Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Költözzek a barátomhoz?

Költözzek a barátomhoz?

Figyelt kérdés

Tanácstalan vagyok, szeretném, ha segítenétek.

Van egy párom, négy és fél éve vagyunk együtt. Most érettségiztem, 20 éves vagyok, ő 22 és egy éve van hátra az egyetemből.

Az én szüleim elváltak, az apukám anyukájánál lakok én, és további 6 ember, 3 szobában. Kezd elegem lenni ebből a légkörből, ebből az "alkalmazkodásból". A házban két alkoholistát is el kell tűrni.

Egész nyáron dolgozom, mindent magamnak veszek meg. A távolság miatt körülbelül egy hónapja a páromtól járok dolgozni.

Az Anyukája nagyon jó fej, jól kijövünk, örül, ha ott vagyok.

Azt tervezem, hogy odaköltözök. Beszállnék bizonyos költségekbe, valamint jövőre mennék koliba a párommal.

Félek viszont, hogy az extrém lenne, hiszen az együttéléssel alkalmazkodás is jár, ami az én részemről nem gond.

Szerintetek gondatlan lenne ezt a lépést megtenni és odaköltözni hozzájuk?

(Bocsi, ha hosszú lett)



2021. júl. 19. 17:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem nem, ha a szülei is belemennek
2021. júl. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
28%
Hát, ha tudsz annyit keresni hogy fizesd az összes költséged, tehát oda tudsz adni nekik havi 80-90 ezret.
2021. júl. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
93%
Persze, hogy költözz, ha ezt ők is szívesen fogadják.
2021. júl. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
79%
Csak ha fizeted az összes költséged, élősködőnek más nyakára ne menj.
2021. júl. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
94%
Amennyiben szívesen látnak, úgy persze.
2021. júl. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem ezt a nyarat még bírd ki, főleg, ha ősztől úgyis kolisok lesztek. Akármilyen jó fej a családja, akkor is rossz lépés rögtön ennyire a lekötelezettjükként kezdeni.
2021. júl. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
94%
Ha tudsz fizetni és nem zavarsz senkit akkor igen.
2021. júl. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy az Anyukája is egyedül van, mert elváltak a párom szülei is.
2021. júl. 19. 17:30
 9/18 anonim ***** válasza:
88%
Akkor szerintem simán. Biztos nem lenne gond
2021. júl. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
84%
Amíg nem mész egyetemre, koliba, teljesen jó lehet ez az ötlet, ha őket sem zavarja. Ha viszont bármi feszkó is kialakul köztetek az anyjával, AKÁRMIBEN, arra rámehet a kapcsolatod. Ebben az esetben a legjobb lesz, ha elmész albiba amíg nem lesz koli. Azt fenn tudnád tartani? Esetleg veled menne a barátod is? Csak mert nem biztos, hogy a családi házba már vissza engednek, ha nem volt jó a kapcsolat...
2021. júl. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!