Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Változhat, hogy a kedvesem...

Változhat, hogy a kedvesem nagyon barátságtalan a fiammal?

Figyelt kérdés

Elvált anyuka vagyok, kisfiam 11 éves. Van egy kapcsolatom 1,5 éve. A kedvesem nagyon érdeklődő volt a gyerekemmel a kezdetekben, de egy ideje kifejezetten barátságtalan vele. A fiamnak nagyon kell pedáloznia, ha pozitív figyelmet szeretne tőle. Ilyenkor hirtelen bizalmas és baráti lesz a kapcsolatuk, a következő találkozóig.

Kérdeztem, azt mondja, nem kedveli a gyereket, szerinte nincs jól nevelve. Neki nincs gyereke, nem is akar, és több gyereket én sem.

Mit tehetnék? Nem akarom, hogy pótapa legyen, nem tervezünk összeköltöznu, de zavar ez a dolog. Ne vegyek róla tudomást? Hagyjam rájuk? Vagy tudok ezen finoman javítani? Adjatok tanácsot, legyetek szívesek!


2021. júl. 13. 21:33
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:

A gyereknek van apja. Nem keresek neki másik apát. Én nem szeretnék senkivel összeköltözni egyáltalán, sem vele, sem mással. Most sem és később sem.

Elvárom, hogy ha valaki bejön a házamba, az a gyerekemmel normálisan viselkedjen. Ő, mint férfi, helyt áll mellettünk, mindenben segít, nem anyagilag, hanem a férfi munkákba. A gyereknek is rögtön segít, ha az kéri tőle. Csak megmondta, nem kedveli és nem kezdeményez vele beszélgetést.

A gyerkőcömmel beszéltem errőL, azt mondja, semmi olyan nincs, ami neki rosszul esne. Szóval eddig ezek miatt nem szakítottam vele. De engem zavar, hogy nem olyan a fiammal, amilyennek szeretném. De sajnos olyat nem is ismerek, akiknél ez jól működne. Sajnos.

2021. júl. 13. 22:22
 12/34 anonim ***** válasza:
79%
Én mindig azt mondom, hogy gyerekes szülőnek másik gyerekes szülő való, gyermekteleneknek meg szintén gyermektelen. Akkor nincs annyi konfliktus ilyen téren. Én nem maradnék együtt vele. Emiatt sosem leszel maradéktalanul elégedett és boldog.
2021. júl. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:
Ez csak elmélet. Az ex férjemnek és nekem is volt gyerekem, mikor összeházasodtunk, és én hiába voltam normális az ő gyerekével, neki ez nem ment az enyémmel. Ezért is nem költözöm többé össze senkivel, nem kell a gyerekemnek mostohaapa. A barátnőmméknél ugyanez a helyzet, mindkét félnek van gyereke, a férfi utálja a barátnőm fiát. Sajnos nem látok jó példát. Nem akarok a fiamnak rosszat, de egyedül maradni sem, kapcsolat nélkül. Tenni szeretnék valamit, ha lehet.
2021. júl. 13. 22:37
 14/34 anonim ***** válasza:
66%
Ha te ezek utan tudsz ra ugyanugy nezni, rolad is megvan a velemenyem. A f@sz fontosabb mint a gyereked...
2021. júl. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
86%
Ha jól értem te neveled a kisfiad, vagyis te vagy a "biztospont" az életében. Attól, hogy nem mondja ki, még zavarja a helyzet, máskülönben nem próbálna annyira megfelelni a párodnak. A fiad nem véletlenül "teper" annyira... úgy érzi, ha sikerül jó benyomást tennie a párodnál azzal neked is örömet okoz. A gyereked ezt a nyílt elutasítást magában kudarcként éli meg, holott ebben a szituációban a párodnak is kellett volna kezdeményezni, nyitni...
2021. júl. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:
15#, igen, hasonlóan érzem,igazad lehet, éppen ez nyomaszt.
2021. júl. 13. 22:50
 17/34 anonim ***** válasza:
61%
Jol daralod a palikat , ez mar a harmadik akkor? Gyerek tuti egy érzelmi roncs lehet, hogy mindenki akit hazaviszel, az utalja. Mi lenne ha leallnal kicsit a pasizassal, ha ugy sincs veluk semmi terved (gyerek, kozos lakás) ? Talan igy fel tudna nőni normalisan a gyerek is.
2021. júl. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
62%

Őszintén nagyon sokan irtak, hogy ott kell hagyni a ferfit. Es milyen jol irtak.


En is anya vagyok, szazszor a gyermekem, mint egy fasz!


Mi az, hogy a gyereknek pedalozni kell??? Ez a mondatod onmagaban mar felhaborito!! Anyanak erzed magad? Nem ugy tunik, hogy az lennel..


Aki a gyerekemet nem szereti, nem fogadja el, nem nyujtja neki azt a magatol ertetodo szuloi szeretetet amit kell, azzal mem alapitok csaladot, hamem kivagom a francba...na ez alap dolog!

2021. júl. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
64%
A gyerekem azt mondta, semmi olyan mimcs, ami neki rosszul esne...ahamm ezt mondta a 11 eves gyerek. Es te ezt elhiszed? Amugy jol erzed magad? Minden rendben odafonnt? Atyaeg milyen anyak vannak basszus szegyelld magad...
2021. júl. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
75%

"Tenni szeretnék valamit, ha lehet"- tudsz tenni valamit- keress megfelelőbbet.

miért kell a gyereknek megismerni anyu dugópajtiját, akivel anyu nem tervez hosszu távra?

2021. júl. 13. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!