Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik a fontosabb? A teljes...

Melyik a fontosabb? A teljes anyagi jólét vagy hogy együtt van a család? A pénz nrm boldogít, de anélkül sem lehetsz boldog?

Figyelt kérdés

Külföldön dolgozom, távol a családtól.

Szeretnék hazamenni dolgozni, mert már mindenünk van, amit szerettünk volna. De attól félek, hogy a családomnak nem fog menni a lemondás pár dologról, ha kevesebb a fizetés, hiába ha otthon vagyok, de akkor meg a pénz miatt nem lennénk boldogok.. Ha megszokja az ember a jót, akkor nehéz belőle visszamenni..


Ismerőseim azt mondják, hogy bolond vagyok mert otthagyom a családom, ők nem tennék meg(irigységnek tartom). Barátaim szerint pedig jól döntöttem hogy külföldet választottam, mert az élet ígyis ugyis elmegy.. Legalább eljünk jól.... 10 évvel ezelőtt sokat nélkülöztem... Mai szemmel elsem tudom képzelni egyáltalán hogy lettem olyan, mint amilyen vagyok.


2021. aug. 27. 23:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Vannak gyerekeid? Ha igen, akkor gondold át. Lehet,hogy most több a lóvé, de az időt senki nem fogja vissza adni neked.
2021. aug. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
98%

Mint mindenben, itt is igaz, hogy meg kell találni az arany középutat.


Nem félni kell, hanem ezeket meg kell beszélni. Mondjuk ha a pénzt választják helyetted, akkor érdekes egy családod van...

2021. aug. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
98%
Miért nem viszed ki a családot?
2021. aug. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%
Hát ha a családodnak fontosabbak a luxus dolgok mint te, akkor el kell gondolkozni hogy mi a fenéért is hajtod magad értük.
2021. aug. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
98%

#3 Ez nekem is megfordult a fejemben, aztán eszembe jutott, hogy lehet kamionsofőr.


Kérdező: Sokra mész azzal, hogy jól éltek, ha alig látod a családodat. Találjatok valami kompromisszumos megoldást, te is érzed, hogy a jelenlegi helyzeted messze van az ideálistól.

2021. aug. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%
3. Lehet, nem akarja a gyerekeket(ha vannak) kiszakítani suliból oviból egy tök idegen helyre, idegen emberek közé, ahol még valószínűleg a nyelvet sem beszélik. Plusz én azt szűrtem le, hogy szíve szerint a kérdező is haza jönne inkább. De fél, hogy ha nem lesz luxus akkor ő már nem is kell. Ami azért elég gáz egy családnál, ha úgy működnek a dolgok, hogy apuka csak keresse a pénzt aztán szevasz, inkább ne lássuk csak legyen jó sok pénz.
2021. aug. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%

A pénz tényleg nem boldogít.

Hiába van meg minden, ha nincsen, akit szerethetsz.

2021. aug. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
97%

Nekem az az idill ha együtt vagyunk és jól élünk. Csak a kettő együtt. Nem tudnék és nem is akarok a családom nélkül élni. De az anyagi jólét is fontos. Mindig azt mondtam vagy együtt megyünk külföldre vagy maradunk itthon.

Az a baj hogy most mindent megadsz a családnak de mi lesz ha 5 év mulva a gyerekeid azt vágják a fejedhez hogy hol voltál eddig, nem ismernek igazán, nem játszottál velük, nem vitted iskolàba stb. Ha minden megvan akkor itthon is lehetne dolgozni. A másik és tudom nem mindenki ilyen, de az ördög nem alszik.Mi van ha a házastárs már talált valakit aki itthon van. Nem tudom mennyi időt vagy el de ha hónapokig akkor az nagyon sok és nem házasság, nem családi élet az èn szememben.

2021. aug. 28. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
96%
Bocs, de az én szememben ez nem család. A család (és a párkapcsolat) pont attól az, ami, hogy együtt építkeztek, együtt élitek meg a mindennapokat, és nem úgy, hogy az egyik tagja csak "levelezőn" van jelen az életükben. Elhidegülés, megszokják a hiányodat, nélküled élik az életüket, és leredukálódsz egy pénzforrásra. Már régen gáz, hogy nem a feleséged mondta azt, még mielőtt mindenetek meglett (?) , hogy most már aktívan arra készül, hogy visszatérsz, ill. neked is megfordult a fejedben, hogy esetleg fontosabb vagy ATM-ként, mint családtagként. Szerintem is igaza van annak, aki azt mondta, hogy vagy együtt, vagy sehogy. Persze, lehet itt azzal takarózni, hogy kiszakítod a gyereket a megszokott környezetéből, na, de mi a fontosabb: hogy együtt ÉLJEN a család, vagy hogy nehogy ki kelljen lépnie a másiknak is a komfortzónájából, miközben a család egyik tagja meg sehol sincs...Arany középút is van, csak lehet, hogy a feleségednek máshol van az a bizonyos határ, mint ahol neked...Én ezen nagyon alaposan elgondolkoznék, mert lehet, hogy már késő, és ezt a családot megette a fene...Ha hazaköltözöl, és a kevesebb pénz miatt rámegy az egész a veszekedésre, akkor levonhatod a következtetést, hogy beáldoztad magad a semmiért. Beszéld meg a feleségeddel, még talán időben, hogy mit érzel!
2021. aug. 28. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezt így én se vállalnám.

Mi is családdal, együtt költöztünk ki külföldre. Két gyerek van. Elsősorban értük.

Semmi baj nem lett belőle, hogy új környezetbe kerültek, sőt. A fiam ovis, ő már úgy fogja beszélni a nyelvet, mintha német lenne. A lányom akkor volt 12, suliban tanult valamennyit németül. Első perctől boldogult, egyre jobban beszél ő is, vannak barátai. Jobban szereti ezt az osztályt, szerencsére jó közösségbe került. A férjem még tanulja a nyelvet, az állam biztosítja az ingyenes! tanfolyamot, és addig is kap annyi pénzt, hogy ne kelljen mellette dolgozni is. Természetesen bennem is volt aggodalom, hogy milyen lesz itt dolgozni, de őszintén szólva ilyen jó munkahelyem még nem volt.

Most azt mondom, hogy előbb kellett volna kiköltözni.

Itt így is jó életszínvonalon élünk, hogy most csak én dolgozok, a párom kvázi segèlyt kap csak. Az egészségügy színvonalát össze se lehet hasonlítani. Abból viszont az nem sokat érez, aki otthon maradt, és kapja a pénzt.


Kicsit üljetek le, számoljatok. Hasonlítsd össze, hogy mennyibe kerül két háztartást fenntartani, utazgatni többszáz km-t rendszeresen. Meg mennyibe kerülne, ha az egész család kint élne.


Lehet, hogy a kérdező most kamionozik. És? Külföldön is van beföld. ;) Meg ha beszéli a nyelvet, semmi perc alatt találhat magának másik munkát. Ismerősöm is kamionozitt 8 évig, most meg biztosítást árul.

2021. aug. 28. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!