Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én velem van a baj ha nem...

Én velem van a baj ha nem akarok nagyértékben ajándékozni?

Figyelt kérdés

Gyakori hogy családon belül kolcsonkernek tőlem. Nem is kis összegeket, a vissza adás meg docogos...


Érdekes mód amikor unnepnap van, vagy valaki szülinapja, akkor valaki, vagy bátyám vagy valaki a családban kitalált egy nagymértékű dolgot amire dobjunk össze. Tőlem pl 15-20ezer jön le ilyenkor alkalmanként.


Közeleg egy újabb szülinap, én vettem valamit külön 9ezerert, ami szerintem hasznos ha hasznalja az illető.


Épp most írt rám egy másik csaladtag, hogy ő mire gondolt, és hogy 60ezerrol indulnak, de hogy vegyunk utalványt és max kipotoljak.


Meg írtam, hogy nem tartam jó ötletnek hogy ilyesmihez pótoljanak amikor amúgy is kölcsön kéregetnek.


Velem van a baj hogy én külön már készültem? És nem támogatom az ilyen ajándékozást?


2021. aug. 24. 15:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, nem veled van a baj, én is kiégnék. Amúgy nagyjából mennyi pénzt nem kaptál vissza (nem 5 ft-okra gondolok)?
2021. aug. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nincs baj veled.

Nálunk, ha családban felmerül közös ajándék, megbeszéljük, ki száll be, ki nem, és nincs sértődés, ha valaki nemet mond. Nem mindig fér bele.

2021. aug. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

ami szerintem hasznos ha hasznalja az illető.


Magyarul nem hasznos... Ha felmerül, hogy nem fogja használni, akkor felesleges :)

2021. aug. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer felmerült nálunk is a nagyértékben való közös ajándékozás. Amivel nem lett volna baj, ha nem akkor találja ki a nővérem, amikor mi éppen építkeztünk. Ezzel arra szeretném felhívni a figyelmet, hogy nem éppen úgy álltunk, az egyik szakember miatt pénzügyekben megcsúsztunk, amit pontosan tudott is az ötletszerző. Az előtte lévő évben vettünk párommal édesanyámnak egy laptopot illetve édesapámnak egy gamer széket, nem olcsó kategóriásat. Ebbe sem kértük mást beleszállni, hiszen mi tudtuk, hogy akkor és ott megtehettük. A nővérem az elutasítás miatt megsértődött.

Szóval szerintem nem veled van a baj. Eddig (amíg ezeket a nagyértékű dolgokat vettük ajándékba) torta és csoki fért bele, amivel nem volt probléma.

2021. aug. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Kifejtem bővebben a "hasznos" részt. Az illető állandóan panszkodik, hogy sokkat ül és fáj a nyaka, én pedig vettem egy iylen nyakra akasztható masszázs övet amit akár munka közben is felkaphat. 5-en vanna kegy teljesen elszeparált irodában, akikkel családias a hangulat, szóval ott még fel is teheti, de ha máshol nem hát otthon. Szóval sztem tényleg hasznos, csak ne legyen lusta feltenni néha :D

Meg hát nyilván azért volt egy összeghatárom tény és való :)

2021. aug. 24. 15:41
 6/11 A kérdező kommentje:
Ismerős a helyzet 4-es. A bármilyen kismértékű elutasítás itt is sértődést szokott maga után vonni sajnos :)
2021. aug. 24. 15:42
 7/11 A kérdező kommentje:

Bocsánat, az elsőnek se válaszoltam.

Többszázezres tételről van szó már :) Egy része jelenleg törlesztés alatt áll, egy másik részéről már lemondtam fejben...

Újabban pl már kölcsön sem adok, mondanom sem kell akkor is volt sértődés.

2021. aug. 24. 15:44
 8/11 anonim ***** válasza:
73%
Pedig a nyakba akaszthatós masszázsöv pont egy felesleges kacat. Ha fáj a nyaka, ha nem. Inkább választottad volna a közös ajándékot ebben az esetben.
2021. aug. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Hát akkor ez van :) lehet akkor nézek mást ezt meg visszaviszem


De akkor sem vagyok hajlandó támogatni az iylen ajándékozást, amikor kölcsönökböl próbálják tartani a mostani eletszinvonaluk

Nem értem miért muszáj 60+ezres ajándékokat adni

2021. aug. 24. 16:31
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Két lehetőséged van: 1. Beszállsz a nagy ajándékba, ezzel adod alájuk a lovat, egyre nagyobbakat akarnak majd, és amikor kiszállsz, megsértődnek rád. 2. Most állsz le a "kölcsönökkel" és a nagy ajándékokkal, amitől ugyanúgy megsértődnek, de legalább olcsóbban úszod meg a rokonságod.

A nyakfájosnak esetleg adj egy utalványt egy profi svéd-/gyógymasszőrhöz.

2021. aug. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!