Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha elmész nyaralni vagy pl...

Ha elmész nyaralni vagy pl külföldön élsz szoktál vinni ajándékot a családodnak ha mész haza?

Figyelt kérdés

Mindenki válasza érdekel!

Az is érdekel ha elmész 1-2 hétre nyaralni viszel-e a családból valakinek ajándékot és ha igen melyik rokonaidnak? Csak a nagyon közelieknek, esetleg csak a szüleidnek, vagy csak a gyerekeknek a családból?

Valamint ha esetleg messze / külföldön élsz és kevesebbet találkozol a családdal kinek és kb milyen értékű ajándékot viszel?


Ezt azért szeretném tudni mert kb fel szeretném mérni mi a normalis, mindenkinek “kell” vinni vagy nem?

Én legszívesebben mindenkinek vinnék valmit viszont annyi pénzem nincs általában ezért le kell mondanom róla és mindenkinek nem tudok vinni.

Mindenki azt mondja nem kell vinni semmit nekik de jól esik 😀



2021. aug. 10. 23:04
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
37%
Nem, mert a globalizált világban itthon is megvehető ugyanaz.
2021. aug. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim válasza:
85%
Mi mindenkinek szoktunk apróságot venni (pl. Hűtőmágnest)
2021. aug. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
58%
Nem, ha a sima éves nyaralásra megyünk.
2021. aug. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt nincs olyan hogy kell vagy nem kell, meg hogy mi a normális. Családja válogatja hogy kinél mi a szokás, az is rendben van ha valakik nem szuveníres típusok, meg az is rendben van ha azok.

Nekem a családom úgy néz ki hogy van egy édesanyám, egy nővérem, egy sógorom és egy unokaöcsém. Senki másom nincs, még van a párom, de vele együtt megyünk külföldre.

Ilyen kis tárgyakat nem szoktam hozni mert csak gyűjtik a port. Mindenkinek édességeket szoktam hozni, leginkább csokikat amilyenek itthon nem kaphatóak.

2021. aug. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
100%
Én szoktam, de nem drága dolgokat.
2021. aug. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
100%
Külföldön élek. Szoktam vinni anyukámnak, tesómnak és apósomnak. Azt kapnak, amit kérnek. Tesóm bakelit lemezeket gyüjt. Most egy kedvenc elöadója lemezét kapja. Anyukám egy bizonyos parfümöt kért. A tesóm gyerekeinek (10, 12 évesek) már nem, mert a szülök elváltak és az ex-sógornöm azzal büntet minket, hogy semmit nem ad oda a gyerekeknek, amit mi viszünk. Ezért öket otthon el szoktuk vinni egy-egy napra pl. kirándulni, strandra, moziba. A többi rokon, ismerös nem kap ajándékot.
2021. aug. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
98%

Nyaraláskor a helyi gyártású, lehetőleg helyben termelt alapanyagokból készült, adott országra jellemző tipikus édességek, ételek, italok, fűszerek nálunk az ajándék, a közeli rokonoknak és a legjobb baráti párnák. (3 család) Néha egy különlegesebb hűtőmágnes. Nálunk szokás a munkahelyre is bevinni egy kicsi kóstolót a nasikból.

A külföldön élő rokonokkal (3 család) évi 1-2 alkalommal küldünk egymásnak kisebb csomagot, meg hoznak, viszünk valamit ha meglátogatjuk egymást. Többnyire szintén helyben nem vagy nehezen beszerezhető dolgok, kedvenc ételek, italok, a gyerekeknek játékok.

2021. aug. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
88%
Szoktam hozni apró ajándékokat, például hűtőmágnest,bort, helyi jellegzetességeket.
2021. aug. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
97%
Én csak és kizárólag abban az esetben viszek ajándékot, ha hasznos, és tudom, hogy örülnének neki. Pl egy hűtőmágnes számomra teljesen irreleváns. De múltkor voltam Olaszországban, megláttam termelői olívaolajakat, az anyósomék mindig azzal főznek, így vittem nekik egy üveggel, mert tudtam, hogy örülnének neki és így is lett. Én mindig így vagyok ezzel, nagyon szívesen viszek ajándékot, de csak akkor, ha tudom, hogy nem csak műmosoly járna érte, hanem őszinte.
2021. aug. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan helyre megyek, ahova nem járunk, vagy nem voltunk még, akkor viszek a helyre jellemző ajándékot a közvetlen családtagoknak.
2021. aug. 10. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!