Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire általános a segítés...

Mennyire általános a segítés egymásnak családon belül?

Figyelt kérdés

Ma már annyira kezd elterjedni, hogy magadnak szültél oldd meg, ha beteg idős vagy oldd meg menj otthonba…

Én vagyok ufó mert én másképp gondolom??


2021. aug. 27. 07:38
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk teljesen egyértelmű az összetartás, én is meg vagyok lepődve néha, hogy itt az a normális, hogy nem kell gondozni a szülőt, nem kell segíteni a gyerekeknek.
2021. aug. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
89%
Mi is segítjük egymást. El se tudnám képzelni, hogy ne segítsek. Idegenek is segítek, ha módomban áll.
2021. aug. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
95%
Van összetartás nálunk is. Csak mikor már a másik ember életét lehetetleníti el a probléma, akkor szoktunk más megoldást keresni. Például hogy már 1 éve a nagymamám idősek otthonában lakik. Nem tud lábra állni, egész napos felügyelet kell mellé, pelenkázni is kell. Ezt senki nem tudja vállalni.
2021. aug. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
88%
Sokan rájátszanak. Ő miattuk van.
2021. aug. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
95%

Segíteni egymást normális és kell is, de nem erőn felül.

Ma a legtöbb nagymama még bőven teljes állásban dolgozik, ők is emberek, kell nekik a pihenés. Emellett pont úgy ahogy ma már sok fiatal nő nem fél felvállalni, hogy nem akarnak gyereket, úgy már a "nagymamáknak" sem föltétlen az unoka az egyetlen megmarad életcéljuk.

Azt sem normális elvárni senkitől, hogy feladja az életét a saját családját, a munkáját, hogy ápolja a szüleit. Régen nem nagyon volt más választás, ma már lehet találni szakértő segítséget. Plusz nem sok család van aki megengedheti magának, hogy az egyik fél fizetése kiessen. Az ápolási segély egy vicc. Arról nem is beszélve, hogy maga az ápolás mennyire kikészíti az embert, fizikailag és szellemileg is. És ugye az "ember" az 99%-ban a nő, akkor is, ha a férj szüleiről van szó.

2021. aug. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az általad hozott példák elég sarkítottak, kontextusból kiragadottak. A magadnak szültél dolog igaz, de leginkább arra vonatkozik, hogy ne higgye azt az újdonsült szülő, hogy onnantól a szülei, a párja szülei, mindkettejük testvérei stb az ő gyerekére fognak vigyázni. Ettől még a legtöbb családban meg lehet kérni ezeket az embereket egy pár órás felvigyázásra pl, de a kulcs az, hogy el kell fogadni a nemleges választ is. Ez sokaknak nem megy.



Az idősekre hasonló vonatkozik, lehet kérni a gyerekeiktől, unokáiktól kisebb-nagyobb segítségeket, de azt elvárni, hogy valaki 0-24 ápolja a mamát/papát, költözzön egy zsákfaluba emiatt, mindenki alkalmazkodjon csak az idős nem, az nettó önzőség. Nem mondom, hogy minden idős ember ilyen, de nyilván ez is egy számottevő réteg, akik miatt elterjedt ez a passzivitás.

2021. aug. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Azért ne legyünk már álszentek. Nem várható el, hogy valaki feladja a munkáját, az életét, a családját azért hogy ápolja az öreget/öregeket erőn felül, amiből köszönet az nincs, mert aki öreg és ilyen ápolásra szorul, az roppant önző és elviselhetetlen. A tapsikolóban kötnél ki rövid időn belül. Más egy bevásárlás, vagy kisebb szívesség. De azt sem minden nap.


A szülős dologgal egyetértek. Sajnos sok olyan újdonsült szülőt látok ismeretségi körön belül, akik kvázi csicskaként tekintenek a nagyszülőre, hogy vigyázzon a gyerekeikre. Más világot élünk, sok nagyszülő dolgozik a nyugdíj mellett. Pont nem arra vágyna, hogy nap végén a szülő odavigye neki a bömbölő Ödönkét.

2021. aug. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
82%
Azokat a szülőket támogatni, akik a gyereket bántalmazták, molesztálták, elitták a pénzt előle...? Ezek után még neki kéne gondozni őket?
2021. aug. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
95%
8-as pontosan. Az én apám bántalmazó volt és hanyag velem szemben. Ápolnom kéne ezek után? Alig várom hogy meghaljon, gondozza akinek hat anyja van #7.
2021. aug. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
52%
Normál esetben teljesen megszokott.
2021. aug. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!