Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem lánya nagyon hisztis,...

A férjem lánya nagyon hisztis, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nagyon elkényeztetett kislány. Márciusban lett 10 éves és iszonyú ahogy néha viselkedik. Az apjával sokszor ordibálnak, ha nem kap meg valamit a lány akkor hisztizik. Múltkor egy kifizetett nyaralást hagytunk ott 1 nap után, mert veszekedtek akkor is. Ez a kislány nem képes egyedül hajat mosni, kifésülni a haját, öltözni stb. Pedig azért 10 évesen ezeket tudnia kéne, nem pisis már. Alapvetően az anyja neveli, de hozzánk is jön hetente. Évek óta élünk együtt a férjemmel de ez az elkényeztetettség, (ami hozzátenném a férjem és a lány anyja hibája) most robbant ki 1-2 éve. Keresztlányom aki messze lakik tőlünk, (ő 14 éves) nagyon jóba van vele, szinte legjobb barátnők. 3 hete találkoztak, leutaztunk. Persze vele máshogy viselkedik, valamiért ő vele normális. Bár egyszer megsértődött rá mert nem ment vele sétálni. De ez sem volt komoly pár óra és kibékültek. Vagyis hogy a keresztlányom kezdeményezett, mert ez a kislány nagyon makacs, oké még csak 10 éves, gyerek, de szerintem nagyon el van kapatva. És tényleg zavaró. Még ezalatt a leutazós keresztlányos héten történt, hogy majdnem haza indultunk, mert a férjem hiába szólt a lányoknak hogy menjenek enni, nem mentek mert a gépet bűvölték. Egésznap valamit csináltak rajta aztán mikor már hatvanhatodjára szólt nekik a férjem akkor már kiabált és majndem haza mentünk, de a kislány ezt is kisírta nagy nehezen, aztán végül maradtunk de ez rendben is volt, mert akkor szüleim is ott voltak, egy udvarba két ház van és mivel mint mondtam messze lakunk így ritkán látom a szüleimet és a keresztlányomat is.

2021. aug. 19. 16:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Hát ez így szép és jó hogy leírtad ide,de a férjednek szóvá tetted már hogy kéne valamit kezdeni a gyerekkel? Ha most nem bírtok vele 1-2 év múlva a fejetekre fog nőni és még nagyon fegyelmezni se tudjátok majd,mert akkor meg besértődik és azt mondja nem megy hozzátok
2021. aug. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
férjed mit szól ehhez?
2021. aug. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A férjem néha leordítja a fejét mikor már ideges, de legtöbbször csak elnézi neki és megvígasztalja amikor összevesznek, emelett mindent megtesz neki. Mint már írtam is, nem tud egyedül fürödni, az apja mossa, fésüli a haját meg egyebek.
2021. aug. 19. 16:26
 4/12 anonim ***** válasza:
97%

Lehet, hogy következetlenek/határozatlanok vagytok?

a férjem hiába szólt a lányoknak hogy menjenek enni, ... mikor már hatvanhatodjára szólt nekik a férjem akkor már kiabált...

majndem haza mentünk, de a kislány ezt is kisírta nagy nehezen, aztán végül maradtunk de ez rendben is volt, mert ...

Kisírta, rendben volt, kiabálás, 66x szólni - itt valami nagyon nem jó! Lehet, hogy azért ilyen, mert megteheti.

2021. aug. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%
A nevelési módszereitek nem működnek. Én biztos nem szóltam volna 66-szor, hogy jöjjön enni, hanem megebédeltem volna nélküle, és legközelebb a következő étkezéskor kap kaját. Ő így döntött. Hogy nem tud egyedül felöltözni, azt nem tudom elképzelni, olyan nincs. Egy ötéves is fel tud. Fésülködni is, legfeljebb kicsit szalmabála lesz a haja. A hajmosásban lehet neki segíteni. Az anyjával kell ezeket egyeztetni. Valószínűleg túlreagáljátok. Egy fél családot érintő veszekedés miatt biztos nem hagynám félbe a nyaralást. De egyébként nem muszáj minden héten fogadni, nem is szokás. Ha a férjed nem bírja a saját lányát, neked meg aztán végképp senkid, akkor nem kell hívni. Szerintem ő is utál ott lenni, és tán még az anyja is utálja, hogy az apjához kell vinni.
2021. aug. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%

én mindig2x szóltam mindenért.

1. normális hangerővel

2. kicsit emeltebben

3. dobtam ki a kukába (lehet ezt sokmindennel-kaját, ha nem jöttek enni, játékot, ha nem pakolják elstb)

Nekem csak 2 eset kellett, utána soha többet nem kellett többször szólnom semmiért.

2021. aug. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
97%
Inkább a szülőknek szólna, de miért kezelik kisbabaként? Mi az, hogy egy 10 éves nem tud egyedül öltözni, fésülködni? Tudna, ha elvárnák tőle. Na meg az is abszurd, hogy ordibálnak az apjával. Az apja szóljon rá ordibálás nélkül és ne hagyja, hogy a gyerek tiszteletlen legyen vele. Azért is hisztis, mert ennyire önállótlannak nevelték.
2021. aug. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szülönek kéne kitapasztalni hogy nála mi válik be mint nevelés.
2021. aug. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
17%

"iszonyú ahogy néha viselkedik. Az apjával sokszor ordibálnak, ha nem kap meg valamit a lány akkor hisztizik"


Ne félj, tőlem megkapná!

Be is repülne a sarokba...

2021. aug. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
34%

Az apuka gyereknevelési módszereivel problémák vannak. Nem 66-szor kell szólni, utána meg ordibálni, hanem egyszer, és a másodiknál magyarázza el a gyereknek, hogy mi miért kell hogy úgy legyen, ahogy.

Beszélj a pároddal, és közösen irányítsátok a gyereket. Te se hagyj rá mindent az apjára, és a gyerekre! Neharagudj de úgy tűnik, mintha, te úgy lennél vele, hogy tisztázzák le egymás közt.

2021. aug. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!