Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Keresztelő előtt lehet covidos...

Keresztelő előtt lehet covidos a nagymama. Mit tennétek a helyemben? SOS

Figyelt kérdés

Borzasztóan rossz helyzet. Holnap lesz a 11 hónapos kislányom keresztelője. Anyukám 3 napja be van rekedve, ma már az orra is elkezdett folyni és köhög is kicsit. Egy háztartásban él apukámmal és a 2 tesómmal. A keresztelőn még a férjem szűk családja lenne, asztalfoglalásunk van egy étterembe, ők már nagyon várják és mivel onnan is egy gyereket keresztelnek ugyanekkor, így lemondhatatlan.


Anyukám azt mondta, hogy ő csak a templom ajtajánál állna kb dupla maszkban és az étterem előtt várna (az rengeteg idő, de addig ő nem tudna hazamenni). Ő ajánlotta apukámnak, hogy a tesóimmal inkább ők is egyenek külön (nekünk külön terem van foglalva, így nagyon kellemetlen lenne) vagy inkább ne is menjenek. Erre apa kiakadt, hogy ő neki ehhez nincs köze, ő nem beteg, ő ugyanúgy menne, mintha semmi nem történt volna.


Apa és a 2 tesóm ugyanúgy hordozhatja a covidot tünet nélkül, így nem szívesen ülnék velük emiatt összezárva egy terembe, félnék, hogy a kislányom elkapja, de bennem van, hogy bárhol összeszedhetjük, mivel állandóan megyünk valahova, sosem tudhatjuk ki beteg mellettünk + tavaly úgy kaptam el a covidot, hogy csak egy kötelező babavizsgálaton voltunk FFP2 maszkkal... 0 családi kontakttal.


A másik lehetőség, hogy mondom, hogy ne jöjjenek csak a templomba vagy oda sem. (A másik asztalnál ülés nekem olyan bizarr + lehet üres hely sem lenne). Egyrészt nekem ez lelkileg eléggé fájna (bár nem vallásosak, de a családdal szivesen lennének), úgy érezném kirekesztem őket, nagyon bántana a lelkiismeret, de akkor is, ha a babám pont ott kapná el a covidot emiatt. Másrészt apukám úgy megsértődne, hogy kb évekig nem szólna hozzám....


Ti mit tennétek a helyemben?


Köszönöm!



2021. aug. 7. 22:51
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem ez inkább egy megfázás mint covid. Ugye tudod, hogy ezek léteznek? Nem szűntek meg a covid hatására.
2021. aug. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
89%
Honnan gondolod, hogy covidos az anyukád? Nekem a leírás alapján sima nyári megfázásnak tűnik.
2021. aug. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 A kérdező kommentje:

Nem tudom, egyáltalán nem biztos, hogy az. De ez a delta verzió pont ilyennel "hódít" most. Anya azt mondta, hogy nem volt klímaközelben, sem megfázás közeli helyzetben.


Amúgy amikor én covidos voltam, annyi volt, hogy folyt az orrom 3 napig. Azt hittem megfáztam, amikor a hidegben alulöltözve csuktam be az ablakokat. Amikor 4 napja nem éreztem szagokat/ízeket, akkor kezdtem gyanakodni és sikeresen egy pozitív tesztet produkáltam, szóval bármi apróság lehet covid tünet.

2021. aug. 7. 23:05
 4/54 anonim ***** válasza:
20%
Gratulálok, ilyenkor derül ki, hogy az oltás mégse olyan hiábavaló
2021. aug. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
92%

Lehet, hogy én vagyok túl egyszerű, de csinálnék egy tesztet, és amennyiben pozitív, otthon maradnék a családommal (férj, gyerekeim) együtt karanténban, mint ahogy az illik és egyébként kötelező. Jófej vagy amúgy, hogy te állítólag egy orvoslátogatás alatt maszkban kaptad el, de azért (az egyébként állítólag sokkal fertőzőképesebb deltával), simán beküldenéd anyukád maszk nélkül vadidegen emberek közé az étterembe.

Egyébként valóban nagyobb esély van rá, hogy nem is covid, akkor viszont indokolatlanul nagy az óvintézkedés és fölöslegesen tennétek tönkre a bulit. Ezért kell a TESZT!

2021. aug. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 A kérdező kommentje:

4. Én is gratulálok! Anyukám 2 oltáson túl van hónapok óta. De egyébként már bánja, mert romlott tőle az eü állapota, ahogy a beoltott 8 családtagomból 4-nek. Na mind1.


5. Dehogy küldeném be, sőt össze is vesztem vele, hogy minek járkál betegen... Mert járkál, mintha semmi nem lenne... Ő ajánlotta fel, hogy vagy az étterem előtt vár vagy, ha van terasz oda kiül (igen, ha ott szintén vannam emberek azt nagyon nem helyeslem).

2021. aug. 7. 23:22
 7/54 A kérdező kommentje:
A tesztet előbb kellett volna, de nem akart, mert akkor csak a hangja volt rekedt. Egy fél nap múlva keresztelő, addig sajna nem tud tesztelni, a gyors teszt semmit nem ér. Nekem negatív lett, a PCR meg pozitív.
2021. aug. 7. 23:24
 8/54 anonim ***** válasza:
84%
Persze, minden IS a Covid tünete.
2021. aug. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
53%

Ez a baj az oltásokkal, nem akarom ebbe az irányba vinni a kérdést, de amellett, hogy baromi sok a mellékhatás (papíron nem, csak a valóságban), hamis biztonságérzetet ad. Juj, oltva vagyok, betegen is mehetek bárhová, mert a, úgyse covid, b, úgyse fertőz.(Ez nem a ti hibátok, hanem a hülye oltási propagandáé.) El is kaphatja és fertőzHET is, főleg, hogy nagyobb eséllyel lesznek enyhe tünetei, így semmi nem készteti otthonmaradásra.

Ne veszekedjetek, szerintem inkább vegyetek neki egy gyógyszertári gyorstesztet, ha nincs már idő máshol csináltatni. Ok.nem olyan megbízható, de mégis több, mint a semmi. Ha 3 napja tünetes, akkor most mutatná ki legnagyobb eséllyel, ha esetleg az.

#5

2021. aug. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
42%

a propagandában is üzenik, hogy ugyanúgy fertőz csak legalább nem hal már bele. Influenza idején sem viseltek maszkot, hisz az oltások legyengítették, itt is ez fog történni, egy gyilkos kórból pöttöm betegség lesz ha egyre többen oltanak és így kevesebb esélye lesz a mutálódásra stb. Csomó rémesen ijesztő betegség ma már semmiség ha oltásod van.

Én családomban volt orosz, kínai stb. vakcina mindenki mást kapott én pl. terhesen 2 oltással rendelkezem és csak legtöbbünknek csak a karja fájt vagy hőemelkédese volt a többi családtagnak.


Ez van ha besértődnek akkor besértődnek, még mindig jobb mint ha beteg lesz a gyerek és igazából halvány fingod sincs a többi nem beteg-e, max reménykedhetsz ennyi erővel, hisz azt hiszi a többi is hogy pl. náthás, allergiás stb.

Szűk körben kellett volna keresztelni és a bulit max későbbre halasztani.

2021. aug. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!