Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 40 éves vagyok és nincs saját...

40 éves vagyok és nincs saját lakásom se gyerek se fekeség.Jól teszem ha egy igazi sz@r,lúzernek érzem magam?Mennyi idő alatt és hogy tudnám felgyorsítani,hogy félretegyek?

Figyelt kérdés
Okádok magamtól,hogy csak ennyire vittem.20 éve dolgozom,de soha nem kerestem olyan kiemelkedően,de mindig szerettem amit csinálok.Mindig tettem félre némi pénzt,hol az sutóra kellett költeni,hol erre hol arra,de valami mindig közbe jött,meg hát ugye az életünket is élni kell.Jópár párkapcsolatom volt már,de az is mind kudarcban fulladt.Soha nem ártottam senkinek,tisztes,dolgos embernek neveltek a szüleim.De rájöttem,hogy valójában egy sz@rkupac az életem.
2021. júl. 22. 06:44
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:
92%

Kit érdekel, mi van külföldön, de komolyan? Aki dobázólik ezzel a végtelenül hülye példával, az amúgy végiggondolja, hogy pl. Németországban 1600 euró a minimálbér, nem lopják el a nyugdíjadat és szabályozva van az albérletpiac?

Ennek ellenére sem szeretne ott sem élete végéig mindenki másnak fizetni, így jócskán vesznek ott is saját ingatlant.

2021. júl. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 anonim ***** válasza:
74%

39 vagyok, 17 év után kivágtam a 42 éves barátnőmet, mert mástól lett terhes (külfölditől), bevallotta, és még a nyakamba is akarta varrni, mert szerinte "nem azé a gyerek aki csinálta, hanem aki felneveli" (akkor nevelgessed).


Inkább összejöttem egy 24 éves csajjal akivel már három éve élek a saját lakásomban ami egy romhalmaz, de akkor is az enyém.


Akkor én is lúzer vagyok?

2021. júl. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/62 anonim ***** válasza:
28%
Menj ki külföldre.
2021. júl. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 anonim ***** válasza:
92%
Alapból az ember mindenhonnan ezt hallja, az ismerősei/volt oszttársak irányából. Ez megházasodott. Annak már x gyereke van. Én is egy kicsit úgy érzem, hogy ilyen téren el vagyok maradva. De azután gondolkozok, hogy azért ezekkel elég sok probléma, nehézség is jön. A saját lakás is egyedül necces lehet. Szóval lehet hogy nem is jártál eddig olyan rosszul. Ha szeretted amit csináltál, akkor az már fél siker, plusz meg nem is kerestél rosszul ahogy írtad.
2021. aug. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 anonim ***** válasza:
76%
Próbáld meg a külföldi munkát.
2021. aug. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 anonim ***** válasza:
91%

#52 Megértelek, de annyit azért világosan látni kell hogy nem a gyerek döntése volt. Tehát ne mint tárgyra tekintsél. 17 év sok idő, nem is akarok beleturkálni az életedbe, remélem mindenkinek a legjobb így.


Saját lakásodban élsz az tök jó. Ez nyugaton nem túl gyakori, és egyre ritkább lesz Magyarországon is. Magyarországon szerintem is előny még.

2021. aug. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 anonim ***** válasza:
77%
Ne akarj megfelelni, ne légy konformista, az értékességed nem attól függ, hogy mások szemében "mit tettél le az asztalra", hanem az össz életminőséged, amit maximum saját magadhoz, az igényeidhez és korábbi önmagadhoz hasonlíts, ne másokéhoz és ne a fősodor elvárásaihoz. Diogenés egy fahordóban lakott, mint a minimalizmus legfőbb megtestesítője és tudott teljes életet élni. Csak nem kell felülni a konvenciók hintájára.
2021. aug. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 anonim ***** válasza:
73%
Mi nem vagyunk házasok, saját házunk sincs, van egy gyermekünk. Majd ha lesz annyi félretett pénzünk, hogy nem egész életünkben hitelt fizetünk, csak x évig (5-7 év max) akkor lesz saját házunk. Nem vagyunk házasok, mert nincs 500.000- 1misink, hogy lagzizzunk. Ennyi.
2021. aug. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 anonim ***** válasza:
90%

Előtted az élet. Vágj bele!

Az öcsém 51 évesen nősült, van egy 17 éves fiuk és egy 11 éves lányuk.

2021. aug. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 anonim ***** válasza:
100%

41

Sokaknak nem luxus, hanem muszáj hogy betudjanak menni dolgozni.

Csak a saját példámat tudom felhozni. Én vidéken lakom, kb 45 kilométerre Budapesttől légvonalban. Helyben alig van munkalehetőség, ezért kis városunk java Pestre jár dolgozni, ahogy én is teszem. Annyiból még a szerencsésebbek közé tartozom, hogy a város szélén dolgozom és nem a belvárosban. A Google maps szerint autóval 33 perc a munkahelyem,ugyanez tömegközlekedéssel másfél óra lenne. Azért napi 3 óra utazást egy kicsit sokallom, ráadásul a munkahelyem csak a BKV bérletet állná, a volánbuszét magamnak kéne megvenni ami a 35-40 közötti kilométeres díjkategóriába tartozna aminek az ára 28500 Ft. A kis benzines autóm 35000 forintból teletankolom és meg is van a munkába járás. Persze, most lehet mondani, hogy 6500-at spórolnék havi szinten, ami egy évben 78e,de nem ér annyit az a napi két óra nyűg.

Fordított helyzetben te melyiket választanád? 35 ezerért háztól-munkahelyig, munkahelytől-házig napi 1 óra oda-vissza úttal, vagy a tömegközlekedést 28500 forintért 20 perc sétával, 32 kilométer buszozással 10 megállót, átszállást egy másik járműre, amivel kellene még 2.6 km-t menni és onnan is még 13 perc séta, hogy bejuss a munkahelyre? Az utóbbi, csak az oda út volt, ugyanez lenne visszafelé is.

2021. aug. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!