Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki anyuka és...

Van itt olyan, aki anyuka és orvos is egyszerre? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Milyen orvos vagy?

Mennyire tudod összeegyeztetni a munkát és a családodat?

Mennyi időt tudsz eltölteni a gyerekeiddel?

Segít valaki a nevelésükben az apán kívül?

Hogyan tudod megoldani a felügyeletüket?



2021. aug. 11. 21:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem éppenséggel az én anyám az orvos,szóval így válaszolok,ha nem baj😅


Mivel anyám helyben,praxisban dolgozó orvos,ezért sokban eltérhet az ő munkarendje pl.a kórházi orvosoktól.


Eléggé rugalmas az ő munkarendje viszonylagosan,szinte mindenre jut idő,háztartásra,családra stb.

(Kb.napi 5 órát rendel+magánban is vállal pácienseket)


Szóval az ő munkarendje miatt egy cseppet sem panaszkodhatunk.


Viszont, mégegyszer kihangsúlyozom,máshol,másképp dolgozó orvosoktól ez jelentősen eltérhet.

2021. aug. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Igaz én nővér vagyok nem orvos ( intenzív osztalyon dolgozom). Miután pozitív lett a teszt eljöttem táppénzre,lassan megszületik a picúr. Két éves koráig biztosan itthon leszek vele, utána ő megy bölcsibe én meg vissza műszakolni. Szerencsém az, hogy a párom nem Eü dolgozó , 8 órában dolgozik és nagyon rugalmas főnöke van, tehát tudja hozni -vinni ha ne adj isten olyan a beosztasom . Nyilván nem minden vágyam gyerek mellett műszakolni , de ha nem találok mást akkor sajnos így lesz.
2021. aug. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
17%
Ismerek elég sok iylet.
2021. aug. 12. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
anyu es apu is orvos, kulfoldon elunk már 14 15 ev, en akkor 2 eves voltam, az ocsem pedig 4 honap kb. Apu nogyogyasz , anyu gyerek sebesz. Nagyon nagyon sokat dolgoztak, de voltak csaladi programok. Mar kicsit kenyelmes munkaidoben vannak, mert apu magan praxist vezet 6 ev, anya pedig olyan pozicioban kerult 3 ev, hogy nem kell olyan sokat tuloraznia. Amikor kicsik voltunk akkor volt egy dadus aki beugrott ha eppen mindegyik ugy dolgozott, hogy egyikuk sem tudott otthon lenni vagy csak el kellett vinni minket a sulibol, mert nem ertek volna oda, de aztan par eve mar nem jar hozzank. Engem az orvosi eszkoz csinalas erdekel.
2021. aug. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
94%

Kedves kérdező én ugyan fiatal háziorvos férfi vagyok, de szerintem bőven megoldható, hogy legyen családod. Több kolléganőmnek is 3-4 gyereke van.


Vannak orvosi szakmák, amik nem gyermekbarátak pl. nagyjából minden ahol szikével kell hadonászni, de vannak jobbak is, pl. háziorvostan, bőrgyógyászat, rheuma... Az se mindegy, hogy hol dolgozol, pl. egy megyei vagy kisebb kórházban a kollégák többsége ellátja a saját betegeit. Egy egyetemi klinikán XY Prof. Dr. f.szkalap viszont le fogja a saját betegét passzolni neked, mert hogy ő nem ér rá. Mikor klinikán dolgoztam ezért volt hogy reggel 8-tól este 9-ig bent rohadtam...

2021. aug. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Simán megoldható. Én olyan területet választottam (sürgősségi), amire mindenki azt mondta, hogy emellett tutira nem. lesz családom. Egyelőre nincs is, de én abszolút úgy látom, hogy talán belgyógyászként vagy hasonló területen sokkal nehezebb a napi 8-10 óra munka + ügyelet mellett családozni. Mi 12 órás műszakokban dolgozunk, a hónap fele szabad. Abszolút nem marad semmi munkahelyi stressz, ahogy kilépek az ajtón. Míg pl. egy belgyógyász azzal a munkával fog kezdeni másnap, amire aznap nem jutott ideje, mi a 12 óra végén letesszük a stafétát és a következő műszakban teljesen új esetek és feladatok jönnek. Ha a pár egy kicsit is rugalmas tud lenni, esetleg van 1-2 ember (szülő, babysitter... ) aki be tud segíteni, simán megoldható szerintem. Teljes állásban necces, de félállásban/ 120 órában szerintem teljesen jó.
2021. aug. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Laboratóriumban dolgozom. Egy ideig részmunkaidőben is voltam a gyerekek miatt, csak akkor meg a szakképzés ideje hosszabb, ezért már 8 órás vagyok. Sokáig nem kellett ügyelnem éjjel a gyerekek miatt, most már ez is egyszerűbben megoldható. Nagyon családbarát a csapat és persze főleg az osztályvezető főorvos, ezért nagyon hálás vagyok.
2021. aug. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!