulajdonosok, nincs haszonélvezet, legalábbis két hónapja így volt. Azt meg nem hiszem, hogy nagyanyámnak haszonélvezetet adnának, mert tudtommal akkor mindannyiunkat kitehetne, de javítsatok ki, ha rosszul tájékozott vagyok. Azért gondolkodom ilyeneken, mert jogi egyetemre akarok majd menni. Nagyanyám ezt utálja bennem, semmibe nézi a jogászokat...


A takarításos dologból anno azért lett vita, mert én előtte egy nappal takarítottam, és rosszul esett, hogy a nagyanyám ezt tudva és akarva semmibe vette. Kíváncsi vagyok, neki hogy esne, ha semmibe venném a munkáját... Harc esetén ezt bevetem.


Ő a felelős értünk, amíg a szülők nincsenek itthon... Akarja ezt a fene. Ha kell, vállaljuk a húgommal (ő sem rajong az ideköltözésért), hogyha szülők nincsenek itt és gond van, hogy akkor a nagymama semmit sem csinált rosszul, még ha ez nem is fedi a valóságot, ha ezen múlik az egyenrangúság.

2021. júl. 13. 14:32
 13/24 anonim ***** válasza:
87%
12: ezt anyádéknak kell lerendezni!
2021. júl. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
10-es, az a baj, hogy amit leírtál, hogy vigasztaljam meg ilyenek, elméletben remekül hangzik, de ez a gyakorlatban nálunk kivitelezhetetlen, mert nagyanyám hordta a nadrágot a házasságukban. Nagypapa, legyen neki könnyű a föld!!, az a fajta volt, aki a békesség kedvéért beadta a derekát, és nagyanyám sajnos ilyen hatalmaskodó (anyám jelzője rá, nem én találtam ki), és neki jellemhiba kapcsán erre szüksége van... Nagypapa mellett megkapta, most meg nincs neki, és ez elég jó alap a családon belüli csatározásra az ő részéről. Mert én hagynám békében szívem szerint, csak félek, ő nem fog engem.
2021. júl. 13. 14:37
 15/24 anonim ***** válasza:
94%
Semmi köze ennek a haszonélvezethez és a tulajdoni laphoz. Nem is értem, hogy jutott ez eszedbe. Ha a nagymama túl sok, azt anyukádnak kell lerendezni.
2021. júl. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
37%
Ezeket nem tűntek fel senkinek? "akartam menni a barátaimmal moziba, ő meg azt mondta, korai még eljárni bárhova is, szerinte koszos volt a szobám, ki akarta velem takaríttatni, nem álltam kötélnek, veszekedés lett, a végén sírva mondja, hogy a szívinfarktusára játszom. A húgomnak meg fájt a feje, Saridont akart bevenni, nagyanyám azt mondta, túl kicsi még a gyógyszerekhez, igyon Colát" 15 és 12 éves gyerekéről beszélünk. Még, jó, hogy Te takarítsd ki a szobád magad 15 évesen.Kinek kellene? Nem a Mama hárpia, hanem Te vagy elkényeztetve. A gyógyszer kérdésben sem mondott hülyeséget, egy 12 éves kisgyermeknek nem egyből a gyógyszerhez kell nyúlnia.
2021. júl. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
16-os: 15 évesen miért korai a barátokkal elmenni moziba? Előtte kitakarítottam a szobámat, ő meg ezt semmibe vette, aztán eljátsza a mártírt, hogy én a halálát akarom, burkoltan legyilkosozva engem... Jó, de ha a 12 évesnek fáj a feje, mi a teendő? A Saridon amúgy sem vényköteles, két éve sem volt az. Azért nem heroin lett volna, márpedig nagyanyánk olyan hévvel tiltotta. Pont ő, aki 14 gyógyszert szedett akkor, ma nem tudom mennyit...
2021. júl. 13. 17:13
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Undorító a stílusod. Jogásznak jó leszel, azokban sincs semmi empátia. Több évtizedes tapasztalat alapján írom.

Megjegyzés: a Saridon egy rakás car amúgy is; hiába nem vényköteles, 12 éves gyereknek marhára nem kéne ilyesmit bekapkodni. Mozival és takarírással kapcsolatban meg az eddigiek alapján el tudom képzelni, hogy milyen stílusban adhattad elő magad.


A hozzáállásod és stílusod alapján, mire annyi idős leszel, mint a nagymamád most, állítom, hogy 100x rosszabb leszel. Te már most irányításmániás vagy és jókora felsőbbrendűségi érzésed is van hozzá. Röviden és tömören: gáz vagy!

2021. júl. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
70%
Minek ennyire haszonlesönek lenni.
2021. júl. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
93%

"16-os: 15 évesen miért korai a barátokkal elmenni moziba?"


Most nem ez a lényeg, hanem eltelt közben két év. Másrészt akkor nagymamádra voltál bízva, és aggódott, nehogy valami bajod legyen és ő legyen a felelős. Most ez a helyzet nem áll fent, mert anyukád is ott van, nem a nagyi felel érted.

2021. júl. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!